Bowers & Wilkins HTM71 S2

Trójdrożna kolumna centralna HTM71 S2 powstała w odpowiedzi na potrzeby wysokiej klasy kina domowego. Pozwala ona na uzyskanie niesamowitego i klarownego dźwięku jaki znamy z sal kinowych.

Najważniejsze cechy:

 • Trójdrożna konstrukcja z wentylowaną obudową
 • Kolumna centralna dedykowana do bezkompromisowego kina domowego
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 100 mm głośnik średniotonowy FST™ z membraną Continuum™
 • 165 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różane

Bowers & Wilkins 700 S2 Tweeter Drive Unit
Głośnik wysokotonowy Carbon Dome™ to zupełnie nowe opracowanie, stworzone na potrzeby najnowszej serii 700 S2. Pokrycie membrany węglem, oprócz korzyści akustycznych, nadaje jej bardzo charakterystycznego wyglądu.


HTM71 S2 to kolumna centralna do kina domowego, która przekazuje słuchaczowi wiele informacji, w tym lwią część dialogów. Za górną część pasma odpowiada nowo opracowany głośnik wysokotonowy Carbon Dome. Napylenie warstwy węgla na jego membranę, oraz podparcie jej węglowym pierścieniem spowodowało przesunięcie break-upu do bardzo wysokiej częstotliwości. Pozwoliło to na osiągnięcie większej szczegółowości w odtwarzanej muzyce i nasyconych, krystalicznie czystych wysokich tonów.

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik średniotonowy FST Continuum

Głośnik FST z membraną Continuum przetwarza średnie tony z niespotykaną czystością. Jego membrana charakteryzuje się większą sztywnością i lepszym tłumieniem niż poprzednio stosowany Kevlar. Zawieszenie FST zoptymalizowano z myślą o odtwarzaniu pasma średniotonowego. 

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik niskotonowy Aerofoil

Niskie tony odtwarzają dwa 165 mm głośniki z membranami o profilu Aerofoil. Zmienny przebieg ich grubości, oraz kanapkowa konstrukcja sprawiają, że odtwarzają one niezniekształcony i pełny bas. Współpracują one z tunelem Flowport, który pozwala odtwarzać niższe częstotliwości, bez wad tradycyjnego bas-refleksu.

Specyfikacja Bowers & Wilkins HTM71 S2

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy100 mm, FST z membraną Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, membrana Carbon Dome
Pasmo przenoszenia50Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność89dB (2.83 V, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm590 x 225 x 301
Waga kg18.3
Wersje wykończeniaBiały satynowy, Czarny połysk, Różany

Opinie o Bowers & Wilkins HTM71 S2

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Juras

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mając kino domowe oparte na amplitunerze Yamaha RX-A3080 i kolumnach B&W 703 S2, z początku bagatelizowałem rolę kolumny centralnej w kinie. Użytkowanie kina dzielę mniej więcej po połowie, a więc 50% filmy, 50% muzyka, może stąd to się wzięło. Po zakupie tego zestawu, kolumny tylne i centralną dołożyłem ze starego zestawu. Były to budżetowe głośniki Indiana Line Tesi. W tym kinie zawsze czegoś brakowało. Zacząłem od tego mniejszego centralnego do kompletu, a więc HTM72. Już było lepiej, jednak dźwięk z tej kolumienki ginął w 50 metrowym salonie, dodatkowo przytłumiany dużymi frontowymi podłogówkami. W końcu wypożyczyłem HTM71 S2, dużą, trójdrożną kolumnę, która to dopiero nadążyła za całą resztą. Teraz dopiero jest tak jak być powinno. Oczywiście tylne kolumny już także są z tej samej serii, a więc 707 S2.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: