Marka: Audio-Technica

AT-OC9XML

Special Price 2 199 zł Regular Price 2 699 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2143 zł
 • Typ wkładki: MC
 • Pasmo przenoszenia: 20-47 000 Hz
 • Separacja kanałów: 27 dB (1kHz)
 • Równowaga kanałów: 1.0 dB (1kHz)

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 110 zł

Sprawdź szczegóły

Audio-Technica AT-OC9XML

Audio-Technica od ponad 50 lat wyznacza kierunki rozwoju w branży audio. Obecnie Audio-Technica oferuje ogromną gamę wkładek gramofonowych, które reprezentują wiele lat nieustających prac badawczo-rozwojowych mających na celu  dostarczanie jak najlepszych produktów dla miłośników czarnej płyty.

Projektując i ręcznie wytwarzając wkładki gramofonowe od 1966. roku firma przestawia czwartą generację legendarnej serii AT-OC9X.  Nowa odsłona jest jeszcze bardziej dopracowana, każdy model zaopatrzono w podwójną cewką drgającą , oddzielając tym samym precyzyjnie kanały lewy i prawy. Rezultatem jest znakomity stereofoniczny obraz dźwiękowy i szeroka odpowiedź częstotliwościowa. Nowa seria zawiera szereg opcji szlifu igły, w tym: wklejany eliptyczny na aluminiowym trzpieniu, eliptyczny, Microlinear, Shiabata i Special Line Contact.

Audio-Technica AT-OC9XML

Yosuke Koizumi, główny inżynier działu odpowiedzialnego za wkładki, powiedział: ”Kiedy w 1987 roku seria AT-OC9 miała swoją premierę, była bardzo innowacyjna, połączyliśmy unikalny proces inżynieryjny z starannie dobranymi materiałami, aby stworzyć ponadprzeciętne doświadczenie dźwiękowe. Od tamtego momentu rozwijamy i poszerzamy ofertę wkładek gramofonowych z tego segmentu. Wierzę, że nowa AT-OC9X reprezentuje ponad 50 lat naszego doświadczenia w budowie wkładek gramofonowych.”

AT-OC9XML to stereofoniczna wkładka z podwójną cewką drgającą z igłą o ze szlifem mikroliniowym. Zastosowanie tego szlifu pozwala dwukrotnie zwiększyć żywotność igły. Ponadto liniowy styk igły minimalizuje „wewnętrzne zniekształcenia rowka”, a także zapewnia szerszą odpowiedź częstotliwościową i zwiększa do maksimum rozdzielczość w zakresie średnich i wysokich tonów.

Dodatkowo boronowa konstrukcja wspornika gwarantuje wysoką precyzję prowadzenia, a połączenie magnesu neodymowego z elektrostatycznym jarzmem zapewnia znacznie zwiększoną energię magnetyczną. W celu uzyskania czystego przekazu sygnału do budowy cewek zastosowano czystą miedź wykonaną w technologii Pure Copper by Ohno Continuous Casting (PCOCC)  .

Aluminiowy korpus minimalizuje niepożądane wibracje, zmniejsza rezonans i gwarantuje doskonałą reprodukcję dźwięku. Dzięki dwóm gwintowanym otworom w korpusie wkładki możłiwy jest montaż na główce lub na zintegrowanym ramieniu za pomocą zaledwie dwóch śrub, bez nakrętek.

 

Specyfikacja Audio-Technica AT-OC9XML

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia20-47 000 Hz
Separacja kanałów27 dB (1kHz)
Równowaga kanałów1.0 dB (1kHz)
Pionowy kąt śledzenia20°
Znamionowa impedancja obciążeniamin 100 Ω
Induktancja cewki25 µH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe0.4 mV (1 kHz and 5 cm/sec.)
Szlif igłyMicroLine™
WspornikLity bor
Mocowanie½”
Wymiary (S x W x G) mm16.8 x 17.3 x 25.7
Waga kg0.0076

Polecane Produkty

Akcesoria do Audio-Technica AT-OC9XML

Opinie o Audio-Technica AT-OC9XML

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Czarek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przejście z wkładki MM na MC to ogromna zmiana. Dźwięk odkleił się od kolumn, dynamika się poprawiła. Trochę ta cała zabawa kosztowała: wkładka, nowy lepszy pre gramofonowy Lehmann Audio, nowe przewody RCA, jednak uważam, że było warto. Nawet żona częściej przysiada na odsłuchy i stwierdziła, że jest sporo lepiej. Warto pobawić się porządnie z ustawieniem wkładki, jest to bardzo ważne w przypadku tego modelu. Przy wkładce MM (igła też micro line) było jakoś łatwiej.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: