Marka: ELAC

Varro DS1200

12 999 zł
/ sztuka
 • Obudowa: Zamknięta
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 1200 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 12” HEX Surround x2
 • Pasmo przenoszenia: 17 Hz—150 Hz (Anechoic); 14 Hz—150 Hz (In-Room)

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 650 zł

Sprawdź szczegóły

 

Subwoofer ELAC Varro DS1200

Varro DS1200 to większy z dwóch modeli subwooferów aktywnych należących do linii Dual Reference firmy ELAC. Dzięki zastosowanym w tym modelu innowacyjnym rozwiązaniom technicznym uzyskano krystalicznie czysty, zrównoważony i precyzyjny bas. Subwoofer Varro DS1200 wykorzystuje m.in. dwa 12-calowe przetworniki elektroakustyczne o dwuwarstwowej konstrukcji High Excursion Surround (HEX) z membranami typu sandwich, a także wzmacniacz z techniką BASH. Stylowy i nowoczesny design modelu Varro DS1200 z jego uniwersalnym, czarnym wykończeniem na wysoki połysk, doskonale pasuje do aranżacji praktycznie każdego pomieszczenia.

Subwoofer ELAC Varro DS1200

Wzmacniacz o topologii BASH

Do przetwarzania dźwięku w modelu Varro DS1200 wykorzystywany jest zaawansowany cyfrowy procesor sygnałowy (DSP, od ang. Digital Signal Processor) oraz 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, a także wzmacniacz BASH (Bridged Amplifier Switching Hybrid). W przeciwieństwie do konwencjonalnych wzmacniaczy, układ BASH monitoruje sygnał wejściowy i dostosowuje poziom napięcia wejściowego do tradycyjnego wzmacniacza klasy AB. Dzięki temu cały układ przetwarzania jest nie tylko niezwykle efektywny, ale także dostarcza moc potrzebną do odtwarzania dynamicznych efektów dźwiękowych z filmów czy też dynamicznej muzyki.

Subwoofer ELAC Varro DS1200

Dwa przetworniki niskotonowe

Model Varro DS1200 ma wbudowane nie jeden a dwa 12-calowe przetworniki niskotonowe, które zostały ustawione naprzeciw siebie (skierowane membranami do zewnątrz). Rozwiązanie to, w połączeniu z dużą mocą wzmacniacza klasy D i odpornością membran na duże wychylenia, pozwala zwiększyć możliwy do osiągnięcia maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (Sound Pressure Level), a jednocześnie umożliwia redukcję niepożądanych wibracji obudowy subwoofera.

Membrany o złożonej konstrukcji

Każdy z głośników basowych zastosowanych w modelu Varro DS1200 ma membranę aluminiową, która umieszczona jest między dwiema membranami papierowymi z wykorzystaniem unikalnego procesu klejenia. Rozwiązanie to łączy w sobie zalety obu elementów – zachowuje kluczowe cechy membran celulozowych, przy jednoczesnym utrzymaniu lekkości i sztywności zagwarantowanej przez membranę z aluminium. Pozwala to na uzyskanie dużego skoku membrany, a tym samym gwarantuje lepsze przetwarzanie niskiego basu i głośnych dźwięków. Co więcej, przetworniki w subwooferze Varro DS1200, podobnie jak w mniejszym modelu DS1000, mają duże 2,5-calowe cewki drgające. Ich zastosowanie poprawia kontrolę termiczną, a także umożliwia uzyskanie sygnału o dużym poziomie ciśnienia akustycznego.

Subwoofer ELAC Varro DS1200

Technika HEX

Przetworniki basowe w modelu Varro DS1200 wykorzystują technikę High Excursion Surround (HEX). Zapewnia ona niemal liniową zależność między przyłożoną siłą, a wynikającym z niej przemieszczeniem membrany w obu kierunkach. Przekłada się to na dynamiczny i czysty sygnał audio, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu zniekształceń, nawet przy dużej głośności. Dzięki temu każde uderzenie basu jest precyzyjnie odwzorowywane.

Obsługa z poziomu aplikacji mobilnej

Do obsługi subwoofera, oprócz standardowej, analogowej kontroli, można wykorzystać aplikację mobilną ELAC SUB Control 3.0, którą można bezpłatnie zainstalować np. na smartfonie lub tablecie z Androidem lub systemem iOS. Umożliwia ona obsługę m.in. systemu automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia (Auto EQ), która znacznie ułatwia ustawienie modelu Varro DS1200 w pomieszczeniu odsłuchowym i dopasowanie charakteru przetwarzania niskich tonów do warunków akustycznych wnętrza.

Subwoofer ELAC Varro DS1200

Możliwość połączenia bezprzewodowego

Subwoofer ma wbudowany bezprzewodowy odbiornik. Umożliwia to, przy wykorzystaniu opcjonalnego nadajnika firmy ELAC (modelu AirX2), przesyłanie dźwięku do modelu Varro DS1200 bez potrzeby stosowania przewodów sygnałowych (np. zakończonych wtykami RCA). Zakupiony osobno nadajnik należy podłączyć do urządzenia wzmacniającego sygnał w systemie audio, np. do amplitunera. Pozwoli to na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku maksymalnie do 3 kompatybilnych subwooferów.

Najważniejsze cechy subwoofera ELAC Varro DS1200:

 • Moc: 1200 W RMS
 • Obudowa zamknięta
 • 2 x 12-calowy przetwornik niskotonowy w technice HEX (High Excursion) Surround
 • Pasmo przenoszenia (w pomieszczeniu): 14 do 150 Hz
 • Regulowana częstotliwość odcięcia: od 40 do 150 Hz
 • Wzmacniacz w topologii BASH
 • Współpraca z aplikacją mobilną ELAC SUB Control 3.0
 • Obsługa systemu korekcji akustyki Auto EQ (z poziomu aplikacji)
 • Wejścia audio: 2 x RCA, zbalansowane (2 x XLR), terminale głośnikowe
 • Złącze Ethernet (do sterowania)
 • Wejście wyzwalacza 12 V
 • Wireless Ready – do transmisji bezprzewodowej wymagany opcjonalny nadajnik ELAC AirX2
 • Wykończenie: czarne (wysoki połysk)

 

Specyfikacja ELAC Varro DS1200

ObudowaZamknięta
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa1200 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy12” HEX Surround x2
Pasmo przenoszenia17 Hz—150 Hz (Anechoic); 14 Hz—150 Hz (In-Room)
Częstotliwość podziału40 Hz - 150 Hz
Wymiary (S x W x G) mm482 x 421 x 416
Waga kg37.9
Wersje wykończeniaCzarny połysk
InneSterowanie aplikacją iOS i Android; Pobór mocy standby: < 2 W; Update przez USB

Opinie o ELAC Varro DS1200

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat ELAC Varro DS1200

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: