Poprzedni
Następny

Najczystsza forma dźwięku – nowe słuchawki Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins PX7

Bowers & Wilkins, kultowa na świecie marka audio, poszerzyła swoje portfolio o cztery całkowicie nowe modele słuchawek bezprzewodowych. Konstrukcje te stanowią połączenie dystyngowanego wzornictwa, znakomitej jakości wykończenia i przede wszystkim pięknego, naturalnego brzmienia, które charakteryzuje wszystkie produkty brytyjskiej firmy.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz, pracujesz czy grasz, bezprzewodowe słuchawki pozwalają stworzyć kawałek swojej własnej, emocjonującej przestrzeni. Niemniej problemem większości słuchawek jest brak odpowiednich rozwiązań technicznych, pozwalających zagwarantować wrażenia prawdziwej sceny dźwiękowej, lub przekładanie walorów stylistycznych nad jakością dźwięku.

Światowej sławy inżynierowie audio firmy Bowers & Wilkins wyszli tym kłopotom naprzeciw za pomocą najnowszej linii słuchawek, stworzonej od podstaw według tych samych standardów akustycznych, które urzeczywistniają legendarne 50-letnie dziedzictwo głośników. Cztery różne wersje słuchawek pozwalają ich użytkownikom na odpowiednie dopasowanie, bezpośrednio pod własne preferencje.

W każdej parze znajdziemy niestandardowe przetworniki, zaprojektowane specjalnie pod kątem stylu użytkowania każdego z modeli, m.in. 43-milimetrowe głośniki we flagowych słuchawkach wokółusznych PX7 czy ekskluzywne podwójne przetworniki hybrydowe w sportowych słuchawkach PI3. Efektem połączenia autorskiej technologii przetworników wraz z nową, przełomową, adaptacyjną technologią aptX jest najbardziej realistyczna i wierna scena dźwiękowa wśród słuchawek dostępnych na rynku, odwzorowująca dźwięk dokładnie takim, jakim został zaprojektowany w studiu.

Bowers & Wilkins PX5

Z pomocą adaptacyjnej technologii aptX użytkownik może cieszyć się bezprzewodową technologią high-res podczas strumieniowania w jakości 96/42 i aktywną redukcją hałasu. Do zapewnienia najwyższej możliwej wydajności bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku, funkcja ta działa przy 16-krotnej częstotliwości próbkowania. Adaptacyjny układ redukcji hałasu wiedzie prym w swojej klasie i udostępnia konfigurowalne poziomy blokowania hałasu, dostarczając światowej klasy dźwięk w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.

W każdym z nowych modeli uwagę przyciąga także oryginalne wzornictwo Bowers & Wilkins, które charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem i wspaniałym wykończeniem, specjalnie opracowanym kompozytem z włókna węglowego, silikonem i anodyzowanym aluminium. Niezależnie od akustycznych oczekiwań użytkownika, Bowers & Wilkins zawsze otwiera możliwość zanurzenia się w swojej ulubionej muzyce.

PX7

Wokółuszne słuchawki PX7 w obecnej gamie słuchawek Bowers & Wilkins spełniają się jako referencyjna konstrukcja. W modelu tym zastosowano głośniki, za których opracowanie i dostrojenie zadbali ci sami inżynierowie, którzy zaprojektowali kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond.

Bowers & Wilkins PX7

PX7 automatycznie reagują na zmianę otoczenia, co jest zasługą adaptacyjnej aktywnej redukcji hałasu – dzięki niej możemy mieć pewność, że nic nie zakłóci nam dźwięku muzyki. Wbudowany akumulator dostarcza energii na aż 30 godzin pracy, z kolei 15-minutowe ładowanie wystarczy, aby zapewnić możliwość słuchania muzyki przez kolejnych sześć godzin.

Atutem zwiększającym funkcjonalność urządzenia jest wbudowana „inteligencja” – odchylenie słuchawki pozwala na usłyszenie tego, co dzieje się wokół użytkownika, a samo odtwarzanie muzyki zostaje wstrzymane. Natomiast ponowne zbliżenie jednej ze słuchawek do ucha powoduje, że muzyka znowu zaczyna wybrzmiewać.

PX5

Bowers & Wilkins z myślą o miłośnikach uniwersalnych słuchawek nausznych przygotował model PX5. Za źródło naturalnego, emocjonującego brzmienia służą tutaj 35-milimetrowe przetworniki, które podobnie jak swoje odpowiedniki w pozostałych nowościach słuchawkowych zostały stworzone przez inżynierów odpowiedzialnych za konstrukcję kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond.

Bowers & Wilkins PX5

PX5, tak jak we flagowym modelu PX7, zastosowano układ adaptacyjnej redukcji hałasu skutecznie ograniczający ilość niepożądanych dźwięków z zewnątrz, bez negatywnego wpływu na jakość brzmienia. Ponadto aktywny akumulator zapewnia 25 godzin pracy słuchawek i zaledwie kwadrans wystarczy, aby zagwarantować energię niezbędną do trzech godzin słuchania muzyki. Całości obrazu kompaktowych PX5 dopełnia zastosowanie trwałego włókna węglowego.

PI4

PI4 to ta bardziej zaawansowana konstrukcja spośród dwóch najnowszych modeli dousznych. Słuchawki te są połączeniem komfortu użytkowania z wysoką jakością dźwięku i bezproblemowego odizolowania się od świata zewnętrznego, co jest zasługą m.in. 14-milimetrowych przetworników, nowego kodeka aptX oraz układu aktywnej redukcji hałasu. Ten ostatni, poprzez wykorzystanie specjalnych mikrofonów, potrafi skutecznie zminimalizować przedostawanie się do uszu zbędnego szumu, bez uszczerbku na jakości brzmienia.

Bowers & Wilkins PI4

Kompaktowe PI4 imponują czasem pracy na jednym ładowaniu – 10 godzin powinno pozwolić cieszyć się swoją ulubioną muzyką od rana do wieczora. Tymczasem dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut słuchawki są w stanie uzyskać zapas energii potrzebny na trzy godziny pracy.

Nowatorskie rozwiązania zaimplementowane przez inżynierów Bowers & Wilkins znakomicie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Wbudowane magnesy, po wyjęciu PI4 z uszu, umożliwiają spięcie obu słuchawek, automatycznie zatrzymując odtwarzanie dźwięku. Z kolei rozpięcie słuchawek i ponowne umieszczenie ich w uszach wystarcza, aby ponownie zacząć słuchać muzyki w miejscu, w którym ta została wstrzymana.

PI3

Wprawdzie model PI3 jest najmniejszym spośród czterech nowości słuchawkowych Bowers & Wilkins, to od strony brzmieniowej mamy do czynienia z całkowicie dojrzałą konstrukcją. Zadbała o to technologia Bowers & Wilkins Hybrid Dual Driver, w jednej obudowie integrująca dwa specjalnie skonstruowane przetworniki.

Bowers & Wilkins PI3

Jeden z dwóch głośników gwarantuje przejrzystość wysokich tonów, natomiast drugi odpowiada za naturalność średnich i niskich tony. Obydwa przetwornik są zasilane przez osobne wzmacniacze, czego efektem jest pełny, wyrazisty dźwięk.

PI3 zaprojektowano z myślą o miłośnikach muzyki prowadzących aktywny tryb życia, a wbudowany akumulator zapewnia energię na osiem godzin pracy. Podobnie jak w pozostałych modelach, tak i w PI3 udostępniona została funkcja szybkiego ładowania, która w 15 minut pozwala wydłużyć czas pracy słuchawek o dwie godziny.

Bowers & Wilkins specjalnie dla swoich nowych słuchawek przygotował również nową wersję aplikacji (kompatybilną wstecznie). Aplikacja cechuje się nowoczesną, minimalistyczną stylistyką i oferuje m.in. personalizowanie ustawień układu redukcji hałasu i zarządzanie połączeniami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: