Poprzedni
Następny

Hegel H600 – nowy referencyjny wzmacniacz zintegrowany norweskiego producenta

5 lat temu firma Hegel wprowadziła na rynek model H590. Połączenie znakomitej wydajności i komfortu użytkowania sprawiło, że ten wzmacniacz zintegrowany odniósł duży sukces na rynku audio, spotykając się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród recenzentów, jak i klientów. Po latach szeroko zakrojonych badań i rozwoju norweski producent zaprezentował następcę modelu H590 – wzmacniacz zintegrowany H600. Dzięki nowym funkcjom, nowej obudowie, nowemu przetwornikowi C/A, ulepszonym sekcjom wzmacniacza i streamera, H600 to wyjątkowo potężna konstrukcja, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów.

wzmacniacz zintegrowany Hegel H600

H600 to niezwykle wydajny i świetnie brzmiący, referencyjny wzmacniacz Hegla. Jest to model wszechstronny, zapewniający wysokiej klasy dźwięk i łatwość obsługi, a wszystko to zamknięte w solidnej, a jednocześnie minimalistycznej obudowie, która doskonale pasuje do każdej aranżacji wnętrza. Urządzenie charakteryzuje się mocą 2 x 303 W (przy 8 omach), współczynnikiem tłumienia 4000 i możliwości wysterowania już przy 2 omach. To sprawia, że nowy model firmy Hegel może pracować w stereofonicznym systemie audio w połączeniu z praktycznie z dowolnymi kolumnami głośnikowymi.

Naturalne i szczegółowe brzmienie

H600 ma konstrukcję typu dual mono. Na uwagę zasługuje ponadto nowoczesny przedwzmacniacz z niezwykle precyzyjną regulacją głośności, wykorzystującą elementy znane z wysokiej klasy modelu P30A. Obwody elektroniczne zostały zaprojektowane we własnym zakresie przez Hegla, a wszystkie podzespoły są wysokiej jakości, co przełożyło się na bezprecedensową kontrolę nad całym procesem wzmacniania sygnału audio. W połączeniu z techniką SoundEngine2 otrzymujemy sygnał audio, który jest tak bliski oryginalnemu nagraniu, jak to tylko możliwe. Rezultatem jest niezwykle szeroka i głęboka scena dźwiękowa z niesamowitym zakresem dynamiki i ogromną kontrolą basów.

wzmacniacz zintegrowany Hegel H600

Zaawansowane przetwarzanie cyfrowo-analogowe

Przetwornik cyfrowo-analogowy zastosowany w modelu H600 to konstrukcja doskonała pod wieloma względami, oferująca czysty dźwięk bez żadnego resamplingu lub upsamplingu. Ma duży, specjalnie zaprojektowany zasilacz, który zapewnia stabilną pracę, a także jest ekranowany solidną stalową płytą, dzięki czemu nie ma obaw o zakłócenia pochodzące od innych układów elektronicznych znajdujących się wewnątrz wzmacniacza. Rezultatem jest precyzyjne przetwarzanie cyfrowo-analogowe o niesamowitej rozdzielczości i płynności.

wzmacniacz zintegrowany Hegel H600

Perfekcyjnie zaprojektowane urządzenie

Obudowa nowego referencyjnego wzmacniacza zintegrowanego firmy Hegel wykonana jest z aluminium dla lepszej wydajności audio. Obejmuje ona solidną dolną część obudowy i górną pokrywę z otworami wentylacyjnymi, wyfrezowanymi w dwóch warstwach w celu zwiększenia sztywności i zapewnienia lepszego przepływu powietrza. Duże aluminiowe nóżki o konstrukcji zapobiegającej zarysowaniom zapewniają doskonałą stabilność i skuteczną redukcję drgań. Wysokiej jakości złącza RCA i zoptymalizowane rozmieszczenie złączy wejściowych i wyjściowych gwarantują mniejszy poziom szumów i lepszą separację kanałów. Duże, ergonomiczne pokrętła są wyposażone w sterowanie dotykowe, dzięki czemu obsługa wzmacniacza jest łatwa i intuicyjna. Co więcej, urządzenie obsługuje protokół UPnP, a także funkcje Spotify Connect, Tidal Connect, AirPlay 2 i Roon Ready (certyfikacja w toku). Dzięki wykorzystywanym rozwiązaniom będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi dostępnymi opcjami streamingu muzyki.

Wygoda użytkowania

Wszystkie wejścia cyfrowe w modelu H600, z wyjątkiem portu USB, mają funkcję wykrywania sygnału. Oznacza to, że każde urządzenie podłączone do tych wejść może „wybudzić” wzmacniacz i przełączyć go na odpowiednie wejście. Ponadto poziom głośności można ograniczyć tak, aby odpowiadał preferencjom użytkownika. Dzięki funkcji zdalnego sterowania można też zaprogramować wzmacniacz tak, aby jego podstawowe funkcje można było obsłużyć za pomocą pilota do telewizora, co zwiększy wygodę korzystania z domowego systemu audio-wideo. Większość wejść można również ustawić jako wejście kina domowego wysokiego poziomu, co ułatwia połączenie H600 z amplitunerami AV lub urządzeniami do systemów multiroom. Podobnie jak w wypadku usług streamingowych, więcej funkcji będzie dostępnych w przyszłości. Co ważne, aktualizacje oprogramowania są bezpłatne, a wzmacniacz zainstaluje je automatycznie.

wzmacniacz zintegrowany Hegel H600

Różnorodne opcje połączeniowe

Model H600 został wyposażony rozmaite złącza cyfrowe i analogowe, co pozwala na podłączenie wielu popularnych źródeł dźwięku. Dostępne są dwie pary zbalansowanych wejść XLR i dwie pary analogowych wejść RCA. Wzmacniacz ma też złącza Ethernet i USB (32 bit/384 kHz), obsługujące DSD256/DoP, a także 3 wejścia optyczne i jedno wejście koaksjalne oraz wejście BNC (75 omów). Wśród wyjść analogowych mamy parę złącz RCA o zmiennym poziomie sygnału i parę RCA o stałym poziomie sygnału. Dodatkowo dostępne jest wyjście cyfrowe BNC o stałym poziomie i 75-omowej impedancji.

Wkrótce dostępny

Wzmacniacz zintegrowany H600 firmy Hegel ma być dostępny na tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design już we wrześniu 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: