Marka: Audio-Technica

AT33EV

Special Price 2 299 zł Regular Price 2 499 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2499 zł
  • Typ wkładki: MC
  • Pasmo przenoszenia: 15 - 50 000 Hz
  • Separacja kanałów: 30 dB
  • Równowaga kanałów: 0,5 dB

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 115 zł

Sprawdź szczegóły

Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT33EV

Na przestrzeni lat w dziedzinie reprodukcji dźwięku zachodziło wiele zmian. Wprowadzano nowe formaty muzyczne – jedne niezwykle ciekawe, inne nieco egzotyczne. Każde rozwiązanie miało swoje wady i zalety. Niektóre z formatów odnosiły sukces rynkowy, z kolei inne popadały w zapomnienie i na dobre przechodziły do historii.

Zapewne każdy z nas miał okazję zapoznać się z kasetą magnetofonową lub płytą CD.  Jednak bez wątpienia najwyższe miejsce w hierarchii, pod względem walorów muzycznych i czarującego klimatu, zajmuje płyta gramofonowa. Sposób przekazywania i prezentowania muzyki zapisanej na czarnym krążku jest unikatowy. Muzykalność, możliwość odtworzenia nawet najdrobniejszych detali do dzisiaj robią na audiofilach ogromne wrażenie. Możemy śmiało powiedzieć, że muzyka z czarnej płyty posiada duszę i jest daleka od zimnej sterylności, ma własny charakter i wrodzoną naturalność, trudną do osiągnięcia przez inne formaty muzyczne.  

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT33EV szlif igły

Na przestrzeni lat winyl przeżywał wzloty i upadki jednakże w świecie melomanów zawsze będzie zajmował najwyższe miejsce. W ostatnich latach zarówno płyta winylowa jak i gramofony przeżywają prawdziwy renesans. Od pewnego czasu można zauważyć, że nie tylko firmy od lat zajmujące się produkcją gramofonów prezentują nowe modele. Robią to także firmy, które do tej pory miały niewiele wspólnego z analogową stroną dźwięku.


Często jednak zapominamy o jednym z najmniejszych, a zarazem najważniejszym elemencie w całym łańcuchu prowadzącym do analogowej doskonałości. I nie jest to ani sam gramofon, ani przewody połączeniowe czy też przedwzmacniacz gramofonowy. Jest to wkładka gramofonowa, a w szczególności igła gramofonowa. To ona w największym stopniu decyduje o jakości sygnału przekazywanego do dalszych komponentów systemu. Można powiedzieć, że jest ona sercem całej wkładki gramofonowej.

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT33EV szlif igłyMożemy rozróżnić dwa podstawowe typy wkładek gramofonowych: elektromagnetyczną i magnetoelektryczną. Ta pierwsza określana jest mianem MM, a skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia Moving Magnet (ruchomy magnes). Drugi typ wkładki od angielskiego zwrotu Moving Coil nazywany jest MC, (ruchoma cewka).

Tak jak w przypadku wkładek gramofonowych, tak samo możemy wyróżnić różne typy igieł gramofonowych. Różnią się one od siebie szlifem igły. Obecnie możemy wyróżnić trzy podstawowe typy szlifów: sferyczne, eliptyczne i liniowe.

Wkładka Audio-Technica AT33EV należy do rodziny wkładek gramofonowych MC. Oryginalna wersja tej stereofonicznej wkładki, model AT33ANV przygotowany na 45-lecie firmy Audio-Technica, wykorzystywała wspornik z duraluminium, materiału cenionego ze względu na swoje doskonałe właściwości akustyczne.

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT33EV Charakterystyka podziału częstotliwości

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT33EV wykorzystuje rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w modelu jubileuszowym. Wyposażona została w mocowanie ½ cala. We wkładce zastosowano eliptyczny szlif igły oraz stożkowy wspornik, który został wykonany z duraluminium. Dzięki temu obniżono masę wkładki, zwiększając jednocześnie wytrzymałość wspornika. Zastosowany system podwójnych ruchomych cewek zwiększa separację kanałów i rozszerza zakres pasma przenoszenia, co gwarantuje wysoką jakość dźwięku. We wnętrzu wkładki gramofonowej Audio-Technica AT33EV wykorzystano m.in. neodymowy magnes oraz okablowanie z najwyższej czystości miedzi PCOCC.  Za tłumienie drgań odpowiada zawieszenie wykonane z gumy Hanenite, wyróżniającej się znakomitymi właściwościami tłumiącymi.

Katalog Audio-Technica Wkładki Gramofonowe Katalog

Czerwona obudowa wkładki gramofonowej Audio-Technica AT33EV prezentuje się niezwykle stylowo i szykownie. Całość dopełnia złoty spód i nadruki w tym samym kolorze. 

Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Specyfikacja Audio-Technica AT33EV

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia15 - 50 000 Hz
Separacja kanałów30 dB
Równowaga kanałów0,5 dB
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążenia>100Ω
Induktancja cewki22 µH
Napięcie wyjściowemV
Szlif igłyeliptyczny
WspornikStożkowa rurka z duraluminium
Mocowanie½”
Waga kg0.0069

Opinie o Audio-Technica AT33EV

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: