Promocja Supercena Bestseller

DragonFly Red

Marka
Audioquest
Kategoria
Akcesoria Hi-Fi
Ocena
444
sztuka
888 zł

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Białystok

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Bydgoszcz

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Przetwornik C/A DragonFly Red ze wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem

DragonFly Red, wraz ze swoim mniej zaawansowanym bratem DragonFly Black, tworzy rodzinę rewolucyjnych urządzeń poprawiających jakość twojej muzyki. 

DragonFly Red, podobnie jak poprzednik DragonFly 1.2, to niezwykle wszechstronne urządzenie, które w niewielkiej obudowie łączy moduł przetwornika C/A USB, wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza. Ta wyjątkowa konstrukcja, która pozwala uzyskać prawdziwy dźwięk hi-fi nie tylko z komputera lub laptopa (Windows, OS X), lecz także z urządzeń przenośnych, smartfonu i tabletu, z systemem Android lub iOS.

Instalacja DragonFly’a jest niezwykle prosta i sprowadza się do podłączenia urządzenia do portu USB źródła dźwięku, np. komputera czy laptopa. W przypadku urządzeń przenośnych (tablet, smartfon) wymagana jest przejściówka Apple ze złącza Lightning na USB (Apple camera adapter) lub adapter AudioQuest dla Androida (DragonTails USB).

AudioQuest DragonFly podłączony do smartfona za pomocą adaptera

Do wyjścia mini-jack użytkownik może podłączyć praktycznie dowolny sprzęt – słuchawki AudioQuest Nighthawk, aktywne kolumny głośnikowe, przedwzmacniacz lub wzmacniacz. Dzięki temu natychmiast po podłączeniu modelu DragonFly Red można cieszyć się czystszym, bardziej precyzyjnym, naturalnym i pięknym dźwiękiem.

Sprawdź także ciekawe połączenie DragonFly`a do komputera za pośrednictwem małego robaczka AudioQuest Jitterbug. To rozwiązanie pozwoli Ci dodatkowo wzmocnić efekt czystości dźwięku, zapewniając jeszcze lepsze doświadczenie muzyczne. 

 

Piękna muzyka z komputerów i urządzeń mobilnych

Wprowadzony w 2012 r., i natychmiast entuzjastycznie przyjęty, model DragonFly zbudował pomost pomiędzy audiofilami i nowoczesnymi miłośnikami muzyki. Ta wyjątkowa konstrukcja w jednej niewielkiej obudowie łączyła przetwornik cyfrowo-analogowy USB, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. DragonFly, podłączony do portu USB, omijał standardowe obwody audio komputera i dzięki temu dostarczał do słuchawek, głośników aktywnych bądź systemu audio czysty, bardziej naturalny i piękny dźwięk. Niewielki, w przystępnej cenie, łatwy w użyciu i niezwykle efektywny, DragonFly zdobył wiele tytułów, m.in. „Computer Audio Component of the Year” i „Budget Component of the Year” (Stereophile), „Digital Product of the Year” (Tone Audio) – wszystkie już w 2012 r. – oraz przyznaną przez redakcję magazynu „What Hi-Fi?” nagrodę „Product of the Year” w 2014 r.

Następna generacja: DragonFly Red

Chociaż pierwotny DragonFly zrewolucjonizował rynek mikro-DAC’ów, to jego zasilanie USB sprawiło, że mógł współpracować tylko z komputerami. Miłośnicy muzyki oczekiwali jednak bardziej mobilnej wersji – jednej, która będzie przystosowana do współpracy także ze smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. DragonFly Red spełnia te oczekiwania w 100 proc., dzięki czemu każdy komputer, laptop, tablet lub smartfon może stać się prawdziwym odtwarzaczem muzycznym klasy hi-fi, umożliwiając melomanom rozkoszowanie się pięknym dźwiękiem wszędzie tam, gdzie akurat przebywają.

Perfekcyjna współpraca

AudioQuest i Gordon Rankin, projektant modelu DragonFly, wspólnie z firmą Microchip Technology opracowali nowy zaawansowany mikrokontroler USB, który wyróżnia się udoskonalonym stosunkiem sygnału do szumu i znacząco obniżonym zużyciem energii. Pobierając o 77 proc. mniej prądu niż poprzedni mikrokontroler, nowy układ Microchip PIC32MX zapewnia rzeczywistą kompatybilność ze smartfonami i tabletami Apple i Android.

Udoskonalony 32-bitowy przetwornik

Aby zapewnić jeszcze wyższą wydajność, nowy model DragonFly’a wykorzystuje udoskonalony, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre – zaawansowany układ 9016 – który zapewnia naturalnie detaliczne, bardziej rzeczywiste brzmienie. Ponadto DragonFly Red wyposażony jest w najnowszy wzmacniacz słuchawkowy ESS i precyzyjną (bit-perfect) cyfrową regulację głośności, która jest elementem przetwornika C/A. To wyrafinowane rozwiązanie, które zapewnia maksymalną wierność, kontrast dynamiki i stosunek sygnału do szumu.

DragonFly Red może pochwalić się napięciem wyjściowym 2,1 V. Dzięki temu urządzenie jest w pełni kompatybilne z szeroką gamą słuchawek, wliczając modele o niskiej skuteczności i te z dużym zapotrzebowaniem na energię.

Projektanci DragonFly’a zadbali również o prostotę obsługi urządzenia. Chociaż zastosowany przetwornik C/A to niezwykle mocny i zaawansowany układ, to rozdzielczość obsługiwana przez DragonFly’a Red została specjalnie ograniczona do 96 kHz/24 bitów. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest tak samo proste, jak dotychczas i nie wymaga pobierania i instalowania nowych sterowników, tworząc pełną kompatybilność z komputerami PC.  

Najważniejsze jednak jest to, że DragonFly został zaprojektowany tak, aby zachować najwyższą jakość twojej ulubionej muzyki. Niezależnie od tego, czy słuchasz nagrań z serwisu Spotify, YouTube, Tidal, zripowanych płyt CD lub najnowszych plików wysokiej rozdzielczości, to niewielkie urządzenie zagwarantuje ci bardziej emocjonalne i przyjemne doświadczenie.

Bezpłatna aplikacja do aktualizowania oprogramowania

Do istotnych zalet modelu DragonFly Red należy również możliwość aktualizowania oprogramowania poprzez bezpłatną aplikację komputerową dla Windows i OS X. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań w sekcji odtwarzacza muzyki, protokołów strumieniowania lub innego oprogramowania, użytkownicy DragonFly’a będą mogli zainstalować te udoskonalenia w swoim urządzeniu.

Nowy etap

Zaprezentowany szerokiej publiczności podczas wystawy Consumer Electronics Show 2016, DragonFly Red i DragonFly Black zostały okrzyknięte „Stars of CES” przez magazyn „What Hi-Fi?”, ale to jest dopiero początek nowego etapu.

Projektanci firmy AudioQuest nieustannie patrzą w przyszłość i dążą do stworzenia silniejszego, głębszego połączenia pomiędzy miłośnikami muzyki i artystami, albumami, utworami i nagraniami wideo, które tak cenią. Dzięki modelom DragonFly Red i DragonFly Black, a także dzięki przyszłym cyfrowym urządzeniom AudioQuest, więcej ludzi niż dotychczas będzie mogło cieszyć się piękną muzyką – wszędzie i zawsze. 

Sekcja przetwornika
Częstotliwość próbkowania Nie
Współczynnik bitowy Nie
Wejścia
Cyfrowe Coaxial Nie
Cyfrowe Optyczne Nie
USB Nie
AES/EBU Nie
HDMI Nie
Wyjścia
RCA Nie
XLR (zbalansowane) Nie
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Audioquest Dragonfly Red (Audio) - Firma z dawien dawna „kablowa”, od pewnego czasu zajmuje się też nowoczesnymi akcesoriami, w tym małymi przetwornikami DAC. Z drugiej strony, nazywanie „akcesoriami” tak ważnego urządzenia tylko dlatego, że jest małe i tanie, może nie jest właściwe. PDF [203.40K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • AudioQuest DragonFly Red i DragonFly Black z MQA

  AudioQuest wzbogaca modele DragonFly Red i DragonFly Black o zgodność z formatem MQA. Rozwiązanie to ułatwi dostęp do studyjnej jakości dźwięku i zostanie udostępnione bezpłatnie wraz z najbliższą aktualizacją oprogramowania.
 • Seria Dragonfly zyskuje nowe możliwości!

  Dzięki aktualizacji, przygotowanej przez markę AudioQuest, modele mobilnych przetworników DragonFly Black i DragonFly Red zyskują pełną zdolność obsługi ultralekkiego formatu hi-res audio MQA. Na zmianach skorzystają również posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android.
 • Jak wybrać przetwornik C/A?

  Cyfrowe audio weszło do naszego życia na dobre. Muzyka w tym formacie jest łatwa w przechowywaniu i można ją zabrać ze sobą wszędzie. Dźwięk w swojej naturze jest jednak analogowy i tylko taki jesteśmy w stanie usłyszeć. W związku z tym potrzebne jest nam coś, czego zadaniem będzie zamiana sygnału cyfrowego na analogowy. Takim urządzeniem jest przetwornik C/A, inaczej mówiąc DAC.
 • Co to jest DAC? Czy ja go potrzebuję?

  Przetwornik C/A, zwany również DAC tylko pozornie wydaje się czymś nowym na rynku audio. Pierwsze przetworniki C/A audio w sprzęcie komercyjnym pojawiły się wraz z projektowaniem standardu Compact Disc w 1982.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław