Marka: Mission

ZX-5 biały

4 500 zł
/ sztuka
  • System: 3-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-200 W
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 165 mm

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 225 zł

Sprawdź szczegóły

Mission ZX-5

Flagową konstrukcją w najnowszej serii ZX jest 3-drożna, wolnostojąca kolumna głośnikowa ZX-5. Model został wyposażony w aż pięć przetworników, które zapewniają najpotężniejszy dźwięk z zakresu rozpoczynającego się od 36 Hz do 24 kHz. Sprawdzony w pozostałych modelach tweeter znakomicie współgra z dwoma jednostkami średniotonowymi oraz parą głośników odpowiadającą za odtwarzanie basu.

Mission Seria ZX

Projektanci w ZX-5 zastosowali nową 38-miletrową kopułkę, specjalnie opracowaną pod kątem uzyskania doskonałej wierności dźwięku i zminimalizowania niedoskonałości konwencjonalnych głośników wysokotonowych. Do osiągnięcia postawionych założeń, centralną część kopułki przymocowano na stałe do rdzenia magnetycznego i połączono krawędzią z otaczającym ją pierścieniem. W ten sposób udało się uzyskać wyższą precyzję oraz efektywność, co z kolei wiąże się z mniejszymi zniekształceniami i świetną jakością dźwięku, nawet przy częstotliwościach rzędu 30 kHz i wyższych. Dużo lepiej odwzorowane są także impulsy dźwiękowe i detale muzyczne, w szczególności harmonia instrumentów.

ZX-5 spośród wszystkich modeli w serii ZX zawiera najbardziej rozbudowaną sekcję średniotonową, na którą składają się dwa 130-milietrowe głośniki DiaDrive z aluminiowymi membranami. Głośniki wykorzystują układ wentylacyjny – ten usuwa powietrze znajdujące się za membraną, w ten sposób redukując rezonans i umożliwiając uzyskanie czystszego zakresu średniotonowego wykraczającego poza 3 kHz. Kolumny wyróżniają się wentylowanym pierścieniem – te korzystnie wpływają na jakość dźwięku, zwiększając czystość brzmienia, jak również uatrakcyjniają wizualnie przetworniki.

Mission Seria ZX-5

Dwa 165-milimetrowe jednostki zajmują się odtwarzaniem basu i, podobnie jak w przetwornikach średniotonowych, konstruktorzy zastosowali ponadwymiarowy układ magnetyczny. To rozwiązanie sprawia, że głośniki bezproblemowo radzą sobie z odwzorowaniem mocnego i głębokiego basu charakterystycznego dla nowoczesnych nagrań.

ZX-5 został wyposażony, tak jak pozostałe modele z serii ZX, w niezawodny układ Mission IDG (Inverder Driver Geometry) – ten ma na celu wyrównanie długości torów fal akustycznych docierających do uszu słuchacza, co korzystnie wpływa na odbiór dźwięku. Dbałość o szczegóły można zaobserwować także w wylocie portu bas-refleks, który charakteryzuje się specjalnym wzorem i asymetrycznym kształtem. Oba te rozwiązania wspomagają eliminację zniekształceń, które pojawiają się w przypadku gładkich, okrągłych portów wentylacyjnych.

Specyfikacja Mission ZX-5 biały

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-200 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 165 mm
Przetwornik średniotonowy2 x 130 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia36 Hz - 24 kHz
Skuteczność91 dB
Częstotliwość podziału570Hz,2.5kHz
Wymiary (S x W x G) mm265 x 1155 x 400+12
Waga kg31,2
Wersje wykończeniaBiały połysk
Impedancja4 Ohm

Opinie o Mission ZX-5 biały

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: