Poprzedni
Następny

Test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H95

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Hegel H95 to następca cenionego wzmacniacza zintegrowanego H90. Możliwości najnowszego modelu norweskiej firmy sprawdziła niedawno redakcja magazynu „Audio”.

Hegel H95

Nie ma wątpliwości co do tego, że H90 był i nadal pozostaje znakomitym wzmacniaczem. Niemniej możliwości cyfrowe oraz strumieniowe tej konstrukcji powoli stają się niewystarczające. Odpowiedzią na te potrzeby jest model H95, który oferuje zarówno Spotify Connect, jak i bardzo stabilne połączenie UPnP.

Ponadto projektanci modelu H95 zadbali o to, aby urządzenie mogło służyć jak najdłużej i zmieniać się wraz z upływem czasu. Dlatego też wbudowane oprogramowanie można bezprzewodowo aktualizować, dzięki czemu ulepszenia funkcji oraz całkowicie nowe udogodnienia dostarczane są wprost do urządzenia.

Hegel H95

Pod względem brzmieniowym w przeprowadzonym teście możemy przeczytać, że H95 pozostaje „chłodny i świeży, zwinny, dokładny, kiedy można swobodny, kiedy trzeba – skupiony”:

„Niskie tony są zwarte, konturowe, konkretne i kontrolowane. Nie będzie masowania ani nawalanki. H95 pokazuje wszystkie detale i niuanse, i – jak można się spodziewać – jest wirtuozem w zakresie wysokich tonów. Wcale ich nie eksponuje, jednak kieruje ku nim naszą uwagę bardziej niż np. Exposure czy Technics. A przecież są nagrania, z których i H95 niewiele wyciśnie, ciemne i oszczędne. Są też takie, z których wydobędzie ‘oddech’ nieobecny w innych wzmacniaczach”.

Na uwagę zasługuje także niezwykle niski szum urządzenia:

„Dodatkowo niższa czułość poprawia S/N, a to przecież specjalność firmy, w tej dyscyplinie” wzmacniacze Hegla nie mają sobie równych, H95 osiąga fantastyczne 95 dB i naprawdę nie pamiętamy, kiedy (i czy) jakakolwiek integra mogła się pochwalić tak niskim szumem. Dzięki temu i dynamika poszybowała, mimo umiarkowanej mocy, aż na 114 dB, co też jest rekordem tego testu”.

Hegel H95

O możliwościach modelu Hegel H95 przekonać się można odwiedzając jeden z naszych salonów. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Aby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Z kolei z pełnym testem H95 można zapoznać się TUTAJ.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: