Poprzedni
Następny

Test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H590

„Mamy do czynienia z super integrą, czyli wyposażonym z duchem czasów, bo umożliwiającym granie z plików wzmacniaczem zintegrowanym” – przekonywał na łamach soundrebels.com Jacek Pazio, jeden z dwóch autorów recenzji referencyjnego wzmacniacza zintegrowanego Hegel H590.

hegelh590

H590 to najlepszy model w gamie wzmacniaczy zintegrowanych Hegla. Konstrukcja ta kompatybilna jest m.in. z Apple AirPlay i obsługuje tak zaawansowane formaty jak DSD. Natomiast połączenie technologii SoundEngine2 oraz wzmacniacza gwarantującego ogromną moc sprawia, że H590 zapewnia niebywałe możliwości dynamiczne przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i detaliczności brzmienia. Marcin Olszewski, drugi z recenzentów, zwraca uwagę właśnie na charakter brzmienia:

„Za niewątpliwą zaletę tytułowej integry wypada też uznać jej, a raczej jej konstruktorów, konsekwencję z jaką potraktowali zarówno wejścia analogowe, jak i cyfrowe pomiędzy którymi praktycznie można postawić znak równości przynajmniej jeśli chodzi o równowagę tonalną, czy generalnie charakter brzmienia. I tu i tu mamy bowiem świetnie zrównoważony dźwięk zachowujący właściwą relację miedzy stereotypową muzykalnością a rozdzielczością, owocujący możliwością czerpania pełnymi garściami z uroków ulubionych, nie zawsze i nie do końca referencyjnych nagrań a jednocześnie zdolnością odkrywania uroków ‘gęstych’ formatów audio, w tym MQA”.

Pan Olszewski w dalszej części tekstu na soundrebels.com porównuje H590 nawet do „upragnionego Świętego Grala”, od którego warto rozpocząć swoją przygodę wśród „wypasionych integr”:

„Hegel ze swoją topową super integrą H590 stara się zagospodarować powstałą po szybującej w przestworzach konkurencji proponując produkt o wszelkich cechach funkcjonalnych i konstrukcyjnych uprawniających go do używania owego przedrostka ‘super’ a jednocześnie w cenie znacząco podnoszącej jego atrakcyjność”.

Do osobistego przetestowania H590 zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design, a do pełnych testów odsyłamy tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: