Marka: Linn

Akubarik Exakt

Cena na telefon
/ sztuka
 • Wersje wykończenia: Biały, Biały połysk, Czarny, Czarny połysk, Orzech, Różany, Wiśnia
 • Impedancja: 4 Ohm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

 

Linn Akubarik Exakt

Linn Akubarik to niepowtarzalne aktywne kolumny podłogowe, które charakteryzują się wyjątkową muzyczną precyzją dźwięku i brakiem zniekształceń. Zostały wyposażone we wzmacniacze i elektronikę, które zapewniają idealny osobny sygnał dla każdego z pięciu przetworników elektroakustycznych.

Najważniejsze cechy:

 • Formowana ciśnieniowo obudowa o ultraniskim rezonansie
 • Technologia Exakt
 • Połączenie z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt przez złącze Exakt Link
 • Zaprojektowany przez firmę Linn układ przetworników 3K, który zapewnia szerszą dyspersję i poprawia precyzję wysokich tonów
 • Przetwornik C/A Katalyst
 • System optymalizacji przestrzennej Space Optimisation+
 • Aktywny system Isobarik Bass dla lepszego przenoszenia niskich częstotliwości
 • Zintegrowane wzmacniacze Chakra
 • Solidna, aluminiowa płyta podstawy z regulowanymi kolcami, zapewniającymi maksymalną stabilność konstrukcji

Linn Akubarik

Innowacyjna konstrukcja

Projektanci kolumny Akubarik mieli przed sobą jasny cel: stworzyć głośnik tak elegancki i precyzyjny jak Klimax 350, ale w bardziej kompaktowej obudowie, odpowiedniej dla pomieszczeń praktycznie każdej wielkości. Elegancka obudowa o zakrzywionych bokach charakteryzuje się stonowanym wzornictwem. Mieści w sobie całą skomplikowaną elektronikę: cyfrową zwrotnicę Exakt, regulację głośności, przetworniki C/A Katalyst oraz wzmacniacze mocy z osobnym kanałem dla każdego z pięciu przetworników.

Technologia Exakt

Zintegrowane głośniki Akubarik są wyposażone we wzmacniacze i elektronikę Exakt. Każda kolumna ma wbudowany moduł sieciowy, który jest montowany w zawieszeniu w celu zapewnienia akustycznej izolacji od reszty głośnika. Moduł podłączany jest do sieciowego odtwarzacza muzycznego Linn za pomocą złącza Exakt Link i zasilany sygnałem cyfrowym, który następnie jest rozdzielany przez cyfrową zwrotnicę Exakt na odpowiednie częstotliwości kierowane precyzyjnie do każdego przetwornika. Potężne przetwarzanie Exakt zapewnia idealne wyrównanie czasowe każdej częstotliwości odtwarzanej przez każdy z przetworników, co pozwala zachować wierność brzmienia każdego instrumentu.

Podczas odsłuchu systemu Akubarik uderzająca jest naturalność jego brzmienia. To tak, jakbyś słuchał prawdziwych muzyków grających tuż przed tobą. Najbardziej naturalny dźwięk można uzyskać tylko dzięki doskonałej synchronizacji. Kiedy słyszysz, jak ktoś gra na instrumencie na żywo, elementy, które składają się na każdą nutę, w tym wszystkie harmoniczne, docierają do twojego ucha w tym samym czasie. Dzięki zapewnianemu przez technologię Exakt idealnemu wyrównaniu czasowemu odtwarzanego sygnału audio możesz cieszyć się tym samym naturalnym brzmieniem, które zostało nagrane przez artystę.

Linn Akubarik

Optymalizacja przestrzenna

Technologia Space Optimisation usuwa zniekształcenia wytwarzane przez środowisko odsłuchowe i pozwala wydobyć prawdziwe brzmienie muzyki. Technologia optymalizacji przestrzennej wykorzystuje zaawansowane modelowanie akustyczne, aby stworzyć kompletny obraz tego, jak głośniki, ich rozmieszczenie i różnorodne cechy pomieszczenia wpływają na dźwięk, który ostatecznie dociera do naszych uszu. Następnie precyzyjnie identyfikuje częstotliwości, które są sztucznie zniekształcone przez otoczenie, i redukuje ich energię akustyczną, aby wyeksponować dźwięki, które w przeciwnym razie pozostałyby ukryte.

Kolumny Akubarik zapewniają udoskonaloną wersję wspomnianej technologii, czyli Space Optimisation+. Dokonuje ona pomiaru charakterystyki każdego przetwornika. Pozwala to na zaawansowane modelowanie głośników, specyficzne nie tylko dla pojedynczego modelu, lecz także dla konkretnej pary kolumn głośnikowych wykorzystywanych w systemie audio.

Przetwornik cyfrowo-analogowy Katalyst

Architektura konwersji cyfrowo-analogowej Katalyst wykonuje przetwarzanie z dużą precyzją Przekształca sygnał z niespotykanym poziomem kontroli, zapewniając słuchaczowi głębsze poznanie jego ulubionej muzyki. Wystarczy dodać dowolny odtwarzacz sieciowy firmy Linn obsługujący technologię Exakt, aby stworzyć kompletny system audio, który zachowuje oryginalne brzmienie.

Linn Akubarik

Układ przetworników 3K

Trzy przetworniki – średniotonowy, wysokotonowy i superwysokotonowy – umieszczono w jednej, sztywnej obudowie z odlewu ciśnieniowego. Dzięki minimalizacji odległości między przetwornikami wytwarzane jest jednopunktowe źródło dźwięku o wyjątkowo szerokiej dyspersji dla precyzyjnego i spójnego odtwarzania wysokich częstotliwości.

Isobarik Bass

Głośniki Akubarik wyposażone są w wyjątkowy system Isobarik Bass, który wykorzystuje dwa przetworniki niskotonowe pracujące naprzeciwko siebie, umieszczone w podstawie kolumny. Bas kierowany jest w dół i promieniuje z głośnika przez szczelinę powietrzną znajdującą się nad solidną, metalową podstawą.

Linn Akubarik

Precyzyjnie wykonane obudowy

Kolumny głośnikowe Linn Akubarik łączą w sobie mistrzowski kunszt wykonania z zaawansowanymi materiałami i technikami produkcji, co razem tworzy piękne i wydajne obudowy akustyczne. Złożona, laminowana konstrukcja obudowy jest formowana ciśnieniowo w celu uzyskania charakterystycznego zaokrąglonego kształtu, zapewniając jednocześnie wyjątkową sztywność dla przetworników, które pracują przy zminimalizowanym rezonansie. Starannie rozmieszczone wewnętrzne ożebrowania zapewniają dodatkowe usztywnienie i akustyczną bierność obudowy dla zapewnienia stabilnej pracy przetworników. Kolumny Akubarik zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby zagwarantować jakość dźwięku na najwyższym poziomie, bez kompromisów w zakresie stylu i elegancji.

Specyfikacja Linn Akubarik:

 • Aktywna kolumna podłogowa
 • Wzmacniacz: 4 x 100 W, 1 x 200 W
 • Złącza: 2 x Exakt Link
 • Przetworniki: niskotonowe: 1 x 165 mm – membrana z papieru lakierowanego i 2 x 200 mm (Isobarik)
 • Przetwornik średniotonowy: kopułka poliuretanowa 75 mm
 • Przetwornik superwysokotonowy: kopułka jedwabna 13 mm
 • Pojemność obudowy: 44 l
 • Wymiary: 351 x 1050 x 450 mm
 • Waga: 46,2 kg

Specyfikacja Linn Akubarik Exakt

Wersje wykończeniaBiały, Biały połysk, Czarny, Czarny połysk, Orzech, Różany, Wiśnia

Opinie o Linn Akubarik Exakt

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: