Poprzedni
Następny

Asystent głosowy Google dla użytkowników BluOS

Dla użytkowników BluOS korzystających z urządzenia Google Home już wkrótce zostanie udostępniona możliwość sterowania systemem BluOS bez użycia rąk. Kompatybilnych produktów można spodziewać się w najbliższych dniach.

Lenbrook International, producent wysokiej klasy urządzeń audio i oprogramowania high-res, ma przyjemność ogłosić włączenie do swojej platformy BluOS Hi-Res wsparcia dla asystenta głosowego Google. Funkcja ta jest zapowiadana na 8 października 2019, w związku z czym użytkownicy zgodnych z BluOS urządzeń Bluesound, NAD Electronics oraz Dali Speakers tego dnia zostaną poproszeni o zaktualizowanie swoich odtwarzaczy. W ten sposób z poziomu dowolnej konstrukcji Google Home pojawi się możliwość sterowania muzyką bez użycia rąk.

Asystent głosowy Google to druga szeroka platforma integracji sterowania głosowego dla BluOS, której celem jest zapewnienie użytkownikom wyboru preferowanego asystenta głosowego. Szersza strategia sterowania głosowego obejmuje stworzenie BluVoice – interfejsu sterowania głosowego – działającego jak pośrednik pomiędzy BluOS i kompatybilnym asystentem głosowym. Poprzez BluVoice zwrotami takimi jak np.: „OK Google, powiedz BluVoice, aby grał głośniej” lub „OK Google, powiedz BluVoice, aby odtworzył Preset 2 w kuchni” użytkownik może poprosić swoje urządzenie Google Home o przekazanie polecenia odtwarzania muzyki do kompatybilnego urządzenia BluOS.

"Zawsze twierdziliśmy, że chcemy pozostać niezależni od konkretnej platformy zapewniając naszym klientom opcje odtwarzania muzyki i sterowania", przyznał Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. "Dodanie Google Voice jako drugiej szerokiej platformy sterowania głosowego po Aleksie Amazona, i trzeciej takiej integracji biorąc pod uwagę Apple Siri dla użytkowników produktów BluOS obsługujących AirPlay 2, otwiera przed naszymi użytkownikami świat możliwości łatwego i wygodnego spersonalizowania swojego środowiska domowego".

Asystent głosowy Google w BluOS jest w stanie odpowiedzieć na szereg poleceń za pośrednictwem dowolnego urządzenia Google Home podłączonego do domowej sieci, wliczając komendy odtwarzanie/pauza, losowe włączone/wyłączone i zarządzenie kolejką odtwarzania dla większości bibliotek i serwisów muzycznych. Pełną listę komend będzie można znaleźć w dokumentacji technicznej na stronie internetowej BluOS.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: