Poprzedni
Następny

Hegel H390 - najnowsze centrum domowego systemu audio

To nie jest zwykły wzmacniacz zintegrowany. To urządzenie, które w spektakularny sposób wzbogaci Twój domowy system audio. Mowa o wzmacniaczu zintegrowanym Hegel H390. Ta nadzwyczajna kompozycja łączy światową jakość dźwięku i unikatowe funkcje zarezerwowane wcześniej dla referencyjnych modeli z portfolio norweskiego Hegla.

Hegel H390

Pierwszy raz zaprezentowano go szerszej publiczności na targach High End 2019 w Monachium. Projektanci nadali swojemu urządzeniu przydomek „Robin Hood”, gdyż wykorzystuje ono wiele rozwiązań z referencyjnej konstrukcji H590, ale dzięki swojej niższej cenie jest bardziej przystępne dla mniej zamożnych miłośników muzyki. Dodatkowo H390 zapewnia dostęp do funkcji, które często występują w najbardziej ekskluzywnych produktach lub wymagają zastosowania nawet do trzech urządzeń.

Na rozpoczynającej się dzisiaj wystawie High End 2019 w Monachium po raz pierwszy przed szeroką publicznością zostanie zaprezentowany wzmacniacz zintegrowany H390. Projektanci nadali swojemu urządzeniu przydomek „Robin Hood”, gdyż wykorzystuje ono wiele rozwiązań z referencyjnej konstrukcji H590, ale dzięki swojej niższej cenie jest bardziej przystępne dla mniej zamożnych miłośników muzyki. Dodatkowo H390 zapewnia dostęp do funkcji, które często występują w najbardziej ekskluzywnych produktach lub wymagają zastosowania nawet do trzech urządzeń.

Hegel H390

H390, będący następcą modelu H360, dzieli nową platformę z modelami H190 i H590, która jest bardziej stabilnym oraz wydajnym rozwiązaniem niż jej poprzednia wersja. Tym samym najnowsza konstrukcja norweskiego Hegla nie tylko zapewnia wysoką jakość dźwięku i niesamowitą moc, lecz także umożliwia korzystanie z usług takich jak Spotify, Apple AirPlay i Roon. Co więcej, ten wszechstronny wzmacniacz z funkcjami strumieniującymi pozwala na aktualizowanie funkcji, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości H390 będzie można wzbogacić o obsługę AirPlay2, Control4 SDDP, itd.

Sercem H390 jest opatentowana przez Hegla sekcja wzmacniacza SoundEngine 2, która pod wieloma względami swoim działaniem przypomina słuchawki z redukcją hałasu. Wewnętrzny komputer próbkuje sygnał docierający do wzmacniacza i porównuje go z sygnałem wyjściowym. Następnie komputer obejmuje różnicę (zniekształcenia), dodając ją do muzyki, lecz w odwrotnej fazie. W rezultacie, bez żadnego opóźnienia, SoundEngine 2 eliminuje niemal wszystkie błędy generowane przez wzmacniacz, dostarczając najbardziej naturalne brzmienie, jakie można uzyskać.

Urządzenie wyposażono również w sekcję cyfrową, która podobnie jak ta analogowa, została zaprojektowana całkowicie od podstaw. Sekcja cyfrowa H390 jest o tyle wyjątkowa, że niezależnie od rodzaju sygnału lub wejścia, sygnał muzyczny pozostaje niezmieniony. Projektanci z firmy Hegel nazywają to przetwornikiem c/a „bit perfect”. Potwierdzeniem najwyższej jakości urządzenia są autorskie zegary cyfrowe – te śledzą częstotliwość próbkowania muzyki oraz dopasowują się, kiedy wykryją plik w niskiej rozdzielczości. Efektem jest dużo naturalniejszy, „analogowy” dźwięk oraz niezwykła scena dźwiękowa i realizm brzmienia. 

Hegel H390

Lepsza jakość dźwięku to także zasługa całkowicie przeprojektowanej konstrukcji H390 w porównaniu ze swoim poprzednikiem – nowe są m.in. wszystkie płytki drukowane, a wykorzystany w urządzeniu przetwornik c/a jest zmodyfikowaną wersją układu stosowanego w H590. Tym samym najnowszy Hegel brzmi płynniej niż jego poprzednik. H390 gra z większym autorytetem, zbliżając się dźwiękowo do poziomu dotychczas zarezerwowanego dla modelu H590.

Istotną nowością, jaka została wprowadzana w H390, jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Takie rozwiązanie pozwala na obsługę plików MQA i DSD poprzez złącze S/PDIF, jeszcze bardziej redukując jitter. Do innych specjalnych funkcji urządzenia należą m.in.: możliwość ustawienia początkowego i maksymalnego poziomu głośności, możliwość zaktualizowania oprogramowania i sterowania za pomocą IP, jak również możliwość skonfigurowania wszystkich wejść jako wejścia stałopoziomowe.

Hegel H390

Kolejnym atutem H390 jest funkcja USB Volume, którą można aktywować z poziomu menu. Pozwala ona na sterowanie głośnością wzmacniacza poprzez urządzenie podłączone do portu USB – zbliżoną opcję znajdziemy też w referencyjnym H590. Ponadto H390 wyróżnia się zwiększonym poziomem wzmocnienia na wyjściu liniowym. Aby usprawnić zintegrowanie urządzenia z niektórymi subwooferami, projektanci zastosowali w najnowszej konstrukcji jeszcze wyższe wzmocnienie na wyjściu Pre.

Uwagę zwracają także znakomite parametry techniczne i szeroka gama złączy. H390 dostarcza moc 2 x 250 W przy obciążeniu 8 Ω i wyposażone zostało w wejście BNC (1), cyfrowe wejście koncentryczne (1), cyfrowe wejścia optyczne (3), port USB, wejście sieciowe oraz parę wejść zbalansowanych XLR i dwie pary analogowych wejść RCS. Obsługiwane pasmo przenoszenia rozciąga się od 5 Hz do 180 kHz.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: