Marka: ELAC

Varro DS1000

11 499 zł
/ sztuka
 • Obudowa: Zamknięta
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 1000 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 10” HEX Surround x2
 • Pasmo przenoszenia: 18 Hz—150 Hz (Anechoic); 15 Hz—150 Hz (In-Room)

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 575 zł

Sprawdź szczegóły

 

Subwoofer ELAC Varro DS1000

Varro DS1000 to model z linii Dual Reference firmy ELAC, który w systemie audio zapewnia zrównoważony, precyzyjnie dostrojony i krystalicznie czysty bas. Zastosowane w tym aktywnym subwooferze innowacyjne rozwiązania techniczne, w tym m.in. dwa potężne przetworniki elektroakustyczne o dwuwarstwowej konstrukcji High Excursion (HEX) oraz układ wzmocnienia w topologii BASH sprawiają, że model Varro DS1000 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników filmu i muzyki.

Subwoofer ELAC Varro DS1000

Wzmacniacz BASH

Subwoofer przetwarza dźwięk z wykorzystaniem zaawansowanego procesora DSP (Digital Signal Processor) i 32-bitowego modułu DAC oraz wzmacniacza z techniką BASH (Bridged Amplifier Switching Hybrid). Rozwiązanie to wykorzystuje modulowany zasilacz impulsowy, który połączony jest z konwencjonalnym wzmacniaczem klasy AB. Przełączając się z szybkością ponad 400 000 razy na sekundę, układ śledzi przychodzące sygnały, aby zapewnić, że wzmacniacz klasy AB ma dostarczone napięcie o wartości niezbędnej (z niewielkim zapasem) do poradzenia sobie z odtworzeniem dźwięku na odpowiednim poziomie. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalną wydajność i pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału wzmacniacza, nawet podczas odtwarzania dynamicznych filmowych efektów dźwiękowych.

Subwoofer ELAC Varro DS1000

Układ dwóch przetworników basowych

W modelu Varro DS1000 zastosowano dwa 10-calowe głośniki niskotonowe o dużym wychyleniu membrany. Są one zamontowane przeciwsobnie w masywnej obudowie zamkniętej wykonanej z płyty MDF o grubości 36 mm. Taka konfiguracja, wraz z dużą mocą wzmacniacza klasy D, nie tylko zwiększa możliwy do osiągnięcia maksymalny poziom ciśnienia akustycznego, ale również znacząco redukuje wibracje.

Membrany typu sandwich

Obydwa przetworniki basowe mają membrany o konstrukcji typu sandwich, w których lekka warstwa aluminiowa została umieszczona między dwiema warstwami papierowymi. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie zalet obu materiałów i umożliwia skuteczne przetwarzanie niskiego basu oraz sygnałów audio o wysokim poziomie natężenia. Co więcej, subwoofer Varro DS1000, podobnie jak większy model DS1200, ma przetworniki z dużymi 2,5-calowymi cewkami głosowymi w celu zwiększenia mocy wyjściowej oraz poprawy kontroli termicznej.

Subwoofer ELAC Varro DS1000

Przetworniki z techniką HEX

Niskotonowe przetworniki elektroakustyczne zastosowane w modelu Varro DS1000 wykorzystują technikę High Excursion Surround (HEX). Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niemal liniowej zależności między przyłożoną siłą a przemieszczaniem się membrany w obu kierunkach. Pozwala to uzyskać dynamiczny i czysty dźwięk, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu zniekształceń, niezależnie od poziomu głośności odtwarzanego sygnału.

Aplikacja mobilna firmy ELAC

Subwooferem DS1000 możesz sterować za pośrednictwem intuicyjnej w obsłudze aplikacji mobilnej ELAC SUB Control 3.0. Jest ona dostępna bezpłatnie zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i tych opartych na Androidzie. Oprogramowanie to pozwala m.in. na kontrolę nad systemem korekcji akustyki pomieszczenia Auto EQ. Ułatwia on ustawienie subwoofera w pomieszczeniu odsłuchowym i dopasowanie brzmienia głośnika niskotonowego do warunków akustycznych wnętrza, w którym jest wykorzystywany.

Subwoofer ELAC Varro DS1000

Opcja połączenia bezprzewodowego

Podobnie jak DS1200, czyli większy model z serii Dual Reference, również subwoofer DS1000 ma zintegrowany bezprzewodowy odbiornik. Aby umożliwić bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio do tego modelu wystarczy dodać do systemu audio opcjonalny nadajnik ELAC AirX2, który podłącza się do urządzenia wzmacniającego, np. amplitunera kina domowego. Pozwala to na bezprzewodową transmisję dźwięku nawet do 3 kompatybilnych subwooferów jednocześnie.

Najważniejsze cechy subwoofera ELAC Varro DS1000:

 • Moc: 1000 W RMS
 • Obudowa zamknięta
 • 2 x 10-calowy przetwornik niskotonowy w technice HEX (High Excursion) Surround
 • Pasmo przenoszenia (w pomieszczeniu): 15 do 150 Hz
 • Regulowana częstotliwość odcięcia: od 40 do 150 Hz
 • Wzmacniacz w topologii BASH
 • Współpraca z aplikacją mobilną ELAC SUB Control 3.0
 • Obsługa systemu korekcji akustyki Auto EQ (z poziomu aplikacji)
 • Wejścia audio: 2 x RCA, zbalansowane (2 x XLR), terminale głośnikowe
 • Złącze Ethernet (do sterowania)
 • Wejście wyzwalacza 12 V
 • Wireless Ready – do transmisji bezprzewodowej wymagany opcjonalny nadajnik ELAC AirX2
 • Wykończenie: czarne (wysoki połysk)

 

Specyfikacja ELAC Varro DS1000

ObudowaZamknięta
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa1000 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy10” HEX Surround x2
Pasmo przenoszenia18 Hz—150 Hz (Anechoic); 15 Hz—150 Hz (In-Room)
Częstotliwość podziału40 Hz - 150 Hz
Wymiary (S x W x G) mm429 x 371 x 370
Waga kg32.4
Wersje wykończeniaCzarny połysk
InneSterowanie aplikacją iOS i Android; Pobór mocy standby: < 2 W; Update przez USB

Opinie o ELAC Varro DS1000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat ELAC Varro DS1000

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: