Poprzedni
Następny

Ważna aktualizacja oprogramowania dla modelu S14 – TIDAL Connect na pokładzie i ulepszone aplikacje mobilne

Model S14 firmy Rotel, pierwszy w historii japońskiej marki odtwarzacz sieciowy z wbudowanym wzmacniaczem, otrzymał ważną aktualizację oprogramowania układowego. Jego nowa wersja, oznaczona jako V1121, w porównaniu do V1108 wprowadza przede wszystkim funkcję TIDAL Connect, a także wsparcie dla ulepszonych aplikacji mobilnych. Co ważne z punktu widzenia użytkownika, instalacja nowego oprogramowania zostanie przeprowadzona automatycznie.

Rotel S14 Aktualizacja

Nowa wersja oprogramowania układowego zawiera również inne poprawki drobnych błędów, jakie wykryto w działaniu poprzedniej wersji (V1108). Wydłużono też m.in. z 3 do 5 sekund czas wyświetlania menu głośności w celu poprawy komfortu użytkowania. Naprawiono również błąd, w którym kontrolka zasilania (Power) nie świeciła się na czerwono, gdy urządzenie wchodziło w tryb ochrony przed przegrzaniem.

Obsługa TIDAL Connect

Dzięki wprowadzeniu za pośrednictwem aktualizacji wsparcia dla funkcji TIDAL Connect użytkownik modelu S14 będzie mógł teraz sterować muzyką odtwarzaną z serwisu TIDAL bezpośrednio z aplikacji mobilnej obsługującej ten internetowy serwis muzyczny. Dzięki temu unikamy przesyłania strumienia audio z urządzenia mobilnego do odtwarzacza sieciowego, ponieważ transmisja danych odbywa się po stronie streamera – smartfon lub tablet może wówczas pełnić jedynie rolę „pilota”. Dzięki aktualizacji użytkownik będzie mógł wygodnie odtwarzać pliki audio wysokiej rozdzielczości, w tym treści w formacie MQA w rozdzielczości do 24 bitów.

Ulepszona aplikacja mobilna

Na tym jednak nie koniec! Wraz z aktualizacją Rotel wprowadził nową, przeprojektowaną aplikację mobilną, która zapewnia bardziej przyjazną obsługę i większą stabilność pracy. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich miłośników dobrego brzmienia, zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Oferuje szereg praktycznych funkcji, usprawniając kontrolę nad różnorodnymi funkcjami odtwarzacza.

Dodanie obsługi Tidal Connect i uruchomienie naszych nowych aplikacji mobilnych to istotny krok na przód dla zintegrowanego streamera sieciowego Rotel S14. Dążymy do ciągłego ulepszania naszych produktów i zapewniania wszystkim miłośnikom muzyki i audiofilom możliwie najbardziej przyjaznych dla użytkownika i wciągających wrażeń. Dzięki integracji z Tidal Connect i ulepszonym aplikacjom mobilnym nasi klienci mogą w łatwy sposób cieszyć się ulubioną muzyką, odtwarzaną w wysokiej jakości – powiedział Daren Orth, dyrektor ds. technicznych w firmie Rotel.

Rotel S14

Wygodna kontrola nad dostępnymi funkcjami

Mobilne oprogramowanie umożliwia obsługę radia internetowego i odtwarzania plików audio z pamięci przenośnych, podłączonych do USB modelu S14. Użytkownicy mogą z łatwością poruszać się po swoich bibliotekach muzycznych, odkrywać ogromną kolekcję nagrań dostępnych w serwisie TIDAL, tworzyć spersonalizowane listy odtwarzania i dostosowywać ustawienia dźwięku do swoich preferencji, a wszystko wygodnie, z poziomu ekranu smartfona lub tabletu.

Aktualizacja w pełni automatyczna

Model S14 zostanie automatycznie zaktualizowany do wersji V1121 po uruchomieniu urządzenia. Jak informuje producent, wdrożenie nowego software’u na wszystkich urządzeniach może potrwać ok. 7 do 10 dni. W tym czasie nie jest jednak wymagane żadne działanie użytkownika – wszystko odbędzie się płynnie i bezproblemowo. Aby jednak nowa wersja oprogramowania została wykryta i zainstalowana, model S14 musi być podłączony do Internetu przez złącze Ethernet lub Wi-Fi.

Więcej o tym wyjątkowym modelu firmy Rotel w naszym materiale wideo:

Zachęcamy również do lektury recenzji innowacyjnego modelu S14:
Rotel S14 – nowy rozdział. Takiego Japończyka jeszcze nie było – test, recenzja Top Hi-Fi


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: