Marka: Audio Physic

Classic 35

As low as 13 000 zł
/ sztuka
 • System: 3-drożny
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 20 - 160 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 170 mm Glass Fibre Cone
 • Przetwornik średniotonowy: 150 mm Glass Fibre Cone

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 650 zł

Sprawdź szczegóły
Classic 35 jest do kupienia w przyrostach co 2

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 35

Classic 35 niemieckiej firmy Audio Physic to następca cenionego modelu Classic 30, a jednocześnie oparta o rozwiązania zastosowane w nowszej kolumnie podłogowej z tej linii produktowej, czyli Classic 32. Innowacyjnym rozwiązaniem w 3-drożnym modelu Classic 35 jest m.in. szklana obudowa Glass Sandwich Cabinet. Pod względem wydajności akustycznej kolumna Classic 35 jest zbliżona do bardziej zaawansowanych technicznie modeli z linii Reference, takich jak Avanti czy Midex. Classic 35 ma zresztą podobny układ przetworników do tego, który zastosowano w kolumnie Midex, a wszystko przy zachowaniu niezwykle atrakcyjnego stosunku ceny do jakości.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 35

Szklana obudowa typu „sandwich”

Obudowa Glass Sandwich Cabinet to autorska konstrukcja, opracowana przez inżynierów firmy Audio Physic. Wykorzystuje szklane panele, które są klejone do płyt MDF za pomocą elastycznych taśm z klejem akrylowym. Taśmy te jednocześnie zapewniają odpowiednią przerwę między trzonem obudowy a szklanymi panelami zewnętrznymi, tworząc efekt izolacyjny podobny do tego, z jakim mamy do czynienia w wypadku okien z podwójnymi szybami. Stworzona w ten sposób konstrukcja „kanapkowa”, m.in. dzięki dużej masie szklanych paneli, jest niezwykle odporna na wibracje. Rozwiązanie Glass Sandwich Cabinet pomaga więc eliminować wszelkie zabarwienia dźwiękowe, jakie mogłyby powstać w wyniku rezonansów obudowy.

Wzmocnienie z pianki ceramicznej

Wnętrze kolumny zostało wzmocnione nie tylko drewnianymi elementami, ale także specjalną pianką ceramiczną, która pomaga zapobiegać szkodliwym wibracjom. Jest to materiał o znacznie większej sztywności niż MDF, mimo że w 85 proc. składa się z powietrza.  Zastosowanie tej pianki sprawia, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie stanowi jednocześnie część efektywnej objętości powietrza, której przetworniki elektroakustyczne potrzebują do prawidłowej pracy. Użycie pianki ceramicznej pozwoliło stworzyć kolumnę głośnikową, która pod wieloma względami dorównuje znacznie potężniejszym konstrukcjom.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 35

Wyjątkowy design na lata

Szklana obudowa Glass Sandwich Cabinet zapewnia kolumnie Classic 35 nie tylko odpowiednie właściwości akustyczne, ale jednocześnie powoduje, że model ten doskonale prezentuje się w pomieszczeniu odsłuchowym. Zastosowane rozwiązanie wpływa również na trwałość całej konstrukcji. Lśniąca powierzchnia szklanych paneli jest znacznie bardziej odporna na zarysowania niż jakikolwiek lakier. Dzięki temu nawet po wielu latach kolumny Audio Physic Classic 35 będą wyglądać jak nowe, nie tracąc niczego ze swojego blasku.

Wykorzystywane przetworniki

W modelu Classic 35 zastosowano łącznie aż cztery zaawansowane technicznie przetworniki elektroakustyczne. Mamy tutaj 22-milimetrowy tweeter z miękką kopułką, 150-milimetrowy przetwornik średniotonowy i dwa woofery o średnicy 170 mm. Wszystkie przetworniki (poza wspomnianym tweeterem) mają membrany z włókna szklanego. Dodatkowo, przetwornik średniotonowy ma unikalną konstrukcję kosza Dual Basket, która zapobiega i tłumi niepożądane wibracje już u źródła. Przetwornik ten ma ponadto korektor fazy zamontowany bezpośrednio na układzie magnetycznym, co pomaga w zarządzeniu generowanym ciepłem. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że klarowność i naturalność dźwięku odtwarzanego przez przetwornik średniotonowy – szczególnie istotny dla brzmienia kolumny – są niezrównane w tej kategorii cenowej.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 35

Zaawansowana konstrukcja tweetera

Układ magnetyczny przetwornika wysokotonowego zastosowanego w modelu Classic 35 jest starannie wentylowany. Dzięki temu miękka kopułka zawsze ma zapewnione idealne warunki pracy, nawet pod dużym obciążeniem. Dzięki potężnemu magnesowi i niskim rezonansom własnym tweeter osiąga doskonałą integralność przetwarzanego sygnału audio daleko poza zakresem słyszalności. Niewielka tubowa prowadnica otacza właściwą kopułkę, zapewniając płynne przejście między średnimi a wysokimi tonami. To wszystko powoduje, że nawet poza tzw. „sweet spotem” możemy cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem dźwiękowym.

Najważniejsze cechy modelu Audio Physic Classic 35:

 • Konstrukcja 3-drożna
 • Tweeter o średnicy 22 mm z miękką kopułką
 • Przetwornik średniotonowy o średnicy 150 mm z membraną z włókna szklanego
 • Dwa woofery o średnicy 170 mm z membraną z włókna szklanego
 • Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 30 kHz
 • Obudowa typu Glass Sandwich Cabinet
 • Wnętrze kolumny dodatkowo usztywnione pianką ceramiczną
 • Przetwornik elektroakustyczny z podwójnym koszem
 • Opcjonalne nóżki antywibracyjne VCF
 • Maskownica w kolorze czarnym

Specyfikacja Audio Physic Classic 35

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa20 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2 x 170 mm Glass Fibre Cone
Przetwornik średniotonowy150 mm Glass Fibre Cone
Przetwornik wysokotonowy22 mm Soft Dome
Pasmo przenoszenia32 Hz - 30 kHz
Skuteczność89 dB
Wymiary (S x W x G) mm202 x 1145 x 340
Waga kg35
Wersje wykończeniaAntracyt, Czarny, Orzech, Wiśnia
Impedancja4 Ohm

Opinie o Audio Physic Classic 35

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: