Poprzedni
Następny

5 gramofonów dla początkujących

Audio-Technica AT-LP60USB

Gramofon – cudownie archaiczne rozwiązanie rodem z XIX wieku, które dla wielu pozostaje niedoścignionym wyznacznikiem dźwięku. Gramofony triumfalnie wracają, a zdanie „miałem to kiedyś na winylu” towarzysko przebija tylko „mam to na winylu”. Słysząc coś takiego od razu wiadomo, że ma się do czynienia z miłośnikiem muzyki i koneserem.

Zatem chciałbyś dołączyć do grona entuzjastów analogowego brzmienia? Miałeś dawno temu gramofon, ale uwierzyłeś w wyższość CD i niemądrze pozbyłeś się odtwarzacza czarnych płyt? Wszedłeś przypadkowo w posiadanie kolekcji płyt swojego wuja? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, a do tego nie dysponujesz solidnym budżetem - to trafiłeś we właściwe miejsce.

Dziś popatrzymy na konstrukcje, które mają zapewnić wygodę użytkowania, niezawodność, a ponad wszystko sprawnie i bezproblemowo odtworzyć zapisany w rowkach płyty dźwięk.

Dual DT 210, czyli opcja dla spłukanych

Zatem kompletnym przypadkiem znalazłeś w piwnicy dziadka całkiem dobrze zachowane płyty, ale nie masz gramofonu, ani nie planowałeś zakupu, a wyrzucić kolekcje szkoda. Nic straconego. Już najtańszy w naszej ofercie gramofon Dual DT 210 zrobi robotę. Dzięki pełnej automatyce, jedyne co musisz zrobić, to położyć płytę na talerzu i nacisnąć przycisk. Ramię samoczynnie opuści się na początku winylowego krążka, a po zakończeniu odtwarzania automatycznie powróci do wyjściowej pozycji. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy pozwala na bezpośrednie podłączenie DT 210 do dowolnego wejścia audio we wzmacniaczu, a nawet wprost do aktywnych głośników.

Dual DT210

Model DT 210 dostarczany jest wraz z oprogramowaniem umożliwiającym współpracę gramofonu z komputerami Mac i PC, więc gdy płyt zrobi się zbyt dużo, możesz te mniej „obowiązkowe” zgrać na dysk twardy i strumieniować do swojego stereo.

Audio-Technica AT-LP60USB, czyli ładniejszy Dual DT 210

Gramofon japońskiej firmy robi dokładnie to samo co jego poprzednik, tylko jest ładny. Oczywiście to duże uproszczenie, bo chociażby w AT-LP60USB zastosowano wkładkę Audio-Technica Integral Dual Magnet™, której praktyczność zwiększa wymienna igła. Dzięki temu po zużyciu się igły nie trzeba kupować nowego modułu. Swoją funkcjonalność gramofon zawdzięcza także wbudowanemu przedwzmacniaczowi gramofonowemu.

Audio-Technica AT-LP60USB

Użytkownik może podłączyć AT-LP60USB do dowolnego systemu stereo i nie musi ograniczać się do wzmacniaczy wyposażonych w wejście Phono. Sama firma Audio-Technica od wielu dekad słynie z projektowania doskonałych wkładek gramofonowych oraz gramofonów, w tym niedrogich urządzeń – a takie właśnie nas interesują. Zajrzyjcie do strefy marki Audio-Technica, a z pewnością się przekonacie.

House of Marley Stir It Up, czyli przede wszystkim planeta

Kolejny gramofon dla kanapowców. Gdy skończy się ścieżka, ramie automatycznie powróci na wspornik. Ale w przypadku firmy House of Marley, wygoda użytkownika idzie w parze z komfortem naszej planety, ponieważ gramofon zbudowano z materiałów poddanych uprzednio recyklingowi i łatwo odnawialnych, takich jak bambus.

House of Marley Stir It Up

Stir It Up jest znakomicie i nowocześnie zaprojektowany, gra wspaniale, a jak nie macie ochoty ani pieniędzy na wzmacniacz, to ten gramofon poda sygnał wprost do słuchawek.

Audio- Technica AT-LP120USBHC, czyli poscratchuj, gdy najdzie cię ochota

Jedyny w naszym zestawieniu gramofon z napędem bezpośrednim, czyli taki, który pozwala pobawić się w DJa. Urządzenie wykorzystuje bezpaskowy napęd oraz silnik o wysokim momencie obrotowym, co umożliwia bardzo szybkie uruchomienie i trenowanie sztuki turnablismu.

Audio-Technica AT-LP120USBHC

Funkcjonalność urządzenia zwiększa możliwość odtwarzania w przód i wstecz. Aluminiowy talerz pokryty jest matą antypoślizgową i wykorzystuje stroboskopowy wskaźnik prędkości. Gdy poniesie cię na domówce, możesz na nim bez problemu poczuć się jak Grand Wizard Theodor.

Thorens TD 158, czyli prestiż i dyskretna elegancja

Marka Thorens to gramofonowy ekwiwalent Mercedesa-Benza – w branży obecna od zawsze, a dokładnie od 135 lat. Thorens TD 158 to w pełni automatyczny gramofon, gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania i podłączeniu do sieci.

Thorens TD 158

Ramię oraz wkładka są zamontowane i ustawione fabrycznie, a wszystkie niezbędne akcesoria są dostarczone w komplecie wraz z gramofonem. Trzymając się analogii - dokładnie jak w Mercedesie - wsiadasz i jedziesz.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: