Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Thorens TD 550

Gramofon TD 550 stanowi rozwinięcie konstrukcji TD 350 jednak szereg udoskonaleń sprawia, że TD 550 jest konstrukcją bardziej zaawansowaną.

Najważniejsze cechy:

  • dostosowany do długich 12-calowych ramion,
  • elektronicznie sterowana procedura rozruchu,
  • zrównoważone gniazda wyjściowe.
Thorens TD 550

Znaczne wymiary podstawy gramofonu pozwalają na montaż bardzo długich, 12-calowych ramion. Platforma ramienia wykonana jest z wyjątkowo wytrzymałego włókna węglowego, które zapewnia bardzo sztywne połączenie talerza i ramienia. Dzięki elektronicznie sterowanej procedurze rozruchu, wyjątkowo cichy silnik synchroniczny prądu przemiennego przesuwa talerz do wybranej prędkości w mgnieniu oka. Do wykonania połączeń sygnałowych TD 550 został wyposażony w gniazda wyjściowe zrównoważone (XLR) oraz niezbalansowane (RCA). Jeśli to konieczne, wysokość podwieszonego sub-chassis można wygodnie regulować za pomocą odpowiednich śrub na cokole.

Na przednim panelu TD 550, znajdują się przyciski, które mogą być dostępne w wersji chromowanej lub czarnej anodyzowanej. Płyta wierzchnia gramofonu pokryta jest bardzo cienką warstwą doskonale czarnego lakieru fortepianowego. Drewniane ścianki boczne są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu gramofon można dopasować wzorniczo do urządzeń z serii Electronic firmy Thorens

Specyfikacja Thorens TD 550

Poziom wyjścia4mV
Waga talerza6.3 kg
Wymiary (S x W x G) mm525 x 190 x 415
Waga kg20

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: