Poprzedni
Następny

A10MKII, A11MKII i CD11 MKII – trzy nowe urządzenia z serii „14” marki Rotel

Rotel zaprezentował trzy nowe i udoskonalone modele z popularnej serii „14”, do której należą wzmacniacze zintegrowane A10MKII i A11MKII oraz odtwarzacz CD11MKII. Wszystkie trzy nowości korzystają z ulepszeń kluczowych komponentów i topologii obwodów, aby dodać usprawnioną rozdzielczość i jeszcze lepszą szczegółowość dźwięku, zachowując jednocześnie swoją przystępną cenę.

Rotel A10 MKII - wzmacniacz zintegrowany

A11MKII i CD11MKII stanowią unowocześnienie niezwykle udanych modeli Rotela z serii Tribute, które zostały zaprojektowane wspólnie z nieżyjącym już Kenem Ishiwatą. Nowe produkty poprawiają osiągi swoich poprzedników, a jednocześnie są wierne filozofii projektowej Kena i nadal z dumą oddają hołd ponad 40-letniemu dziedzictwu Ishiwaty w branży audio.

„Od początku naszej działalności w 1961 roku, Rotel nieustannie inwestuje w innowacje produktowe i technologiczne" – powiedział Peter Kao, dyrektor zarządzający Rotel. „Jako firma rodzinna jesteśmy w idealnym położeniu, aby oferować niezachwiane osobiste zaangażowanie w dostarczanie produktów o wysokiej wydajności i wartości, wszystkie zbudowane zgodnie z naszymi wymagającymi standardami jakości w naszym własnym dedykowanym zakładzie produkcyjnym".

A10MKII – kompaktowy wzmacniacz zintegrowany

A10MKII to wzmacniacz zintegrowany o mocy 2 x 50 W (8 omów), który pracuje w klasie AB i ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Wyposażony jest także w trzy analogowe wejścia źródłowe RCA, a za zasilanie odpowiada produkowany we własnym zakresie transformator toroidalny z solidnymi kondensatorami filtrującymi. 

Rotel A10 MKII - wzmacniacz zintegrowany

A10MKII ma ponad 67 ulepszonych komponentów, w tym w stopniach mocy i wzmocnienia wzmacniacza, zapewniając lepszą rozdzielczość i szczegółowość. Dołączony pilot zdalnego sterowania na podczerwień umożliwia precyzyjną regulację głośności oraz wybór źródła wejściowego. Na panelu przednim znajdują się również regulatory tonów niskich, wysokich i balansu oraz złącze wyjścia słuchawkowego 3,5 mm.

Pojedynczy zestaw gniazd głośnikowych, podwójne wyjścia wyzwalacza 12 V i automatyczny przełącznik zasilania umieszczone są na tylnym panelu.

A11MKII – udoskonalony wzmacniacz A11 Tribute

Drugi wzmacniacz wśród nowości to A11MKII – ulepszona wersja modelu A11 Tribute. Urządzenie pracuje w klasie AB i zapewnia moc 2 x 50 W (8 omów) oraz wyposażone jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, trzy analogowe wejścia źródłowe RCA oraz obsługę łączności Bluetooth, w tym kodeków aptXTM HD i AAC. Model MKII posiada również wejścia koaksjalne i optyczne zapewniające połączenie ze źródłami cyfrowymi o rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz.

Rotel A11 MKII - wzmacniacz zintegrowany

Przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments PCM5102A 32-bit/384kHz jest częścią ponad 22 krytycznych ulepszeń komponentów w obwodach cyfrowych.

Dołączony pilot zdalnego sterowania zapewnia zmotoryzowaną regulację głośności i wybór źródła. Na przednim panelu znajdują się również regulatory tonów niskich, wysokich i balansu oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Z kolei na tylnej ściance znajdziemy pojedynczy zestaw zacisków głośnikowych, podwójne wyjścia wyzwalacza 12 V i przełącznik automatycznego sterowania zasilaniem z czujnikiem sygnału znajdują się na tylnym panelu.

CD11MKII – kompaktowy odtwarzacz CD

Następcą cenionego odtwarzacza CD11 Tribute jest CD11MKII. Model ten zawiera ponad 10 krytycznych komponentów w obwodach cyfrowych otaczających przetwornik C/A PCM5102A 32-bit/384kHz.  

ROTEL CD11 MKII

Płynnie działający mechanizm ładowania tacki CD, wyświetlacz LCD, intuicyjne elementy sterujące na panelu przednim i dołączony pilot na podczerwień zapewniają prostą instalację i obsługę. Wyjścia RCA gwarantują łatwe podłączenie do ulubionego systemu audio. CD11MKII wyposażono również wyjście koncentryczne, dzięki czemu urządzenie może być używane jako transport CD. Całości dopełniają wejście wyzwalacza 12V i złącze RS232, które umożliwiają bezproblemową integrację z systemami sterowania.

Dostępność

Nowe urządzenia z serii MkII będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej – a w salonach Top Hi-Fi & Video Design można spodziewać się ich we wrześniu br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: