Marka: Rotel

RSP-1576 MkII

 

Rotel RSP-1576 MkII

Rotel RSP-1576MKII to niezwykle wydajny przedwzmacniacz, który zaprojektowano z myślą o miłośnikach muzyki i filmów. Konstrukcja ta dekoduje wszystkie popularne wielokanałowe formaty audio z doskonałą rozdzielczością i niesamowitą klarownością. W stworzeniu tego wielokanałowego procesora pomogło 55-letnie doświadczenie projektantów Rotela w konstruowaniu wysokiej klasy urządzeń audio i wideo.

RSP-1576MKII wyposażono w siedem wejść wideo HDMI 4K/HDR i dwa wyjścia wideo HDMI 4K/HDR (ARC). Za przetwarzanie dźwięku odpowiada najnowocześniejszy 4-rdzeniowy układ DSP Texas Instruments wspierający Dolby Atmos i DTS:X. Tym samym użytkownik może stworzyć 7.1.4-kanałowe kino domowe.

Rotel RSP-1576 MkII

W RSP-1576MKII znalazło się również sześć przetworników c/a audiofilskiej klasy Wolfson 192 kHz/24 bity. Model ten może pochwalić się też wykorzystaniem oprogramowania do korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live Full i mikrofonu pomiarowego. Dzięki Dirac Live Full możliwa jest automatyczna regulacja częstotliwości i domeny czasowej w zakresie 20 Hz-20 kHz, gwarantując optymalną jakość dźwięku w dowolnej wielkości systemie kina domowego.

Od strony technicznej architektura RSP-1576MKII obejmuje indywidualne obwody przetwarzania dźwięku i obrazu, gwarantujące najwyższą w klasie wydajność. Wszystkie krytyczne układy dostrojono w Wielkiej Brytanii przez zespół inżynierów akustycznych. Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że RSP-1576MKII dokładnie odwzoruje dźwięk od ścieżek filmowych aż po najdrobniejsze detale ukryte głęboko w orkiestrowym koncercie.

Rotel RSP-1576 MkII

Na gamę wejść składają się złącza analogowe (3), koncentryczne (3), optyczne (3), PC-USB (192 kHz/24 bity), iOS USB, XLR, Bluetooth aptX i przedwzmacniacz gramofonowy MM dla miłośników winyli.

Wielokanałowy procesor Rotela bezproblemowo integruje się ze wszystkimi popularnymi systemami kontrolnymi. Odbywa się to poprzez wykorzystanie RS232 lub Ethernetu z możliwością aktualizowania oprogramowania za pośrednictwem portu USB na przedniej ściance lub przez Internet. Dostęp do menu konfiguracji można uzyskać również poprzez wyjście HDMI, a także zintegrowany wyświetlacz fluoroscencyjny, zyskując łatwy dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych.

Rotel RSP-1576 MkII

Projektanci dopełnili wszelkich starań, aby RSP-1576MKII – wspierany przez pełną gamę wzmacniaczy Rotela, pracujących w klasie AB, o mocy od 75 W do 300 W w opcjach 2-, 4-, 5- i 6-kanałowych – zapewnił niezliczone godziny rozrywki.  

 

Specyfikacja Rotel RSP-1576 MkII

Dekodery dźwiękuDolby Atmos, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS:X, Dolby® Surround, LPCM (up to 192kHz, 24-bit), Dirac Live Full
3D VideoTak
4K VideoTak
HDMI (wej. / wyj.)7/2
Front HDMITak
Component Video (wej./wyj.)2/1
Cyfrowe Optyczne (wej./wyj.)3/1
Cyfrowe Coaxial (wej.)3
Front USBTak (iPod; iPhone)
Wejście gramofonoweTak
FLAC, WAV 192/24Nie
BluetoothWbudowany
Pobór mocy (max)60 W
Pobór mocy (standby)< 0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm431 x 144 x 348
Waga kg8.8

Opinie o Rotel RSP-1576 MkII

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Urządzenie w moim zestawie współpracuje z końcówkami mocy Rotel RB-1582 mk2 oraz RMB-1555. Procesor Rotela odstaje już trochę od konkurencji jeżeli chodzi o wyposażenie ale nie odpuszcza ani o milimetr w kwestii jakości dźwięku. Po podłączeniu od razu można zauważyć dużą szczegółowość odtwarzanego materiału i sporą rozpiętość w zakresie dynamiki. Po ustawieniu korekcji akustyki pomieszczenia DIRAC jest tylko lepiej. Warto zauważyć, że dla procesora RSP-1576 mk2 mamy do dyspozycji korekcję całego zakresu pasma bez konieczności dokupowania poszerzenia licencji (nie jest to dzisiaj standardem nawet w droższych urządzeniach). Na podkreślenie zasługuje także wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM, przy współpracy z gramofonem Thorens'a i wkładką Ortofon 2M Blue brzmienie jest ciepłe i detaliczne. Całość wygląda i brzmi bardzo dobrze.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: