Marka: Vienna Acoustics

Beethoven Concert Grand Symphony Edition (Rosewood)

Kolumny wolnostojące Beethoven Concert Grand Symphony Edition

Już sama nazwa tych 3-drożnych wolnostojących kolumn głośnikowych, Beethoven Concert Grand Symphony Edition, sugeruje wprost, że za ich pośrednictwem będziemy uczestniczyli w wyjątkowej uczcie muzycznej. Są tak samo wirtuozerskie jak kompozytor, którego nazwisko dumnie noszą i tak jak prawdziwy fortepian koncertowy gwarantują ten poziom potęgi, którego wymagają największe sale koncertowe i pokoje odsłuchowe. Jak przystało na konstrukcję sygnowaną „Symphony Edition” kolumny te dostarczają dźwięk mocny, a przy tym niezwykle detaliczny i czysty, z łatwością oddając klimat zapisany w dowolnym utworze muzycznym oraz intencje i emocje, które towarzyszyły artystom podczas nagrania.

Swoje wyrafinowanie kolumny głośnikowe Beethoven Concert Grand Symphony Edition zawdzięczają zastosowanym komponentom i dopracowanej konstrukcji. 28-milimetrowa jedwabna kopułka wysokotonowa z neodymowym magnesem gwarantuje niesamowitą rozdzielczość i w pełni naturalny dźwięk. Przeciwległy zakres – niskie tony – obsługują trzy 178-milimetrowe przetworniki XPP Spidercone, które znaleźć można również w kolumnach głośnikowych Liszt. Dzięki przeprojektowaniu układu napędowego oraz żeber wzmacniających membranę głośniki niskotonowe zapewniają szerszy zakres brzmienia i lepszą kontrolę. Trzy przetworniki tworzą ogromną powierzchnię, która pozwala odtwarzać niskim tonom ekstremalną dynamikę i siłę.

Specjalne wewnętrzne wzmocnienia dzielą obudowę na dwie komory – jedną, w której pracuje pojedynczy głośnik i drugą z dwoma przetwornikami. Dwa dolne głośniki pracują równolegle i odtwarzają najniższy bas, podczas gdy pojedynczy przetwornik jest idealnym pomostem łączącym bas z zakresem średniotonowym.  Reprodukcję średnich tonów projektanci powierzyli 152-milimetrowemu głośnikowi z membraną X3P, wyróżniającą się maksymalnym tłumieniem wewnętrznym. Membrana łączy precyzję i transparentność sztywnych membran, m.in. metalowych, z gładkością i muzykalnością bardziej miękkich materiałów.

Wolnostojące kolumny głośnikowe Vienna Acoustic Beethoven Concert Grand Symphony Edition przekonują nie tylko perfekcją brzmienia i dopracowaną konstrukcją, lecz także pięknym wzornictwem i szlachetnym wykończeniem. Kolumny są ręcznie produkowane w Wiedniu przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Specyfikacja Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Symphony Edition (Rosewood)

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 – 300 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy7”
Przetwornik średniotonowy6”
Przetwornik wysokotonowy1.1”
Pasmo przenoszenia28 - 22000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm190.5 x 1084.5 x 398.7
Waga kg65 kg para
Impedancja4 Ohm

Opinie o Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Symphony Edition (Rosewood)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Symphony Edition (Rosewood)

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: