Marka: Audioquest

DragonFly Red - OUTLET

Special Price 349 zł Regular Price 1 099 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 379 zł

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 17 zł

Sprawdź szczegóły

Outlet

Przetwornik C/A DragonFly Red ze wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem

DragonFly Red, wraz ze swoim mniej zaawansowanym bratem DragonFly Black, tworzy rodzinę rewolucyjnych urządzeń poprawiających jakość twojej muzyki. 

DragonFly Red, podobnie jak poprzednik DragonFly 1.2, to niezwykle wszechstronne urządzenie, które w niewielkiej obudowie łączy moduł przetwornika C/A USB, wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza. Ta wyjątkowa konstrukcja, która pozwala uzyskać prawdziwy dźwięk hi-fi nie tylko z komputera lub laptopa (Windows, OS X), lecz także z urządzeń przenośnych, smartfonu i tabletu, z systemem Android lub iOS.

Instalacja DragonFly’a jest niezwykle prosta i sprowadza się do podłączenia urządzenia do portu USB źródła dźwięku, np. komputera czy laptopa. W przypadku urządzeń przenośnych (tablet, smartfon) wymagana jest przejściówka Apple ze złącza Lightning na USB (Apple camera adapter) lub adapter AudioQuest dla Androida (DragonTails USB).

AudioQuest DragonFly podłączony do smartfona za pomocą adaptera

Do wyjścia mini-jack użytkownik może podłączyć praktycznie dowolny sprzęt – słuchawki AudioQuest Nighthawk, aktywne kolumny głośnikowe, przedwzmacniacz lub wzmacniacz. Dzięki temu natychmiast po podłączeniu modelu DragonFly Red można cieszyć się czystszym, bardziej precyzyjnym, naturalnym i pięknym dźwiękiem.

Sprawdź także ciekawe połączenie DragonFly`a do komputera za pośrednictwem małego robaczka AudioQuest Jitterbug. To rozwiązanie pozwoli Ci dodatkowo wzmocnić efekt czystości dźwięku, zapewniając jeszcze lepsze doświadczenie muzyczne. 

 

Piękna muzyka z komputerów i urządzeń mobilnych

Wprowadzony w 2012 r., i natychmiast entuzjastycznie przyjęty, model DragonFly zbudował pomost pomiędzy audiofilami i nowoczesnymi miłośnikami muzyki. Ta wyjątkowa konstrukcja w jednej niewielkiej obudowie łączyła przetwornik cyfrowo-analogowy USB, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. DragonFly, podłączony do portu USB, omijał standardowe obwody audio komputera i dzięki temu dostarczał do słuchawek, głośników aktywnych bądź systemu audio czysty, bardziej naturalny i piękny dźwięk. Niewielki, w przystępnej cenie, łatwy w użyciu i niezwykle efektywny, DragonFly zdobył wiele tytułów, m.in. „Computer Audio Component of the Year” i „Budget Component of the Year” (Stereophile), „Digital Product of the Year” (Tone Audio) – wszystkie już w 2012 r. – oraz przyznaną przez redakcję magazynu „What Hi-Fi?” nagrodę „Product of the Year” w 2014 r.

Następna generacja: DragonFly Red

Chociaż pierwotny DragonFly zrewolucjonizował rynek mikro-DAC’ów, to jego zasilanie USB sprawiło, że mógł współpracować tylko z komputerami. Miłośnicy muzyki oczekiwali jednak bardziej mobilnej wersji – jednej, która będzie przystosowana do współpracy także ze smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. DragonFly Red spełnia te oczekiwania w 100 proc., dzięki czemu każdy komputer, laptop, tablet lub smartfon może stać się prawdziwym odtwarzaczem muzycznym klasy hi-fi, umożliwiając melomanom rozkoszowanie się pięknym dźwiękiem wszędzie tam, gdzie akurat przebywają.

Perfekcyjna współpraca

AudioQuest i Gordon Rankin, projektant modelu DragonFly, wspólnie z firmą Microchip Technology opracowali nowy zaawansowany mikrokontroler USB, który wyróżnia się udoskonalonym stosunkiem sygnału do szumu i znacząco obniżonym zużyciem energii. Pobierając o 77 proc. mniej prądu niż poprzedni mikrokontroler, nowy układ Microchip PIC32MX zapewnia rzeczywistą kompatybilność ze smartfonami i tabletami Apple i Android.

Udoskonalony 32-bitowy przetwornik

Aby zapewnić jeszcze wyższą wydajność, nowy model DragonFly’a wykorzystuje udoskonalony, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre – zaawansowany układ 9016 – który zapewnia naturalnie detaliczne, bardziej rzeczywiste brzmienie. Ponadto DragonFly Red wyposażony jest w najnowszy wzmacniacz słuchawkowy ESS i precyzyjną (bit-perfect) cyfrową regulację głośności, która jest elementem przetwornika C/A. To wyrafinowane rozwiązanie, które zapewnia maksymalną wierność, kontrast dynamiki i stosunek sygnału do szumu.

DragonFly Red może pochwalić się napięciem wyjściowym 2,1 V. Dzięki temu urządzenie jest w pełni kompatybilne z szeroką gamą słuchawek, wliczając modele o niskiej skuteczności i te z dużym zapotrzebowaniem na energię.

Projektanci DragonFly’a zadbali również o prostotę obsługi urządzenia. Chociaż zastosowany przetwornik C/A to niezwykle mocny i zaawansowany układ, to rozdzielczość obsługiwana przez DragonFly’a Red została specjalnie ograniczona do 96 kHz/24 bitów. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest tak samo proste, jak dotychczas i nie wymaga pobierania i instalowania nowych sterowników, tworząc pełną kompatybilność z komputerami PC.  

Najważniejsze jednak jest to, że DragonFly został zaprojektowany tak, aby zachować najwyższą jakość twojej ulubionej muzyki. Niezależnie od tego, czy słuchasz nagrań z serwisu Spotify, YouTube, Tidal, zripowanych płyt CD lub najnowszych plików wysokiej rozdzielczości, to niewielkie urządzenie zagwarantuje ci bardziej emocjonalne i przyjemne doświadczenie.

Bezpłatna aplikacja do aktualizowania oprogramowania

Do istotnych zalet modelu DragonFly Red należy również możliwość aktualizowania oprogramowania poprzez bezpłatną aplikację komputerową dla Windows i OS X. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań w sekcji odtwarzacza muzyki, protokołów strumieniowania lub innego oprogramowania, użytkownicy DragonFly’a będą mogli zainstalować te udoskonalenia w swoim urządzeniu.

Nowy etap

Zaprezentowany szerokiej publiczności podczas wystawy Consumer Electronics Show 2016, DragonFly Red i DragonFly Black zostały okrzyknięte „Stars of CES” przez magazyn „What Hi-Fi?”, ale to jest dopiero początek nowego etapu.

Projektanci firmy AudioQuest nieustannie patrzą w przyszłość i dążą do stworzenia silniejszego, głębszego połączenia pomiędzy miłośnikami muzyki i artystami, albumami, utworami i nagraniami wideo, które tak cenią. Dzięki modelom DragonFly Red i DragonFly Black, a także dzięki przyszłym cyfrowym urządzeniom AudioQuest, więcej ludzi niż dotychczas będzie mogło cieszyć się piękną muzyką – wszędzie i zawsze. 

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o przetworniku C/A AudioQuest Dragonfly Red, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

Specyfikacja Audioquest DragonFly Red - OUTLET

Polecane Produkty

Akcesoria do Audioquest DragonFly Red - OUTLET

Opinie o Audioquest DragonFly Red - OUTLET

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: