Poprzedni
Następny

Pioneer - japoński producent sprzętu audio-video wprowadza swój nowy flagowy model PD-70AE

Pioneer - japoński producent sprzętu audio-video wprowadza swój nowy flagowy model PD-70AE. W oparciu o doświadczenie firmy w budowaniu odtwarzaczy CD/SACD stworzony został odtwarzacz skupiający w sobie najlepsze rozwiązania mechaniczne i najnowsze technologie w cyfrowym audio.

Pioneer PD-70AE

Kluczowym elementem każdego odtwarzacza jest napęd CD/SACD. W PD-70AE Pioneer zastosował autorski mechanizm w ekranowanej, wzmocnionej przetłoczeniami obudowie. Jego specjalny montaż izoluje wibracje, zarówno te z zewnątrz, jak i te wytwarzane przez mechanizm. Tacka wykonana została z odlewu aluminiowego, jest nie tylko estetyczna, ale również sztywna i trwała. Ogromną zaletą zastosowanego napędu jest jego uniwersalność. Pozwala on czytać tłoczone płyty CD i SACD. Dodatkowo odczytuje również pliki WAV, FLAC, AIFF, ALAC, MP3, WMA, AAC i DSD zakodowane na płytach CD-R, DVD-R/RW i DVD+R/RW. Umożliwia to na odtwarzanie muzyki w dowolnym formacie, czy to PCM, czy słynącym z dobrego brzmienia DSD.

Pioneer PD-70AE

W PD-70AE zastosowano dwa przetworniki ESS Sabre PRO, każdy obsługuje jeden kanał. Pozwala to na uzyskanie najlepszej dynamiki, oraz separacji kanałów, a więc bardziej naturalnego i emocjonującego brzmienia. Przetworniki korzystają z precyzyjnego oscylatora o niskim poziomie jitter. Funkcja Lock Range Adjust Function pozwala na dalszą eliminację jitter, poprzez precyzyjne dostrojenie wejścia przetwornika. Tak silne przeciwdziałanie temu zjawisku gwarantuje precyzyjną i stabilną scenę muzyczną. Użytkownik ma również możliwość wyboru filtra cyfrowego: slow dający miękkie i ciepłe brzmienie, sharp – żywiołowe i angażujące, oraz short – szybkie i przestrzenne. Tor analogowy jest w pełni symetryczny, co gwarantuje niski poziom zniekształceń i szumów, ważne dla ogólnej jakości brzmienia. Dostępne są dwa wyjścia analogowe: symetryczne XLR i pojedyncze RCA. To drugie jest odłączane, co pozytywnie wpływa na poziom szumów na wyjściach XLR.

Pioneer PD-70AE

Odtwarzacz zamknięto w solidnej, odpornej na wibracje obudowie. Dla usztywnienia całości wykorzystano aluminiowe panele boczne. Do podstawy przykręcone są nóżki zaprojektowane tak, aby nie przenosić wibracji z otoczenia do wnętrza odtwarzacza.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: