Aktualności


Aktualności

Aktualizacja BluOS 3.6 zapewnia dostęp do nowych funkcji

Bluesound Vault 2i

Najnowsza aktualizacja zaawansowanej platformy multiroom do zarządzania muzyką BluOS™ przynosi dostęp do dwóch nowych serwisów strumieniowych, asystenta głosowego Google i wsparcie dla MQA-CD w NAD Masters M50.2 i Bluesound VAULT. Nowe funkcje dostępne są od 15 października br. po aktualizacji oprogramowania odtwarzacza BluOS do wersji 3.6.

Dwa nowe serwisy strumieniowe

Do 20 różnorodnych serwisów strumieniowych już dostępnych dla użytkowników BluOS dołączyły dwa kolejne – Idagio i Radio.com. W ten sposób inżynierowie Lenbrook International jeszcze bardziej zdołali rozszerzyć bogatą gamę źródeł treści audio, którymi można cieszyć się za pośrednictwem urządzeń kompatybilnych z BluOS.

IDAGIO – dla pasjonatów muzyki klasycznej

IDAGIO jest założonym w Berlinie, wiodącym serwisem strumieniowym udostępniającym muzykę klasyczną i wyłącznym partnerem high-res multiroom dla BluOS. Zespół IDAGIO tworzy światowej klasy zespół 80 pasjonatów i ekspertów w zakresie techniki, biznesu i wzornictwa – wszystko po to, aby swoim użytkownikom móc zapewnić dostęp do wyszukiwarki stworzonej pod kątem muzyki klasycznej, katalog ponad 2 milionów licencjonowanych utworów oraz ekskluzywne nagrania i listy odtwarzania stworzone przez uznanych ekspertów (co ważne, wszystkie dostępne są z dźwiękiem w bezstratnej jakości CD wynoszącej 44 kHz/16bitów). Na usługi IDAGIO zdecydowali się użytkownicy w ponad 190 krajach, pobierając dedykowaną aplikację ponad 15 milionów razy na całym świecie.

Bluesound Vault 2i

RADIO.COM – dostęp do ponad 300 stacji radiowych

RADIO.COM to z kolei zintegrowana platforma cyfrowa, dzięki której użytkownicy zyskują możliwość odkrywania i łączenia się na żywo z Entercom, zbiorem wysokiej jakości treści dostarczanych przez ponad 235 wyselekcjonowanych, lokalnie dostępnych stacji radiowych i ich strony internetowe. Na tę najszybciej rozwijającą się cyfrową aplikację audio w Stanach Zjednoczonych składa się ponad 300 stacji i ponad 3000 podcastów, przy czym kolejne są sukcesywnie dodawane. Dostęp do RADIO.COM można uzyskać w dowolnym czasie i miejscu na szereg sposobów, m.in. poprzez aplikację mobilną RADIO.COM, stronę internetową, jak również urządzenia domowe i samochodowe, w tym Amazon Echo, Amazon Fire TV, Sonos, Roku, Google Home, Google Chromecast, Android Auto, Apple CarPlay i wiele więcej. RADIO.COM stanowi część wiodącej amerykańskiej firmy medialnej Entercom, będącej jedną z dwóch największych rozgłośni w USA.

Asystent głosowy Google

Dla użytkowników BluOS preferujących system Android skierowany został asystent Google, który otwiera możliwość sterowania głosowego swoimi odtwarzaczami. Tym samym użytkownicy BluOS mogą stosować polecenia takie jak: „Hej Google, powiedz Blue Voice, żeby odtworzył Preset 3 w kuchni” lub „Hej Google, powiedz Blue Voice, aby ustawił odtwarzacz domyślny w sypialni”. Dostępne są również inne polecenia, m.in. wybór ścieżki, głośność czy powtarzanie. Pełną listę komend można znaleźć w dokumentacji technicznej na stronie wsparcia BluOS, natomiast więcej na temat Asystenta głosowego Google w BluOS można dowiedzieć się tutaj.

Asystent głosowy Google wkracza do BluOS

Odtwarzanie i zgrywanie MQA-CD

Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania BluOS, dla użytkowników urządzeń Bluesound VAULT i NAD Masters M50.2 pojawiła się możliwość zgrywania i zachowywania płyty MQA-CD. Płyta kompaktowa w wielu krajach nadal pozostaje popularnym nośnikiem do odsłuchu muzyki, a unikatowy sposób, w jaki kodowane są płyty MQA-CD, zapewnia im bogatszy, bardziej naturalny dźwięk. Najnowsza aktualizacja oprogramowania BluOS sprawia, że użytkownicy modeli Bluesound VAULT oraz Masters M50.2 mogą dekodować i odtwarzać zawartość MQA z płyty MQA-CD, jak również zgrywać i przechowywać ten materiał w swoich odtwarzaczach, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zalet formatu MQA.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


VAULT 2
Promocja Supercena

VAULT 2

Bluesound
Bluesound
5 699 zł
3 999 zł
M10
Nowość

M10

NAD
Odtwarzacze sieciowe
12 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław