Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova65SE

Linię wzmacniaczy novaSE otwiera model nova65SE o mocy 95 W/kanał (4 Ω).

Podobnie jak mocniejsze konstrukcje jest to wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem C/A 192 kHz/24 bity oraz zaawansowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Wyróżnikiem urządzenia jest wbudowana trioda, która dodaje dźwiękowi naturalności. Podzespoły umieszczone są w takiej samej obudowie, jak w droższych modelach novaSE. Połączenie nowoczesnego wzornictwa, drewna i aluminium nadaje całości elegancki wygląd i sprawia, że  urządzenie z łatwością dopasowuje się do niemal dowolnych wnętrz. Liczne wejścia, zarówno cyfrowe, m.in. asynchroniczne USB, jak i analogowe, ułatwiają współpracę wzmacniacza z różnymi źródłami dźwięku, a zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy zapewnia wysokiej jakości dźwięk także podczas korzystania ze słuchawek. 

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio Nova65SE

Jednym z najważniejszych komponentów zastosowanym w modelu nova65SE jest przetwornik C/A ESS Sabre. To układ, który od podstaw był projektowany tak, aby eliminował zniekształcenia powszechne w komputerach i odtwarzaczach strumieniowych – jitter. Dzięki zastosowanej technologii Hyperstream przetwornik C/A Sabre buforuje cyfrowy sygnał i obrabia go, minimalizując jitter z poziomu tysięcy pikosekund do niecałych 3 pikosekund. Dzięki temu komputery, smartfony i odtwarzacze strumieniowe zyskują taki sam potencjał, jak najlepsze odtwarzacze CD.

Istotny wpływ na wysoką jakość dźwięku modelu nova65SE ma także asynchroniczny port USB 192/24. Asynchroniczna komunikacja pozwala ograniczyć negatywny wpływ jitteru, dzięki czemu wzmacniacz Peachtree Audio dostarcza najlepszą możliwą rozdzielczość, która jeszcze bardziej rozszerza potencjał przetwornika C/A. Ponadto projektanci zastosowali galwaniczną izolację, która skutecznie blokuje elektryczny szum ze wszystkich cyfrowych wejść, powodowany przez komputery i cyfrowe odtwarzacze strumieniowe. Szum, chociaż nie można usłyszeć go bezpośrednio, maskuje detale i zniekształca brzmienie muzyki.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio Nova65SE - tył

Wysoka jakość brzmienia to również konsekwencja zastosowania triody, która zmiękcza jaskrawe nagrania i tworzy naturalniejszy dźwięk. Lampę można aktywować, lub ominąć jej układ, z poziomu przedniego panelu, bądź też za pomocą pilota zdalnego sterowania. Zastosowana trioda 6N1P jest niedrogą konstrukcją, a przy tym łatwą do wymiany.

Inżynierowie Peachtree Audio wyposażyli model nova65SE w końcówkę mocy, która wyróżnia się ponadprzeciętnymi możliwościami i dostarcza moc 65 W/kanał. Układ gwarantuje poszerzone pasmo przenoszenia, jeszcze większą dynamikę i niezwykle niskie zniekształcenia. Ukłonem w stronę miłośników delektowania się muzyką, bez przeszkadzania innym domownikom, jest zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który dodatkowo zapewnia nagraniom najwyższą jakość dźwięku.

Specyfikacja Peachtree Audio Nova65SE

Opinie o Peachtree Audio Nova65SE

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: