Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT-OC9/III

Model AT-OC9/III jest następcą niezwykle cenionej wkładki OCMLII. Bazując na ogromnej renomie swojego poprzednika, AT-OC9/III wyposażona jest w specjalną igłę ze stykiem liniowym, osadzoną we wsporniku wykonanym z litego boru i cechującym się niskim profilem. Zapewnia to precyzyjny transfer sygnałów odczytanych przez igłę.

Wkładka wykorzystuje konstrukcję VC, która zapewnia stabilność i sztywność, podczas gdy dwie ruchome cewki zapewniają doskonałą separację stereo i lepszą odpowiedź częstotliwości, dla długotrwałej wydajności.

Dzięki zastosowaniu przewodnika z PCOCC, specjalnej miedzi z kryształami praktycznie pozbawionymi poprzecznych ścian utrudniających transmisję sygnału, AT-OC9/III udoskonala możliwości drzemiące w zaawansowanej dwucewkowej konstrukcji.  


Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Specyfikacja Audio-Technica AT-OC9/III

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia15 Hz - 50 000 Hz
Separacja kanałów30 dB (1 kHz)
Równowaga kanałów0.5dB (1kHz)
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążeniakΩ
Induktancja cewki25 µH (1 kHz)
Napięcie wyjściowemV
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Mocowanie½”

Opinie o Audio-Technica AT-OC9/III

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: