Poprzedni
Następny

Słuchawki dla aktywnych

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 1 komentarz

Czy do słuchania ulubionej muzyki w trakcie joggingu lub podczas uprawiania innej dyscypliny sportu wystarczą jakiekolwiek słuchawki? Być może tak, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu dedykowanego do tego celu.

Słuchawki dla aktywnych

Słuchawki stworzone dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia powinny charakteryzować się konstrukcją dostosowaną do dość wymagających okoliczności. Chodzi tutaj o niezwykłą odporność na różnorodne czynniki, które w przypadku tradycyjnych modeli w ogóle nie są brane pod uwagę. Niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć i kurz, to realne czynniki z którymi muszą się zmierzyć każde słuchawki dedykowane np. dla osób uprawiających sport. Co więcej, konstrukcje takie muszą wytrzymać ekstremalne wręcz warunki użytkowania. Niezaplanowane upadki i to najczęściej z dużej wysokości, narażenie na urazy mechaniczne, upalna albo mroźna pogoda to środowisko naturalne w jakim mają bezbłędnie pracować takie słuchawki. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie zamocowanie słuchawek na głowie albo w uszach użytkownika.

Mocowane do uszu

Audio Technica ATH-CKP200is

Dobrym rozwiązaniem może być specjalna pętla dzięki regulacji dopasowuje się do kształtu uszu użytkownika i tym samym zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Natomiast perfekcyjne dopasowanie do uszu użytkownika umożliwiają wymienne wkładki douszne w czterech rozmiarach (XS/S/M/L), które częściowo izolując słuchacza od szumu z zewnątrz pozwalają zachować kontakt słuchowy z otaczającym środowiskiem.

Audio Technica ATH-LS50is

Wysoki komfort użytkowania może zapewnić sam elastyczny przewód. Na przykład, gdy charakteryzuje się także funkcją pamięci kształtu. Perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu uszu i gwarantuje pewność mocowania, zwiększając tym samym komfort słuchania muzyki nawet podczas intensywnego ruchu.

Dla korzystających z okularów przeciwsłonecznych

Audio-Technica ATH-Sport2

Tradycyjna konstrukcja douszna ma swoje zalety. Jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy często korzystają z okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu podczas joggingu, jazdy rowerem lub po prostu w trakcie spaceru można cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania i rozkoszować się swoimi ulubionymi nagraniami. Wygodę użytkowania zapewniają wymienne wkładki, pewnie utrzymujące słuchawki w uszach. Dodatkowo dostarczane są wkładki izolujące od hałasu (rozmiary XS/S/M/L) oraz prążkowane wkładki (S/M/L).

Walory designerskie

Bowers & Wilkins C5 S2

Niektóre modele są zaprojektowane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Atrakcyjne wzornictwo może nawet odgrywać rolę stylizacji wyglądu użytkownika. Wśród najładniejszych słuchawek uwagę zwraca model C5. Eleganckie czarne wykończenie z dopasowanymi wzorniczo przewodami, kryje dopracowane rozwiązania techniczne. Idealne dopasowanie do ucha jest zasługą konstrukcji Secure Loop. Wykorzystuje ona miękką pętlę, dzięki której szybko i wygodnie można zamocować słuchawki w uszach. Pewne umiejscowienie C5 w uszach to także zasługa systemu Tungsten Balanced. Materiał o dość dużej masie, z którego wykonano wkładki douszne, sprawia, że znajdują się one bliżej uszu słuchacza, a to z kolei przekłada się na skuteczniejszą izolację od hałasu zewnętrznego.

Bezprzewodowo lepiej

Słuchawki bezprzewodowe to najwygodniejszy sposób na odsłuch muzyki – brak kablowego połączenia ze źródłem dźwięku zapewnia maksymalną swobodę podczas ruchu. Doskonałym rozwiązaniem są bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Te niewielkie i lekkie konstrukcje perfekcyjnie łączą wygodę użytkowania ze znakomitą jakością dźwięku. Wiele słuchawek dousznych (dokanałowych) wyposażonych jest także we wbudowany mikrofon, dzięki czemu mogą pełnić również rolę słuchawek do telefonu.

Audio - Technica ATH-CKR75BT

Redukcja szumu

Aktywny systemy redukcji zakłóceń są w stanie wyeliminować do 90% hałasu z zewnątrz. Od strony technicznej najczęściej wykorzystywane są dwa miniaturowe mikrofony, które wychwytują szum z otoczenia, a następnie specjalny układ elektroniczny generując falę akustyczną o przeciwnej fazie tłumi hałas. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się czystym i niezniekształconym dźwiękiem bez jakiegokolwiek pogorszenia jakości źródłowego sygnału. System redukcji szumu zasilany jest przez wbudowany akumulator, często umieszczany w zewnętrznym module, w którym znajduje się również wspomniany układ elektroniczny odpowiadający za redukcję szumów. Zastosowanie niezależnego systemu zasilania pozwala pracować również w systemie pasywnym. W przypadku rozładowania się akumulatora, wyłącza się jedynie system redukcji, a same słuchawki działają tak jak zwykłe modele.

Audio - Technica ATH-ANC33is

A może słuchawki uniwersalne? 

Jeżeli poszukujemy słuchawek, które będą odpowiednie zarówno do słuchania naszych ulubionych utworów w domowym zaciszu, jak również w trakcie aktywności fizycznej to np. słuchawki Koss Sporta Pro będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Decyduje o tym specjalna konstrukcja pałąka, który może pracować zarówno w trybie klasycznym, jak i jako rozwiązanie typu „behid-the-head”.

Koss Sporta Pro + gąbki do słuchawek

„Made for iPhone”

Wiele modeli, jak np. Viso HP20 firmy NAD, jest wyposażonych są w przewód z wbudowanym zdalnym sterowaniem Apple, dzięki czemu użytkownik uzyskuje pełną kontrolę nad muzyką i możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu w ręku. W tym przypadku komfort telefonowania zwiększa wysokiej jakości wbudowany mikrofon, który umożliwia m.in. obsługę głosową. Dzięki pilotowi użytkownik może rozpoczynać/zatrzymywać odtwarzanie, przełączać i przewijać ścieżki, a także nawiązywać i kończyć połączenie telefoniczne.

NAD Viso HP20

Konstrukcje pilotów bywają różne. Niektóre są bardzo sprytnie zaprojektowane. Dzięki temu wyróżniają się zdecydowanie lepszą ergonomią. Przodują w tym głównie modele designerskie, np. wspomniany model C5.

Bowers & Wilkins C5 S2

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: