Marka: Audioquest

Pegasus RCA

Special Price 6 599 zł Regular Price 6 799 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6799 zł
 • Rodzaj: analogowy
 • Analogowe: RCA
 • Materiał przewodnika: Solid Perfect-Surface Copper+
 • Rodzaj oplotu: syntetyczny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Audioquest Pegasus RCA - interkonekt

Model Pegasus należy do serii Mythical Creature marki AudioQuest. Nie zabrakło w nim sprawdzonych rozwiązań technicznych amerykańskiego producenta, w tym m.in. techniki ZERO-Tech, stosowanej także w pozostałych modelach z tej linii produktowej oraz autorskiego systemu rozpraszania zakłóceń (6. poziom).

Audioquest Pegasus RCA

Wtyki XLR lub RCA

Interkonekt Pegasus, w zależności od wersji, zakończony jest złączami RCA lub XLR. We wtykach AudioQuesta zastosowano wysokiej jakości srebro Hanging-Silver (bez obróbki mechanicznej), które zostało nałożone bezpośrednio na miedź o dużej czystości. Kable z wtykami RCA, ze względu na dwużyłową konstrukcję, mają mniejszy przekrój niż trzyżyłowe interkonekty zakończone wtykami XLR.

Technika rozpraszania szumów RF ZERO-Tech

Technika ZERO-Tech w interkonektach Mythical Creature Pegasus zapewnia wysoką jakość transmisji i pozwala wyeliminować zniekształcenia wynikające z niedopasowania impedancji między komponentami a łączącym je kablem. Tym samym umożliwia uzyskanie czystego sygnału, niezależnie od jego poziomu i częstotliwości. Technika ZERO-Tech eliminuje pole elektrostatyczne, umożliwiając liniowe rozpraszanie szumów o częstotliwości radiowej (RF).

Audioquest Pegasus RCA

Technika 72v DBS

W modelu Pegasus nie zabrakło opatentowanego rozwiązania 72v DBS, czyli Dielectric Bias System. Gwarantuje on pełną izolację między przewodnikami sygnałowymi. Konstrukcja w wersji RCA wykorzystuje pojedynczy układ 72v DBS, natomiast – w celu zachowania integralności systemu ZERO-Tech – w odmianie z wtykami XLR zastosowano rozwiązanie Dual-DBS (2 x 72v w jednej obudowie).

Polipropylenowe rurki powietrzne

Każdy element przylegający do przewodnika w praktyce przyczynia się do niedoskonałości całego obwodu i będzie absorbował energię, z której część jest magazynowana, a następnie uwalniana w postaci zniekształceń. W modelu Pegasus na izolację użyto polipropylenowych rurek powietrznych (Polypropylene Air-Tubes). Ponieważ powietrze nie pochłania prawie żadnej energii, a polipropylen jest niskostratny, taka izolacja w znacznie mniejszym stopniu wywołuje efekt „nieostrości”, typowy dla innych materiałów stosowanych jako dielektryk.

Skuteczna ochrona przed zakłóceniami (6. poziom)

Interkonekt Pegasus, podobnie jak model Black Beauty z serii Mythical Creature, ma uregulowane kierunkowo przewodniki PSC+ (od ang. Perfect-Surface Copper+). Zastosowano tu również siatkę rezystancyjną z węgla i grafenu. Dodatkowo, w celu dalszej poprawy redukcji zniekształceń i rozpraszania szumu o częstotliwości radiowej, model Pegasus ma zwiększoną zawartość srebra w przewodach odprowadzających szumy RF (z 0,5% do 6%). Przekłada się to na bardziej detaliczne, czyste i naturalne brzmienie.

Przewodniki PSC+

Użyte w interkonekcie AudioQuest Pegasus przewodniki PSC+ chronią przed odziaływaniami elektrycznymi i magnetycznymi. Co więcej, umożliwiają zminimalizowanie zniekształceń powodowanych przez granice ziaren przewodnika, a ponadto maksymalizują liniowe rozpraszanie szumów RF.

Najważniejsze cechy interkonektów AudioQuest Pegasus:

 • Technika rozpraszania szumów RF ZERO-Tech
 • Izolacja z wykorzystaniem polipropylenowych rurek powietrznych
 • Przewodniki PSC+ (Perfect-Surface Copper+) uregulowane kierunkowo
 • poziom rozpraszania zakłóceń
 • Zwiększona do 6% zawartość srebra w przewodach odprowadzających szumy RF
 • Wtyki wykorzystujące srebro bez obróbki mechanicznej (Hanging-Silver)
 • Technika 72v DBS w kablach RCA/Dual-DBS (2 x 72 v) w kablach XLR

 

 

 

Specyfikacja Audioquest Pegasus RCA

Rodzajanalogowy
AnalogoweRCA
Materiał przewodnikaSolid Perfect-Surface Copper+
Rodzaj oplotusyntetyczny
InneZERO-TECH (NO CHARACTERISTIC IMPEDANCE) FOR LINEAR, WIDE-BANDWIDTH NOISE-DISSIPATION; SOLID PERFECT-SURFACE COPPER+ (PSC+) CONDUCTORS; LEVEL 6 NOISE-DISSIPATION; 6% Silver-Plated RF Drain-Wires; COPPER-PLATED RF-DRAINING BARRELS

Opinie o Audioquest Pegasus RCA

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: