Poprzedni
Następny

Obsługa sterowania głosowego Alexa wkracza do systemu BluOS

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Użytkownicy BluOS z urządzeniem Amazon Echo mogą już korzystać ze sterowania głosowego.

Lenbrook International, znany i ceniony producent sprzętu i oprogramowania high-res, w połowie stycznia 2019 r. udostępnił pierwszy zestaw funkcjonalności Amazon Alexa dla platformy high-res audio BluOS. Dzięki temu użytkownicy urządzeń kompatybilnych z systemem BluOS, oferowanych przez firmy Bluesound, NAD Electronics i Dali Speakers, będą mogli głosowo sterować muzyką z dowolnego egzemplarza Amazon Echo.

BluOS Alexa

Amazon Alexa to pierwsza rozbudowana platforma integrująca sterowanie głosowe z BluOS, stanowiąca część szerszej koncepcji sterowania głosowego, umożliwiającej użytkownikom wybór, z którego asystenta głosowego chcą korzystać. Celem tej koncepcji jest opracowanie sterowanego głosowo interfejsu BluVoice, który pełni rolę pośrednika pomiędzy systemem BluOS i kompatybilnym asystentem głosowym. Dzięki temu użytkownik BluOS może np. poprosić swoje urządzenie Echo, aby poprzez BluVoice przekazało do urządzenia z BluOS polecenie takie jak: "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie Preset 1 w gabinecie", lub "Alexa, poproś BluVoice o odtworzenie nowych utworów z Tidal".

Koncepcja rozszerza także listę tego, co może być sterowane za pomocą asystentów głosowych. Korzystając z Alexa Skills, pierwszego zestawu działającego od połowy stycznia br., użytkownicy BluOS zyskują dostęp do popularnych lub określonych przez użytkownika list odtwarzania z najlepszych serwisów muzycznych i ulubionych stacji radiowych, a także mogą regulować poziom głośności i grupować odtwarzacze, aby odtwarzać muzykę w całym domu. Część funkcji potwierdza szerokie możliwości sterowania głosowego, które BluOS oferuje w porównaniu z innymi systemami. Funkcje te to m.in. grupowanie odtwarzaczy lub ich usuwanie z grupy, a także dostęp do list odtwarzania z lokalnej biblioteki.

Dzięki dodaniu funkcji sterowania głosowego, użytkownicy BluOS mają teraz jeszcze szerszy wachlarz opcji sterowania, które umożliwiają zarządzanie muzyką high-res i  multi-room, wliczając aplikację BluOS na smartfony, tablety i komputery, piloty zdalnego sterowania, sprzętowe sterowniki i integrację z domową automatyką, taką jak Crestron, Control4 i RTI.

Andrew Haines, menadżer produktu BluOS w Lenbrook International wyjaśnia: "Sterowanie głosowe było naszym celem już od jakiegoś czasu, ale chcieliśmy mieć pewność, że dostarczymy najbardziej elastyczne rozwiązanie dla wszystkich naszych klientów. Zewnętrzna integracja Alexa Skill dla BluOS jest pierwszą z wielu form współpracy z głównymi platformami głosowymi, co zapewni użytkownikom BluOS bezkonkurencyjną możliwość wyboru systemu głosowego do sterowania swoją muzyką".

BluOS Alexa Skills udostępnia całą gamę poleceń poprzez urządzenie Echo podłączone do domowej sieci. Do obsługiwanych poleceń należą m.in. odtwarzanie/pauza, następny/poprzedni, odtwarzanie losowe, włączanie/wyłączanie, a nawet zarządzanie listami odtwarzania dla większości bibliotek użytkownika i serwisów muzycznych. Użytkownicy mogą używać poleceń głosowych do przełączania pomiędzy wejściami dowolnego z odtwarzaczy BluOS, ustawiania dowolnych serwisów muzycznych, programowania stacji radiowych lub odtwarzania utworów z własnej biblioteki muzycznej podłączonej do sieci. Korzystając z potęgi Alexa AI (i w zależności od aktywnego serwisu muzycznego) użytkownicy mogą zapytać o to, co jest odtwarzane lub jaki będzie następny utwór, z jakiego albumu pochodzi nagranie lub zapytać o nazwisko artysty. Lista poleceń będzie rozszerzała się wraz z dodawaniem kolejnych funkcjonalności sterowania głosowego w różnych serwisach muzycznych.

Poprzedni
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: