Aktualności


Aktualności

Nagrody EISA - Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, Isotek, NAD i Rotel wśród laureatów

EISA

Ekskluzywne stowarzyszenie EISA, jednoczące najważniejsze europejskie magazyny z branży audio-wideo, już po raz 23. przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Do tegorocznych zwycięzców należą konstrukcje z portfolio takich firm jak Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, IsoTek, NAD czy Rotel.

EISA to Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association); organizacja zrzeszająca ponad 50 specjalistycznych czasopism zajmujących się segmentem audio-video. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach są wyłaniani raz w roku spośród tysięcy produktów testowanych i recenzowanych przez członków EISA.

Po przeprowadzanych testach i odsłuchach przez członków EISA, konkretne wydawnictwa przedstawiają krótką listę najlepszych produktów w każdej z ocenianych kategorii. Kolejny etap odbywa się podczas dorocznego walnego zgromadzenia, na którym za pomocą głosowania wyłaniane są zwycięskie produkty. Ostateczne werdykty powszechnie uważa się za jedno z najwyższych wyróżnień w branży hi-fi.

Bowers & Wilkins 603

Tytuł „ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2019-2020” trafił do flagowego modelu Bowers & Wilkins z serii 600, wolnostojącej kolumny głośnikowej 603. Konstrukcja ta dostarcza użytkownikom niesamowitą czystość i precyzję dźwięku, wykorzystując autorską membranę Continuum – opracowaną na potrzeby konstrukcji z linii 800 Diamond – oraz niezawodną kopułkę Decoupled Double Dome.

Niech za potwierdzenie znakomitego efektu końcowego 603 posłużą słowa jury: „Seria 600 już dawno temu ustanowiła standard przystępnych cenowo zespołów głośnikowych, wraz z każdą kolejną wersją podnosząc poprzeczkę. Najlepszy w najnowszej edycji jest wolnostojący model 603, przedstawiający uderzającą kombinację zaawansowanej techniki, możliwości brzmieniowych i wyśmienitej relacji jakości do ceny”.

Hegel 390

W kategorii „WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2019-2020” nagroda przypadła wzmacniaczowi zintegrowanemu Hegel H390H390 nie tylko gwarantuje niezwykłą jakość dźwięku, ale w przystępnej cenie zapewnia również dostęp do funkcji, które wcześniej wydawać by się mogło są zarezerwowane dla referencyjnych produktów z portfolio Hegla. Projektantom w jednej obudowie udało się zintegrować funkcje, które dotychczas wymagały zastosowania dwóch lub nawet trzech urządzeń.

I właśnie ta wszechstronność znalazła uznanie w oczach jurorów: „Na pierwszy rzut oka H390 wygląda jak mniejsza wersja potężnego modelu H590... I nie będzie zaskoczenia – tak jest w rzeczywistości. Ale jest też coś jeszcze: H390 oferuje niemal wszystkie możliwości swojego "większego brata" za połowę jego ceny. Oznacza to moc 250 W na kanał i zdolność do współpracy z dowolnymi zespołami głośnikowymi, zainstalowane strumieniowanie UPnP i AirPlay2, dekodowanie MQA i DSD, certyfikat Roon Ready; dostęp do serwisów internetowych, wejścia dla źródeł cyfrowych i analogowych, odbiór muzyki ze smartfona... Ten wizualnie niepozorny wzmacniacz potrafi wszystko”.

NAD M10

Kolejne wyróżnienie – „WZMACNIACZ ‘SMART’ EISA 2019-2020” – przypadło strumieniowemu wzmacniaczowi NAD Masters M10. Ten uniwersalny system all-in-one pozwala w łatwy sposób uzyskać dostęp do nieograniczonego świata muzyki i cieszyć się doskonałą jakością dźwięku, która jest zasługą najnowocześniejszej amplifikacji. Funkcjonalność M10 dodatkowo zwiększa obsługa bezprzewodowego audio multiroom.

Jury nie miało wątpliwości, że „kiedy wreszcie firma NAD pojawiła się w świecie sieciowych systemów all-in-one, pokazała urządzenie warte długiego oczekiwania”, jednocześnie dodając, że „M10 to mały gabarytami, a wielki swoimi możliwościami, sensacyjny wzmacniacz”.

NAD T 758 V3

Urządzenie firmy NAD okazało się zwycięzcą w jeszcze jednej kategorii. Jako „AMPLITUNER AV KLASY PREMIUM 2019-2020” wybrano model T758 V3. Konstrukcja umożliwia szybki dostęp do najnowocześniejszych technologii audio-wideo i funkcji sieciowych, gwarantując przy tym najwyższą jakość dźwięku. Głównie te elementy pozwoliły T758 V3 wywalczyć tę nagrodę:

„Wyjątkowość T758 V3 AV polega na połączeniu nowoczesnego wyposażenia i audiofilskiego dźwięku. Siedmiokanałowy format Dolby Atmos / DTS:X można rozwinąć do 7.1.4, dodając zewnętrzne wzmacniacze. Automatyczna korekcja akustyki Dirac Live jest najlepszym tego typu systemem w tej klasie. Modułowa konstrukcja (MDC) pozwala na dodawanie układów z nowymi funkcjami, zapobiegając "zestarzeniu się” urządzenia. Integracja z BluOS zapewnia dostęp do serwisów  strumieniujących i systemów wielostrefowych opartych na urządzeniach Bluesound” – możemy przeczytać w uzasadnieniu tego werdyktu.

Rotel A11

Wyróżnienie „WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2019-2020” trafiło do modelu Rotel A11. Ten niebywale atrakcyjny wzmacniacz zintegrowany cechuje się niesamowitą wszechstronnością, oferując znakomitą muzyczną jakość oraz szerokie możliwości funkcjonalne, które z reguły pojawiają się w znacznie droższych modelach. To m.in. te cechy zwróciły uwagę jurorów: „Zestaw wejść będzie wystarczający dla większości użytkowników, obejmując cztery liniowe, gramofonowe (MM) i komunikację Bluetooth aptX odpowiednią dla urządzeń przenośnych. Wyśmienity dźwięk to rezultat starannego projektu, selekcjonowanych komponentów i doświadczenia. Atrakcja i okazja dla każdego, kto szuka dobrego wzmacniacza”. 

ELAC Navis ARB-51

Z kolei tytuł „AKTYWNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE STEREO EISA 2019-2020” przypadł dla podstawkowych głośników ELAC Navis ARB-51. Konstrukcja mimo kompaktowych rozmiarów zapewnia niesamowicie mocny dźwięk – „maleństwa grają jak znacznie większe kolumny” przedstawili swoje zdanie oceniający. Ponadto głośniki wyróżniają się swoją wszechstronnością: „Zespoły można podłączyć do przedwzmacniacza kablami RCA lub XLR, a także bezprzewodowo – za pośrednictwem firmowych hubów AirX2. Rezultaty potwierdzają, że przyszłość należy do głośników aktywnych”.

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również akcesoria – IsoAcoustics GAIA, które zdobyły tytuł „HI-FI UPGRADE EISA 2019-2020” i  IsoTek SMART Delta z tytułem „AKCESORIA AV EISA 2019-2020”.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


603
Supercena Bestseller

603

Bowers & Wilkins
Głośniki podłogowe
3 599 zł
3 399 zł
M10
Nowość

M10

NAD
Wzmacniacze zintegrowane
12 999 zł

A11

Rotel
Wzmacniacze zintegrowane
3 199 zł
2 999 zł
Gaia I
Promocja Nowość

Gaia I

IsoAcoustics
Akcesoria
2 899 zł
2 299 zł
Gaia II
Promocja

Gaia II

IsoAcoustics
Black Friday - Akcesoria
1 349 zł
999 zł
Gaia III
Promocja

Gaia III

IsoAcoustics
Stereo
949 zł
699 zł
H390
Promocja

H390

Hegel
Stereo
26 999 zł
22 222 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław