Marka: Audio Physic

Classic 25

As low as 10 250 zł
/ sztuka
 • System: 3-drożny
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 20 - 120 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 7.9" Paper Cone invisible
 • Przetwornik średniotonowy: 5.9" Glass Fibre Cone

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 512 zł

Sprawdź szczegóły
Classic 25 jest do kupienia w przyrostach co 2

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 25

Model Classic 25 to 3-drożna kolumna podłogowa firmy Audio Physic. Zastosowano w niej wiele rozwiązań technicznych i podzespołów pierwotnie opracowanych dla produktów z bardziej zaawansowanej linii Reference. To pozwoliło stworzyć kolumnę głośnikową, która zachowując niezwykle atrakcyjny stosunek ceny do jakości produktu, nawiązuje pod względem wydajności akustycznych do najlepszych konstrukcji podłogowych niemieckiego producenta, takich jak choćby Avanti.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 25

Szklana obudowa typu „sandwich”

Podobnie jak poprzednik, czyli model Classic 20, również Classic 25 ma unikalną konstrukcję obudowy Glass Sandwich Cabinet. Jest to autorska konstrukcja, opracowana przez inżynierów firmy Audio Physic. Wykorzystuje szklane panele, które są mocowane do płyt MDF za pomocą elastycznych taśm z klejem akrylowym. Taśmy te jednocześnie zapewniają odpowiednią przerwę między trzonem obudowy a szklanymi panelami zewnętrznymi, tworząc efekt izolacyjny podobny do tego, z jakim mamy do czynienia w wypadku okien z podwójnymi szybami. Stworzona w ten sposób konstrukcja „kanapkowa”, m.in. dzięki dużej masie szklanych paneli, jest niezwykle odporna na wibracje. Rozwiązanie Glass Sandwich Cabinet pomaga więc eliminować wszelkie zabarwienia dźwiękowe, jakie mogłyby powstać w wyniku rezonansów obudowy.

Wzmocnienie z pianki ceramicznej

Wnętrze kolumny zostało wzmocnione nie tylko drewnianymi elementami, ale także specjalną pianką ceramiczną, która pomaga zapobiegać szkodliwym wibracjom. Jest to materiał o znacznie większej sztywności niż MDF, mimo że w 85 proc. składa się z powietrza.  Zastosowanie tej pianki sprawia, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie stanowi jednocześnie część efektywnej objętości powietrza, której przetworniki elektroakustyczne potrzebują do prawidłowej pracy. Użycie pianki ceramicznej pozwoliło stworzyć kolumnę głośnikową, która pod wieloma względami dorównuje znacznie potężniejszym konstrukcjom.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 25

Wyjątkowy styl i niezwykła trwałość

Szklana obudowa Glass Sandwich Cabinet zapewnia kolumnie Classic 25 nie tylko odpowiednie właściwości akustyczne, ale jednocześnie powoduje, że model ten doskonale prezentuje się w pomieszczeniu odsłuchowym. Zastosowane rozwiązanie wpływa również na trwałość całej konstrukcji. Lśniąca powierzchnia szklanych paneli jest znacznie bardziej odporna na zarysowania niż jakikolwiek lakier. Dzięki temu nawet po wielu latach kolumny Audio Physic Classic 25 będą wyglądać jak nowe, nic nie tracąc ze swojego blasku i zachowując subtelną elegancję.

Innowacyjne przetworniki elektroakustyczne

W modelu Classic 25 zastosowano łącznie trzy zaawansowane technicznie przetworniki elektroakustyczne. Mamy tutaj 22-milimetrowy tweeter z miękką kopułką, 150-milimetrowy przetwornik średniotonowy z membraną z włókna szklanego i subwoofer o średnicy 20 cm z papierową membraną. Przetwornik średniotonowy ma unikalną konstrukcję kosza Dual Basket, która zapobiega i tłumi niepożądane wibracje już u źródła. Ma ponadto korektor fazy zamontowany bezpośrednio na układzie magnetycznym, co pomaga w zarządzeniu ciepłem generowanym podczas pracy przetwornika. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że klarowność i naturalność dźwięku odtwarzanego przez głośnik średniotonowy – szczególnie istotny dla brzmienia kolumny – są niezrównane w tej kategorii cenowej.

Podłogowa kolumna głośnikowa Audio Physic Classic 25

Zaawansowana konstrukcja tweetera

Układ magnetyczny przetwornika wysokotonowego zastosowanego w modelu Classic 25 jest odpowiednio wentylowany. Dzięki temu miękka kopułka ma zapewnione idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki potężnemu magnesowi i niskim rezonansom własnym tweeter osiąga doskonałą integralność przetwarzanego sygnału audio daleko poza zakresem słyszalności. Niewielka tubowa prowadnica otacza kopułkę, zapewniając płynne przejście między średnimi a wysokimi tonami. To wszystko powoduje, że nawet poza tzw. „sweet spotem” możemy cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem dźwiękowym.

Niewidoczny przetwornik niskotonowy

Classic 25 dziedziczy istotny szczegół konstrukcyjny od swojego poprzednika – modelu Classic 20, czyli niewidoczny subwoofer. Ma on papierową membranę i jest umieszczony w własnej obudowie wewnątrz kolumny, a otwór bass reflex znajduje się w podstawie modelu Classic 25. Fragment wysokowydajnej pianki ceramicznej umieszczonej przed otworem zapobiega niepożądanym szumom, charakterystycznym dla standardowych obudów typu bass reflex. Przetwornik niskotonowy w kolumnie podłogowej Classic 25 jest większy w porównaniu z subwooferem zastosowanym w wypadku poprzednika. Teraz ma średnicę 8 cali, co znacząco poprawiło wydajność w zakresie przetwarzania basów i pozwoliło uzyskać tak samo głębokie basy i uderzenie niskich tonów, jak przy wykorzystaniu dodatkowego, zewnętrznego subwoofera.

Najważniejsze cechy modelu Audio Physic Classic 25:

 • Konstrukcja 3-drożna
 • Tweeter o średnicy 22 mm z miękką kopułką
 • Przetwornik średniotonowy o średnicy 150 mm z membraną z włókna szklanego
 • Niewidoczny, ulokowany wewnątrz obudowy przetwornik niskotonowy o średnicy 200 mm
 • Pasmo przenoszenia: 34 Hz – 30 kHz
 • Obudowa typu Glass Sandwich Cabinet
 • Wnętrze kolumny dodatkowo usztywnione pianką ceramiczną
 • Średniotonowy przetwornik elektroakustyczny z podwójnym koszem
 • Opcjonalne nóżki antywibracyjne VCF
 • Maskownica w kolorze czarnym

 

Specyfikacja Audio Physic Classic 25

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa20 - 120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 7.9" Paper Cone invisible
Przetwornik średniotonowy5.9" Glass Fibre Cone
Przetwornik wysokotonowy8/9" Soft Dome
Pasmo przenoszenia34 Hz - 30 kHz
Skuteczność89 dB
Wymiary (S x W x G) mm170 x 1050 x 290
Waga kg26,5
Wersje wykończeniaAntracyt, Czarny, Orzech, Wiśnia
Impedancja4 Ohm

Opinie o Audio Physic Classic 25

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: