Marka: Mission

ZX-4 biały

3 750 zł
/ sztuka
  • System: 3-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 25-150 W
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 130 mm

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 187 zł

Sprawdź szczegóły

Mission ZX-4

Mission ZX-4 jest 3-drożną wolnostojącą kolumną głośnikową. W modelu zawarto 38-milimetrową kopułkę wysokotonową, 130-milimetrowy głośnik średniotonowy, a także dwie jednostki niskotonowe o tej samej średnicy. Dodatkowo konstruktorzy wyposażyli konstrukcję w system wentylacyjny bas-refleks z dwoma portami umieszczonymi na tylnej ściance kolumny.

Mission Seria ZX

ZX-4 wyróżnia się nietypową 38-milimetrową kopułką wysokotonową, która została opracowana do wyeliminowania niedoskonałości pojawiających się w bardziej konwencjonalnych rozwiązaniach. W autorskim wariancie Missiona, projektanci przymocowali centralną część kopułki na stałe do rdzenia magnetycznego i połączyli krawędzią z otaczającym ją pierścieniem. W ten sposób udało się zwiększyć precyzję oraz efektywność odtwarzania dźwięku, jednocześnie zmniejszając zniekształcenia i doskonaląc brzmienie, nawet przy częstotliwościach rzędu 30 kHz i wyższych. Dużo lepiej odwzorowane są także impulsy dźwiękowe i detale muzyczne, w szczególności harmonia instrumentów.

Mission Seria ZX-4

Do obsługi pozostałych zakresów zastosowano rozwiązania znane z konstrukcji 2-drożnych, czyli 130-milimetrowe przetworniki z aluminiowymi membranami. Jeden z głośników obsługuje bas, pozostałe dwa przeznaczone są do znakomitego odwzorowania średnich tonów. Każdy z głośników wyróżnia się wentylowanym pierścieniem przysłaniającym resor przetwornika. Według producenta komponent ten ma za zadanie korzystnie wpływać także na dźwięk poprzez zwiększenie czystości brzmienia. Ponadto wentylacja pozwala usunąć powietrze znajdujące się za membraną, dzięki czemu redukowany jest rezonans. Dodatkowo głośniki wykorzystują masywny układ magnetyczny, ułatwiający odtwarzanie mocnego i głębokiego basu nowoczesnych nagrań.

ZX-4 został wyposażony, tak jak pozostałe modele z serii ZX, w niezawodny układ Mission IDG (Inverder Driver Geometry). Wybrana metoda pomaga wyrównać długości torów fal akustycznych docierających do uszu słuchacza, co  korzystnie wpływa na brzmienie. Dbałość o szczegóły można zaobserwować także w wylocie portu bas-refleks, charakteryzującym się specjalnym wzorem i asymetrycznym kształtem. Zastosowane rozwiązania wspomagają eliminację zniekształceń, które pojawiają się w przypadku gładkich, okrągłych portów wentylacyjnych.

 

Specyfikacja Mission ZX-4 biały

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25-150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 130 mm
Przetwornik średniotonowy130 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia40 Hz - 24 kHz
Skuteczność90 dB
Częstotliwość podziału530Hz,2.7kHz
Wymiary (S x W x G) mm240 x 1075 x 350+12
Waga kg24,6
Wersje wykończeniaBiały połysk
Impedancja4 Ohm

Opinie o Mission ZX-4 biały

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: