Poprzedni
Następny

Test high-endowego wzmacniacza zintegrowanego Luxman L-505uXII

Luxman L-505uXII

„To prawdziwa perełka” – tak Tomasz Karasiński na stornie stereolife.pl określił high-endowy wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505uXII. Warto zatem sprawdzić, co skłoniło autora właśnie do takiego wniosku.

L-505uXII to prawdziwie wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, który wykorzystuje szereg opatentowanych rozwiązań technicznych. Model ten stanowi kontynuację cenionej serii L-505 i w jednej konstrukcji łączy liczne osiągnięcia Luxmana, klasą i oryginalnością znacznie wykraczając poza ramy typowego wzmacniacza.

Jak zwraca uwagę Pan Karasiński, L-505uXII to „piękny, dopracowany, zbudowany z ogromną dbałością o detale, wyposażony w kilka ciekawych rozwiązań technicznych wzmacniacz, któremu po prostu nic nie brakuje. Również – a właściwie przede wszystkim – w sferze brzmieniowej”.

Urządzenie pod tym względem pozytywnie zaskoczyło specjalistę ze stereolife.pl:

„Spodziewałem się, że biorąc do testu najtańszą integrę w ofercie japońskiej firmy, co najmniej kilka razy trafię na ślady oszczędności – elementy, które już w kolejnym modelu są wykonane inaczej. No wiecie, że zamiast jakiegoś gniazda będzie zaślepka, z pudełka wyjmę brzydkiego pilota, a brzmienie będzie jakieś takie ‘nie do końca odblokowane’. Tak się jednak nie stało. Luxman po prostu dał czasu. Wiem, że nie mówimy o budżetówce, ale L-505uXII ma wszystko, czego oczekiwałbym od wzmacniacza za 25-30 tysięcy. A kosztuje 18999 zł”.

Całości dopełnia piękne wnętrze:

„Wnętrze japońskiego pieca wygląda naprawdę świetnie. Mamy do czynienia z typowym dla wzmacniaczy z tej części naszego globu podziałem na kilka kluczowych sekcji, z zasilaczem umieszczonym w samym centrum obudowy. Po bokach osłaniają go końcówki mocy przykręcone do solidnych, aluminiowych radiatorów, z tyłu, również na zamontowanych pionowo płytkach, znalazły się układy wejściowe wraz z przedwzmacniaczem gramofonowym, a elementy odpowiedzialne za obsługę urządzenia, w tym podświetlane wskaźniki wychyłowe, zamknięto w oddzielnym ‘pokoiku’, odizolowanym od pozostałych układów płytami z lakierowanej na czarno blachy”.

Aby osobiście sprawdzić walory wzmacniacza Luxman L-505uXII zapraszamy do salonów Top H-Fi & Video Design, natomiast do pełnego testu odsyłamy tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: