Poprzedni
Następny

Linn Klimax DSM – najdoskonalszy odtwarzacz sieciowy

Linn przedstawił następną generację Klimax DSM – najlepszego urządzenia do transmisji strumieniowej, które przybliża słuchacza do doskonałości audio. Inżynierowie stworzyli od podstaw wszystkie elementy i zoptymalizowali je pod kątem najwyższej możliwej jakości dźwięku, czego efektem jest najdoskonalszy odtwarzacz sieciowy.

Projektując na nowo swój flagowy odtwarzacz strumieniowy, Linn wprowadził elegancką obudowę, która gwarantuje akustyczną izolację z wizualnym i namacalnym wrażeniem luksusu. W jej środku znajduje się bijące serce Klimax DSM i jednocześnie najważniejszy element tego modelu, czyli Organik DAC – innowacyjny, pierwszy w historii w pełni autorski przetwornik cyfrowo-analogowy szkockiego producenta.

Gilad Tiefenbrun – dyrektor zarządzający Linn – przyznał, że „najnowszy Klimax DSM jest najlepszym urzeczywistnieniem pasji Linna do muzyki i jest tak bliski perfekcji strumieniowania dźwięku jak to tylko możliwe”:

Do każdego elementu podeszliśmy z absolutną dbałością o detale, wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu mamy pewność, że zoptymalizowany jest pod kątem efektywności w każdym aspekcie. Od momentu wprowadzenia modelu Klimax DS w 2007 r. Linn zainwestował znaczne środki w ludzi, umiejętności oraz możliwości produkcyjne i połączyliśmy to wszystko, aby stworzyć nasz nowy flagowy odtwarzacz strumieniowy wykorzystujący pierwszy DAC, który w całości opracowany został przez firmę Linn”.

Dalej dyrektor zarządzający Linn dodał:

Organic jest doskonałym osiągnięciem dla marki Linn, czyniąc tym samym kolejną generację Klimax DSM naszym najbardziej naturalnie brzmiącym produktem w historii. W połączeniu z nowym poziomem precyzji wykonania obudowy i zachwycającym wizualnie oraz dotykowo interfejsem, model ten urzeczywistnia ekstremalną inżynierię”.

Organik DAC – nowy punkt odniesienia w strumieniowaniu muzyki

Autorski Organik DAC został zaprojektowany bez jakichkolwiek kompromisów i stanowi ukoronowanie pięciu dekad innowacji audio i trzech dekad doświadczenia w technologii cyfrowej.

Ten opracowany od podstaw moduł łączy przetwarzanie FPGA (ang. Field Programmable Gate Array) z dyskretnym stopniem konwersji. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na dokładną kontrolę i optymalizację każdego stopnia konwersji cyfrowo-analogowej.

Za zwiększone nadpróbkowanie, dokładną kontrolę głośności i pozbawioną zniekształceń modulację odpowiada potężny stopień przetwarzania FPGA, który wykorzystuje specjalnie opracowane algorytmy. Towarzyszący mu dyskretny stopień konwersji gwarantuje sygnał analogowy z ekstremalnie niskimi zniekształceniami, co jest zasługą nowego oscylatora o ultra-niskim jitterze i starannie skonstruowanej sieci dystrybucyjnej zegara. Połączono je w ramach unikatowej dwustronnej konstrukcji, ograniczającej tor sygnałowy do absolutnego minimum.  

Opierając się na dekadach doświadczenia w optymalizowaniu projektu obwodu, wszystkie komponenty zostały starannie wyselekcjonowane, zaprojektowane i rozmieszczone przez projektantów firmy Linn, a następnie przeniesione na płytkę obwodu drukowanego Linn w fabryce w Glasgow. Zainwestowanie w nową technologię produkcji do montażu powierzchniowego pozwoliło na kolejne usprawnienie techniki płytki drukowanej, w tym rozmieszczenie mniejszych komponentów z bardziej rygorystyczną tolerancją oraz zastosowanie nowoczesnych pieców z fazą gazową, zapewniając w ten sposób utlenianie lutowanych styków na płytkach.

Organik gwarantuje o wiele niższy szum i znacznie minimalizuje zniekształcenia, co przełożyło się na wyniki lepsze niż kiedykolwiek Linn osiągnął w swojej historii. Moduł ten odpowiada za profesjonalną konwersję sygnału cyfrowego na analogowy, aby osiągnąć najdokładniejsze odwzorowanie oryginalnego sygnału muzycznego, odkrywając jeszcze więcej niewielkich detali, które zapewniając bardziej emocjonalne połączenie z muzyką.

Klimax DSM, z wbudowanym przetwornikiem c/a Organik, staje się najnowszym punktem odniesienia w strumieniowaniu muzyki, dostarczając fantastyczne wrażenia muzyczne.

Nowoczesna inżynieria

Dokładne opracowanie nowej obudowy zgodnie z niebywale rygorystyczną tolerancją okazało się możliwe dzięki własnej, zaawansowanej i nowej technologii produkcji. Poszczególne aspekty tej zaawansowanej obudowy odgrywają kluczową rolę w zachowaniu oryginalnych detali muzycznych, emanując równocześnie luksusowym wzornictwem. Ta wykonana ze specjalnej klasy aluminium obudowy, swoim wspaniałym designem, zapewnia Linn DSM świeżość, zachowując przy okazji wytworną i niebywale cenioną sygnaturę modelu Klimax.

Masa konstrukcji wraz z wewnętrznym tłumieniem są w stanie izolować urządzenie od wibracji w pomieszczeniu. Z kolei precyzyjnie wycięte kieszenie i przegrody odseparowują stopnie analogowy, cyfrowy i mocy, całkowicie chroniąc elektronikę przez wewnętrznymi zakłóceniami.

Na górnej powierzchni znajdują się wycinane diamentem okręgi, które nawiązują do rowków płyty, składając tym samym hołd legendarnemu gramofonowi Linn Sondek LP12. Umieszczona na górze tarcza stanowi połączenie najwyższej jakości materiałów – mosiężnego łożyska, dokładnie wyciętego szkła, wytrawionej ze stali nierdzewnej ramki, a całości dopełnia 100 punktów świetlnych.

Najwyższa możliwa jakość dźwięku

Klimax DSM z nowym DAC-iem Organik może pochwalić się obsługą rozdzielczości dźwięku do aż 384 kHz/24 bitów i DSD256. Jego niepowtarzalna jakość otwiera nowe możliwości strumieniowym, cyfrowym, analogowym oraz bezprzewodowym źródłom dźwięku.

Dodatkowo w pełni nowa konstrukcja wyróżniającego się niższymi zniekształceniami DAC-a przekłada się na dodatkowe korzyści dla podłączonych źródeł analogowych. Przetwornik c/a wykorzystuje własną płytkę obwodu drukowanego z zarezerwowanym dla niego zasilaniem, natomiast dzięki portom Exakt Link można bezpośrednio połączyć LP12 z Urika II.

Za pomocą wejścia USB istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia do komputera, tworząc najbardziej zaawansowany niezależny przetwornik c/a. Ponadto łączność bezprzewodowa pozwala na wygodne podłączenie źródeł przez Wi-Fi lub Bluetooth. W wersji AV znajdują się również wejścia HDMI. Ponownie wykorzystany jest także DAC Organik, aby zwiększyć wydajność wszystkich podłączonych źródeł AV. Konstrukcja ta obsługuje też eARC dla telewizorów z funkcjonalności smart.

Szeroka gama produktowa

Najnowszej generacji Klimax DSM dołącza do gamy produktowej, na którą składają się Klimax DSM, Selekt DSM i Majik DSM. Użytkownik ma teraz do wyboru trzy różne konstrukcje, ale dzielące tę samą firmową estetykę. Jednak z uderzającą stylistyką, Klimax DSM wyraźnie dominuje w całej gamie.

Różnorodność wyboru

Projektanci zadbali o to, aby użytkownik miał wybór zależnie od preferencji, dlatego przygotowane zostały dwa warianty Klimax DSM. Klimax DSM (Audio) opracowano z myślą o słuchaczach, którym zależy przede wszystkim na podłączeniu wyłączenie źródeł muzyki. Klimax DSM (AV), z wbudowanymi złączami HDMI, to propozycja zapewniająca bogatsze wrażenia audio również ze źródeł wideo.

Osoby liczące na najwyższą wydajność z kompletnego systemu Linn powinny spojrzeć w kierunku nowego Klimax System Hub. Mieści się w takiej samej obudowie co Klimax DSM następnej generacji, dzięki czemu czerpie korzyści z udoskonalonej izolacji akustycznej. Co więcej w urządzeniu zastosowano jeszcze lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy, a pod względem połączeń może pochwalić się tymi samym wejściami, co wersja Klimax DSM (AV), w tym opcją zaktualizowania o obsługę dźwięku przestrzennego.  

Zestaw Klimax System Hub z kolumnami Klimax 350 lub Klimax Exaktbox, obydwa z wbudowanym nowym DAC-iem Organic, dostarczają imponujące wrażenia dźwiękowe.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: