Marka: Vienna Acoustics

Beethoven Baby Grand Reference

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Podczas pierwszej styczności z najnowszymi kolumnami głośnikowymi Beethoven Baby Grand Reference nasuwa się kilka palących pytań. Jak ta smukła konstrukcja potrafi stworzyć tak imponującą scenę dźwiękową? Gdzie znajduje się subwoofer?

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Za serce konstrukcji służą całkowicie nowe przetworniki z membranami typu „spider”: 152-milimetrowa jednostka średniotonowa i dwa 152-milimetrowe głośniki odpowiadające za niskie tony. Każdą z jednostek wyposażono w opatentowaną płaską membranę „spider” w nowej konstrukcji, składającej się z dwóch odrębnych membran – całkowicie nowej membrany kompozytowej.

Dzięki płaskiej powierzchni membrany „spider” możliwe jest wykorzystanie zalet dokładnego, tłokowego ruchu. Wszystkie z membran powinny poruszać się w przód i w tył jako jedna całość, a nie jako drżąca masa nieskorelowanych wibracji. Ekstremalnie sztywna, a jednocześnie lekka, płaska membrana została wyposażona we wzmocnienia o wysokości 18 mm (niskotonowy) i 14 mm (średniotonowy), a do usztywnienia projektanci sięgnęli po włókno szklane w nowej mieszance X4P.

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Oparcie całej konstrukcji membrany na bardzo dużej cewce oznacza, że duża jest również powierzchnia promieniująca w jej środku, tym samym w znaczący sposób determinując dźwięk. Przeprowadzone testy odsłuchowe przyniosły tak niespodziewane połączenie, że inżynierowie postanowili nadać mu nową nazwę – membrana kompozytowa. Obszar 5 cm jest odwróconą kopułką wykonaną z tkaniny, podwójnie pokrytej z tyłu. Słuchanie różnych pozycji osiowych pozwoliło uzyskać perfekcję, z niezwykle spójnymi rezultatami przy zastosowaniu wgłębienia 8 mm.

Inżynierowi wykorzystali w Beethoven Baby Grand Reference, podobnie jak w większym bracie Beethoven Concert Grand Reference, unikatowy przetwornik wysokotonowy z ręcznie powlekaną kopułką jedwabną. Jednostka ta z łatwością potrafi odwzorować nawet najdrobniejsze detale dźwiękowe, równocześnie sięgając aż do rejonów średnich tonów, a efekt tej skrupulatnie dobranej kombinacji jest kamieniem milowym pod względem naturalności, przejrzystości i łatwości odwzorowania dźwięku.

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Zwrotnica stanowi połączenie eleganckiej prostoty miękkich filtrów oraz niezbędnej złożoności wynikającej ze słuchania, potrzebnej do umiejętnego połączenia przetworników w spójny system. Staranne dobranie elementów pozwoliło uzyskać harmonijną muzykalność, z kolei wyrafinowany układ pomaga w doskonałym odwzorowaniu brzmienia instrumentów.

Specyfikacja Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

System3-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa40 - 300
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy6" Woofer (2) Composite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
Przetwornik średniotonowy6” Midrange Composite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
Przetwornik wysokotonowy1.1" Hand Coated Vienna Acoustics Silk Dome
Pasmo przenoszenia33 - 23 000
Skuteczność89
Wymiary (S x W x G) mm260 x 1095 x 330
Waga kg52
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk, Wiśnia
Materiał wykończeniaLakier

Opinie o Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przepięknie wykonane kolumny z klasą. Genialna stolarka. Piękna forma bez zbędnych udziwnień. No i kolumny, które grają dobrze tam gdzie inne nie dają rady. Nie mam sali odsłuchowej, a salon otwarty o powierzchni ponad 50 m2, na podłodze kamień, dużo okien. Te kolumny jako jedyne nie dźwięczały i miały odpowiedni bas. Kompana im znalazłem w postaci Hegla H390. Nawet się nie spodziewałem, że w tak kiepski akustycznie pomieszczeniu uzyskam taki efekt. Dzięki za polecenie Top Hi-Fi Poznań.
 2. Audiophil

  Ocena:
  Ocena: 5
  Duuużo lepsze od jakże udanego wcześniejszego modelu. Z Heglem brzmienie wyrywa z papci!

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: