Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Kolumny ProAc Response K3

Nazwa kolumn głośnikowych z serii K pochodzi od zastosowania kevlaru w konstrukcji przetworników. Do tej pory kevlar oraz włókno węglowe były wykorzystywane przez projektantów firmy do odtwarzania niskich i średnich tonów w dużych obudowach.

ProAc Response K3

Materiał zastosowany w membranach jest czymś, nad czym ProAc pracował przez ostatnie 15 lat, z naciskiem na włókno węglowe i kevlar. Efektem jest nowa membrana kevlarowa, która pracowałaby w zakresie średniotonowym dużo lepiej niż poprzednie wersje membran z włókna węglowego i kevlaru. Nowa konstrukcja gwarantuje dodatkowe korzyści w postaci nakładki fazowej, zapewniającą lepszą dyspersję i większą dokładność. Ponadto membrany te są lekkie i sztywne, a kevlar ma więcej ciepła, co pozwala uzyskać rozszerzony bas i impulsy basowe.

Nowy kevlarowy przetwornik został opracowany dla modelu K3 i posiada doskonałą wagę do basu, a także dobre rozszerzenie z detalicznym i niepodkolorowanym zakresem średniotonowym. Dwie takie jednostki używane są z wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym umieszczonym centralnie w obudowie z serii K. Ponadto konstruktorzy stworzyli zaawansowaną zwrotnicę specjalnie dla K3, dzięki czemu ta bezproblemowo może współpracować ze wstęgowym głośnikiem wysokotonowym. Nowa zwrotnica posiada wysokiej jakości komponenty do bi-ampingu oraz bi-wiringu i jest podłączona bezpośrednio do zacisków głośnikowych.

ProAc Response K3

K3 wyróżnia się również swoim brzmieniem – kolumny mają cudownie elektrostatyczny charakter średnich tonów, oferując dynamiczny bas i szczegółowy, czysty dźwięk. W ten sposób ta wyjątkowa konstrukcja z łatwością zadowoli użytkowników, którzy słuchają różnorodnej muzyki – od pełnej orkiestry do głośnego rocka.

Głośniki zostały wyposażone w dwa 165-milimetrowe przetworniki nisko-/średniotonowe z kevlarowymi membranami i nakładkami fazowymi. Sekcję wysokotonową tworzy głośnik wstęgowy z membraną ważącą tyle co ludzki włos, magnesem AINiCo oraz tylną komorą tłumiącą. Projektanci w konstrukcji wykorzystali najwyższej klasy komponenty, które są mocowane do dwuwarstwowej płytki drukowanej.

 

Konstrukcja
System Nie
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 10 - 250 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 16,5
Pasmo przenoszenia 25Hz – 30kHz
Skuteczność 89 db
Impedancja 4 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 215 x 1073 x 340
Waga kg 42
Wersje wykończenia Czarny
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
ProAc_recenzjaDT8_Audiofanatyk - PDF [0.98M]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
  • Tradycyjny tweeter vs. Wstęga

    Idealny głośnik wysokotonowy w swym założeniu konstrukcyjnym powinien przenosić zakres częstotliwości do 20 kHz w sposób tłokowy, to jest bez odkształceń i rezonansów mechanicznych. W praktyce niestety, sprawa nie jest aż tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Stąd też pojawiło się wiele rodzajów konstrukcji. Najczęściej spotykanymi są przede wszystkim głośniki kopułkowe oraz wstęgowe. Które są lepsze? Jakimi wadami są obarczone? Wszystko to wciąż wynika bezpośrednio z ich budowy, mimo żmudnych badań konstruktorów i prób zastosowania coraz bardziej zaawansowanej technologii.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław