Marka: Audio Physic

Classic 8

As low as 6 000 zł
/ sztuka
 • System: 2.5-drożny
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 25 - 150 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 6.7" Glass Fibre Cone / 6.7" Glass Fibre Cone
 • Przetwornik wysokotonowy: 8/9" Soft Dome

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 300 zł

Sprawdź szczegóły
Classic 8 jest do kupienia w przyrostach co 2

Kolumna podłogowa Audio Physic Classic 8

Potrzebujesz kolumn głośnikowych do swojego systemu audio? Model Classic 8 to doskonały sposób na wejście do świata miłośników dobrego brzmienia. Ta podłogowa konstrukcja bazuje na cenionym modelu Classic 5 firmy Audio Physic, jednak znacząco podnosi poprzeczkę pod względem brzmienia. Poprawę osiągnięto m.in. przez dodanie głośnika niskotonowego z silnym magnesem. Dzięki temu model Classic 8 może wypełnić zapierającym dech w piersiach dźwiękiem nawet większe pomieszczenie – o powierzchni przekraczającej 20 m2.

Kolumna podłogowa Audio Physic Classic 8

Smukła konstrukcja

Front modelu Classic 8 jest równie smukły jak w wypadku poprzednika. Minimalizuje to niepożądane odbicia i problemy z dyfrakcją wokół przetworników. Również pod względem wysokości nowszy Classic 8 jest zaledwie o 55 mm wyższy od „piątki”, nadal pozostając stosunkowo kompaktowym, a jednocześnie efektywnym głośnikiem podłogowym. Na uwagę zasługuje ponadto czarny cokół kolumny, którego wymiary zostały odpowiednio dobrane do gabarytów modelu Classic 8. Ma on za zadanie zapewnić kolumnie stabilność na każdej powierzchni, na której zostanie ustawiona, a przy tym prezentuje się nowocześnie i elegancko we wszystkich dostępnych kolorach, w jakich oferowana jest podłogówka Classic 8.

Wykorzystywane przetworniki

2,5-drożny model Classic 8 ma wbudowane łącznie trzy przetworniki elektroakustyczne. Oprócz 22-milimetrowego tweetera obudowa skrywa dwa 17-centymetrowe przetworniki – niskotonowy i średniotonowy – z membraną z włókna szklanego, która mimo niewielkiej masy charakteryzuje się dużą tłumiennością wewnętrzną. Korektor fazy w głośniku średniotonowym dodatkowo redukuje efekty kompresji w tym kluczowym dla brzmienia paśmie częstotliwości, a jednocześnie ma kluczowe znaczenie w chłodzeniu układu magnetycznego tego przetwornika elektroakustycznego.

Kolumna podłogowa Audio Physic Classic 8

Zaawansowana konstrukcja tweetera

Podobnie jak model Classic 5 firmy Audio Physic, również Classic 8 ma wysokotonowy przetwornik z jedwabną kopułką. Znajduje się on w niewielkim zagłębieniu w kształcie tuby, co pozwala uzyskać płynne przejście między przetwarzanymi przez kolumnę głośnikową średnimi a wysokimi tonami. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem dźwiękowym. Nawet poza tzw. „sweet spotem” brzmienie pozostaje zrównoważone i precyzyjne.

Kolce lub opcjonalne nóżki VCF

Dzięki zintegrowanym wkładkom M8 w cokole kolumny, model Classic 8 można wyposażyć nie tylko w standardowe kolce (dołączone do zestawu), ale również w opcjonalne, wysokiej jakości nóżki Audio Physic VCF II M8, które zapewniają kontrolę nad niepożądanymi wibracjami. Nóżki VCF (od ang. Vibration Control Feet) „odcinają” kolumnę głośnikową od podłogi, podnosząc jakość dźwięku na zupełnie nowy, wyższy poziom, a jednocześnie pomagają chronić nawet najdelikatniejsze podłoże przed zarysowaniami.

Kolumna podłogowa Audio Physic Classic 8

Najważniejsze cechy modelu Audio Physic Classic 8:

 • Konstrukcja 2,5-drożna
 • Tweeter o średnicy 22 mm z miękką, jedwabną kopułką
 • Przetwornik średniotonowy o średnicy 170 mm z membraną z włókna szklanego
 • Przetwornik niskotonowy o średnicy 170 mm z membraną z włókna szklanego
 • Pasmo przenoszenia: 34 Hz – 30 kHz
 • Opcjonalne nóżki antywibracyjne VCF
 • Maskownica w kolorze czarnym

 

 

Specyfikacja Audio Physic Classic 8

System2.5-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25 - 150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 6.7" Glass Fibre Cone / 6.7" Glass Fibre Cone
Przetwornik wysokotonowy8/9" Soft Dome
Pasmo przenoszenia34 Hz - 30 kHz
Skuteczność89 dB
Wymiary (S x W x G) mm170 x 1055 x 290
Waga kg17
Wersje wykończeniaAntracyt, Czarny, Orzech, Wiśnia
Impedancja4 Ohm

Opinie o Audio Physic Classic 8

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Roman Bukowiecki

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny już stoją w moim salonie, jednak nie były na liście do odsłuchu. Wstępną listwę tworzyłem na podstawie przeglądania grup audio na Facebooku. Marka Audio Physic nie jest tam najwyraźniej zbyt popularna, a szkoda, bo te kolumny absolutnie zdeklasowały wszelką konkurencję. Dla mnie najlepiej dogadały się z elektroniką Hegel, wybrałem model H120.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: