Następny

AirPlay - aplikacja dla urządzeń Marantza

Marantz, szanowany i doceniany na całym świecie producent z branży audio/wideo, wypościł na rynek cztery doskonałe systemy obsługujące stworzoną przez firmą Apple aplikację AirPlay, pozwalającą na strumieniowe przesyłanie muzyki.

airplay_1.jpg

Ten wyśmienity kwartet, sieciowych komponentów audio / wideo, jako pierwszy na świecie oferuje możliwości wykorzystania aplikacji Airplay, dzięki której użytkownicy w łatwy i przyjemny sposób, przy pomocy jednego „dotyku dłoni", mogą przesyłać strumieniowo muzykę z iTunes do sieciowych systemów Marantza.

Aż do tej pory, bardzo trudno było zintegrować aplikację iTunes ze światem rozrywki. Niezbędny był stacjonarny komputer Mac lub PC, kabel cinch lub adapter Airport Express. Tylko dzięki takiej kombinacji można było przesyłać strumieniowo muzykę z iTunes do HiFi. Ten czas się skończył. Od dziś, możesz bezpośrednio przesyłać muzykę do nowych, sieciowych systemów Marantza, dzięki AirPlay

Co zatem musisz zrobić?

Uruchom iTunes i ustaw aplikację Airplay dla SR7005. Muzyka odtwarzana będzie za pomocą amplitunera SR7005, podłączonego do tej samej sieci poprzez Ethernet, WiFi lub obydwie kombinacje. Muzykę możesz wybrać za pomocą aplikacji iTunes na komputerze, ale to nie wszystko. Podstawowa obsługa jak włączenie odtwarzania, pauza czy pominięcie utworu, może być wykonywane przy pomocy pilota systemu Marantza (!). Wszystkie informacje takie jak tytuły utworów, wykonawców, nazw albumów, czas utworu który upłynął, czas który pozostał do zakończenia utworu, a także okładki albumów, zostaną wyświetlone na GUI SR7005. I co najważniejsze, dzięki aplikacji Apple Remote App zainstalowanej na iPodzie Touch, iPhonie lub IPADzie, możesz bezpośrednio, bezprzewodowo sterować odtwarzaczem muzyki, biblioteki iTunes.

 

Ken Ishiwata, ambasador marki Marantz:

„Firma Marantz zawsze była w czołówce każdego odtwarzacza muzycznego czy to mono LP, stereo LP, CD i SACD. Jednak styl życia i potrzeby ludzi zmieniły się. Obecnie korzystanie z przenośny odtwarzaczy typu iPod i iPhone stało się bardzo popularne i  liczba takich użytkowników nadal szybko rośnie. Dlatego dość naturalnym krokiem było udostępnienie sieciowej aplikacji Airplay dla naszych produktów. Mocno wierzymy, iż ten sposób słuchania muzyki mocniej przybliży firmę Marantz do ludzi. Airplay wykorzystuje bezstratny format Apple który zapewnia wysoką jakość odtwarzania muzyki z systemów Marantz, dodając kolejny nowy wymiar doświadczania muzycznej przyjemności...".

Certyfikowane produkty Marantza pozwalające na obsługę aplikacji Airplay obejmują:  amplituner AV SR7005, przedwzmacniacz AV7005, Sieciowy odtwarzacz NA7004 i Melody Media (M-CR603). Aplikacja ta będzie dostępna do pobrania ze strony firmy Marantz od listopada.

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: