Poprzedni
Następny

Jaki telewizor 4K (Ultra HD) kupić?

Średnia ocen: 5
(13 ocen) 7 komentarzy

Telewizor Philips

Wiele osób wychodzi z założenia, że by w pełni docenić tę niewyobrażalną niegdyś rozdzielczość, trzeba być koneserem o sokolim oku. Nie jest to do końca prawda, choć niewątpliwie przyznać trzeba, że telewizory o mniejszej rozdzielczości doskonale zaspokajają wyrafinowane potrzeby telewidzów. Jednak dlaczego nie skorzystać z tego, że technologia idzie do przodu? Pamiętać trzeba też o tym, że w ślad za technologią produkcji ekranów podążają też twórcy filmów, seriali i gier, tworząc produkty idealnie dopasowane do najnowocześniejszego sprzętu. I często naprawdę można zauważyć różnicę.

Dlatego rozważając zakup nowego telewizora warto przemyśleć zakup nowoczesnego modelu – zawsze zresztą można poradzić się specjalisty w profesjonalnym salonie sprzedaży i opisać swoje potrzeby. Jednak trzeba wspomnieć tu o tym, że telewizory 4K Ultra HD można kupić już w takich cenach, że rozważanie zakupu gorszych technologicznie modeli zdaje się być sporym błędem.

Daj szansę jakości w dobrej cenie

Z czystym sumieniem możemy polecić wszystkie modele telewizorów 4K Ultra HD proponowane przez firmę Philips. Modele z najniższej półki cenowej doskonale sprawdzą się dla oglądaczy, ale docenią je również fani gier komputerowych. Cena dwóch rewelacyjnych modeli, obu oczywiście z systemem Android TV – czyli mniejszego (49 cali) 49PUS7502 i większego (55 cali) 55PUS7502 – nie przekracza czterech tysięcy złotych.

Oba telewizory działają oczywiście w oparciu o unikalną technologię Ambilight firmy Philips. Jak to działa? Technologia ta optycznie znacznie poszerza ekran i pozwala przenieść się w sam środek rozgrywającej się na ekranie akcji. Telewizor emituje na ścianę bardzo szeroką poświatę z dwóch stron ekranu. Osiągamy zatem efekt wyolbrzymienia wyświetlacza i widzianego obrazu. Ponadto Philips zawsze dbał o doskonałe odwzorowanie naturalnych barw w swoich telewizorach. Kolory są zatem pełne, nasycone i wyjątkowo miłe oku. Telewizory Philips cechuje również fantastyczny kontrast – czernie są głębokie, a biele wyraźnie odcięte od szarości.

Bogatsza opcja? Nie ma sprawy

Sięgając na wyższą półkę cenową, znajdziemy modele Philips z fenomenalną jakością obrazu. Rozdzielczość pomoże tu docenić najnowsze możliwości – na przykład jeszcze bardziej rozwinięty, trójstronny system Ambilight.

W takich modelach, jak 75PUS8303 (imponujące 75 cali) i jego mniejszy braciszek – model 65PUS8303 – zastosowano wszystkie sztuczki zapewniające idealny odbiór obrazu (uzupełniony zresztą doskonałym dźwiękiem). W tych telewizorach technologia Nano IPS podkreśla pełnię i naturalność każdego koloru. Obraz nie traci na jakości nawet oglądany pod kątem 60 stopni.

Smart TV ze świetnym obrazem? Koniecznie

Wszystkie telewizory Philips 4K Ultra HD działają w oparciu o system Android TV. To zupełnie nowe doświadczenie w korzystaniu z domowego internetu za pośrednictwem telewizora. Ma to szczególne zalety w przypadku wszelkich aplikacji wideo, takich jak Netflix, YouTube czy Showmax. Dodatkowo telewizory Philips doskonale współgrają z aplikacjami muzycznymi – obrazy pojawiające się na wyświetlaczu zwiększają atrakcyjność odbioru.

No i oczywiście ostatnie, ale wcale nie najmniej istotne – zachwyceni będą także gracze, często korzystający z oferty sklepu Play. Znane gry zdecydowanie robią wrażenie przeniesione z ekranu smartfonu na telewizor o wysokiej rozdzielczości ekranu. To trzeba zobaczyć!

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(13 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: