Poprzedni
Następny

„Audio-Video” inauguruje „Nagrody Roku 2016” i wyróżnia produkty Bluesounda, Devialeta, TEAC-a i Yamahy

Redakcja magazynu „Audio-Video” po raz pierwszy rozdała „Nagrody Roku”. Podczas inaugurującej edycji wyróżnienia przyznano w 28 kategoriach. Na liście zwycięzców, w kategoriach audio, znalazły się m.in. Bluesound NODE 2, Devialet Phantom, TEAC TN-300 oraz trzy projekty Yamahy – A-S2100, MCR-N670 i system MusicCast.

Inaugurując „Nagrody Roku” redakcja magazynu „Audio-Video” dołączyła do grona recenzentów, którzy w niezwykle przejrzysty sposób informują swoich czytelników o tym, które produkty i rozwiązania w najwyższym stopniu zasłużyły na wyróżnienie. W czasopiśmie zajmującym się tak szeroką dziedziną, jaką jest sprzęt audio-wideo, liczba nagradzanych kategorii, aż 29, nie powinna dziwić. Z radością informujemy, że w sześciu kategoriach zwyciężyły doskonale nam znane produkty.

Wśród odtwarzaczy strumieniowych bezapelacyjnie najlepszym okazał się Bluesound NODE 2, który łączy niezwykle przystępną cenę z wysoką jakością dźwięku. W uzasadnieniu nagrody możemy m.in. przeczytać, że „jakość brzmienia stawia ten produkt na równi z wieloma odtwarzaczami za około 2000 zł, a biorąc pod uwagę, że NODE 2 może także odtwarzać lokalne zasoby muzyczne, czytając pliki wszystkich najważniejszych formatów (poza DSD), ma dopracowane oprogramowanie i w dodatku jest bardzo kompaktowy, to w prosty sposób wyłania się obraz najbardziej wartościowego, ekonomicznego odtwarzacza strumieniowego”.

node2_black_1

Najlepszym głośnikiem bezprzewodowym w ocenie recenzentów „Audio-Video” jest Devialet Phantom (Silver). Ta na wskroś innowacyjna konstrukcja niemal na nowo odkrywa ideę zestawu głośnikowego i łączy doskonałe parametry z wysokiej jakości brzmieniem i wszechstronnością – „wystarcza Ci jeden głośnik, bo nie zależy Ci na stereofonii – wybierasz jedną sztukę; chcesz normalne stereo – wybierasz parę; chcesz system multiroom – bierzesz tyle, ile potrzeba, a całością sterujesz z wygodnej i dopracowanej aplikacji”.

devialet-price

Gramofon TEAC T-N300 to odpowiedź, i to doskonała, na potrzeby miłośników analogowych nagrań. Ta niedroga konstrukcja łączy wysoką jakość wykończenia z niezwykle atrakcyjną stylistyką i bogatym wyposażeniem. Dzięki temu już w chwilę po wyjęciu urządzenia z opakowania można cieszyć się fantastycznym brzmienie płynącym z płyt gramofonowych. „Sceptykom, którzy nie wierzą, że tak tani deck może naprawdę dobrze grać, szczerze polecamy zaznajomienie się z tym modelem – zaskoczenie macie gwarantowane, niczym w szwajcarskim banku”.

tn300

W pierwszej edycji „Nagród Roku” doskonale zaprezentowała się Yamaha, której trzy produkty zostały uznane za najbardziej wartościowe w swojej klasie. Model Yamaha A-S2100 zwyciężył w kategorii „Wzmacniacz zintegrowany”.

as2100

Model Grand PianoCraft MCR-N670 okazał się najlepszym systemem hi-fi, a „Innowacją roku” okrzyknięto system Yamaha MusicCast. Pierwszy z produktów gwarantuje „niespotykane na tym pułapie cenowym połączenie rozdzielczości, barwności i przestrzenności”,

as2100

MCR-N670 „zachwyci mnóstwo użytkowników, którzy poszukują naprawdę dobrego, funkcjonalnego, a przy tym niedrogiego nagłośnienia”, a o sile systemu MusicCast stanowi to, „że aby zbudować funkcjonalny system multiroom, nie trzeba sięgać po dedykowane rozwiązania, lecz tylko po urządzenia, które i tak chcielibyśmy kupić”.

muscicast

Całość uzasadnień i wszystkie produkty, które zostały wyróżnione tytułem „Nagroda Roku 2016” możecie znaleźć w najnowszym, lutowym wydaniu magazynu „Audio-Video”. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i życzymy przyjemnej lektury.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: