Marka: Audio Physic

Codex 3

As low as 33 000 zł
/ sztuka
 • System: 4-drożny
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 40 - 250 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: Woofer: 250 mm / 9.8" Paper Cone Woofer invisible; Midwoofer: Double Surround 180 mm
 • Przetwornik średniotonowy: HHCM SL 150 mm

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1650 zł

Sprawdź szczegóły

Audio Physic Codex – podłogowe kolumny głośnikowe

Audio Physic Codex to imponująca 4-drożna kolumna podłogowa wyposażona w cztery różne przetworniki. Model ten wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, w rewolucyjny układ PowerTrain™ z autorskimi przetwornikami typu Hyper Holographic. Pomimo swoich pokaźnych rozmiarów, głośnik wyróżnia się eleganckim, a zarazem minimalistycznym wzornictwem z klasycznie dla niemieckiego producenta pochyloną do tyłu obudową.

Audio Physic Codex – podłogowe kolumny głośnikowe

Wzmocniona obudowa

Producent zwrócił szczególną uwagę na wewnętrzną stronę korpusu, aby zapewnić niezwykle czyste i detaliczne brzmienie. Liczne usztywnienia wewnątrz obudowy wykonane zostały z pianki ceramicznej o otwartych komórkach. Przekłada się to na doskonałą stabilność kolumny – bez zauważalnego zmniejszenia objętości jej wnętrza. Warto zaznaczyć, że dzięki konstrukcji warstwowej, z elastyczną warstwą pośrednią, obudowa jest idealnie cicha. Pozwoliło to skutecznie zapobiec akustycznym oddziaływaniom poszczególnych elementów obudowy.

W pełni kontrolowany bas

Przetwornik niskotonowy w modelu Codex jest ukryty we wnętrzu obudowy i pozostaje niewidoczny dla oczu słuchacza, wykorzystując optymalnie dopasowaną komorę na dole kolumny. Ten 250-milimetrowy głośnik o długim skoku membrany z łatwością i lekkością oddaje najniższe częstotliwości. Od 100 herców w górę pracę przejmuje 180-milimetrowy mid-woofer umieszczony z przodu obudowy. Takie rozwiązanie sprawia, że reprodukcja basu pozostaje w pełni kontrolowana niezależnie od sytuacji. Kolumny oferują znacznie większą swobodę umiejscowienia niż klasycznie zaprojektowane głośniki i możne je ustawić nawet blisko ściany.

Audio Physic Codex – podłogowe kolumny głośnikowe

Przetwornik średniotonowy HHMC SL

Kolumny podłogowe Codex są wyposażone w rewolucyjną technologię PowerTrain, której kluczowym elementem jest nowy przetwornik średniotonowy HHCM SL. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że funkcjonuje bez centrującego membranę zawieszenia dolnego. Dzięki temu membrana może swobodnie pracować, co pozwoliło zapobiec efektom kompresji i pozytywnie wpłynęło na dynamikę i rozdzielczość brzmienia. Ponadto głośnik ma podwójny kosz. Jeden wykonany jest z polimerów i odpowiada za tłumienie rezonansów, natomiast drugi kosz aluminiowy wyposażony został w potężny magnes.

Dopracowana konstrukcja

W celu zapewnienia maksymalnej wierności sygnału, sieć zwrotnicy jest podzielona na kilka poziomów i wyposażona w najwyższej klasy komponenty. Poszczególne moduły są umieszczone obok przetworników. Projektanci przywiązali także dużą uwagę do terminalu połączeniowego, które mechanicznie odizolowano od obudowy kolumny. Całości dopełniają wysokiej klasy nabiegunniki WBT nextgen™. To wszystko sprawia, że model Codex to niezwykle dojrzały głośnik, opracowany zgodnie z filozofią Audio Physic: bez utraty nawet najdrobniejszych szczegółów.

Audio Physic Codex – podłogowe kolumny głośnikowe

Najważniejsze cechy

 • 4-drożna kolumna podłogowa
 • 39-milimetrowy tweeter HHCT III
 • 150-milimetrowy przetwornik średniotonowy HHCM SL
 • 180-milimetrowy mid-woofer
 • 250-milimetrowy ukryty woofer
 • Usztywnienie z pianki ceramicznej
 • Zoptymalizowana zwrotnica
 • Konstrukcja obudowy typu sandwich
 • Pasmo przenoszenia: 28 – 40 000 Hz
 • Czułość: 89 dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 40 – 250 W

 

 

Specyfikacja Audio Physic Codex 3

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa40 - 250 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowyWoofer: 250 mm / 9.8" Paper Cone Woofer invisible; Midwoofer: Double Surround 180 mm
Przetwornik średniotonowyHHCM SL 150 mm
Przetwornik wysokotonowyHHCT III 39 mm
Pasmo przenoszenia28 Hz - 40 kHz
Skuteczność89 dB
Wymiary (S x W x G) mm202 x 1195 x 370
Waga kg44
Impedancja4 Ohm

Opinie o Audio Physic Codex 3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: