Poprzedni
Następny

Wyróżnienie „Best Buy Award” dla podstawkowych kolumn Mission LX-2 MkII

„Za tę cenę brzmią wspaniale” – tak specjaliści ze strony avforums.com określili w swoim teście nowe podstawkowe kolumny głośnikowe Mission LX-2 MkII. W rezultacie konstrukcja ta zasłużyła nie tylko na „dziewiątkę” w dziesięciopunktowej skali, ale także została wyróżniona nagrodą „najlepszy zakup” (Best Buy Award).

Mission LX-2 MkII

Mission LX-2 MkII to najnowsze podstawkowe kolumny głośnikowe wchodzące w skład udoskonalonej serii LX – LX MkII. Projektanci wprowadzili szereg usprawnień, do których należą m.in. przetworniki, zwrotnica i obudowa – wszystko po to, aby zapewnić jeszcze czystsze średnie i wysokie tony oraz znacznie poprawić rozdzielczość mikrodynamiki.

Dlatego też w kolumnach z serii LX MkII znalazła się nowa wersja przetworników nisko/średniotonowych Mission DiaDrive, które wyróżniają się tym, że klasyczny układ membrany i nasadki przeciwpyłowej zastąpiła jednolita krzywoliniowa membrana. Ponadto najnowsze kolumny mogą pochwalić się przetwornikiem wysokotonowym z magnesem neodymowym oraz 25-milimetrową kopułką z mikrofibry.

Wprowadzone zmiany, jak możemy przeczytać na stronie avforums.com, „stanowią doskonały przykład tego, co można osiągnąć, pracując na czymś, co już działa dobrze i skrupulatnie doskonaląc szczegóły”. W efekcie nowe LX-2 MkII na tle swoich poprzedników „wyglądają bardziej elegancko, brzmią nieco lepiej i wciąż są do nabycia za rozsądną kwotę”.


Główne plusy podstawkowych kolumn Mission LX-2 MkII według strony avforums.com:

  • Brzmią świetnie za tę cenę
  • Wyglądają ładniej niż wcześniej
  • Doskonale wykonane

Na uwagę zasługuje umiejętność oddawania poszczególnych nagrań w taki sposób, że te nie tracą swojej energii i rzadko brzmią inaczej niż dobrze. Autor zaznacza także, że tonalność LX-2 MkII jest wprost fantastyczna, dodając, że nowe kolumny „nigdy nie miały momentu, w którym podczas odtwarzania muzyki nie brzmiałyby inaczej niż przekonująco”.

Tym samym model ten po prostu „brzmi wiarygodnie”, a „czyni to poprzez zapewnienie, że realizm tonalny jest konsekwentnie dobry, dostarczając wystarczającą ilość basu i prezentując go w przestrzeni, która ma sens dla słuchacza. Nie ma w tym żadnej magii, ale praca włożona przez inżynierów sprawiła, że te kolumny dostarczają więcej, niż można byłoby się tego po nich spodziewać”.

Mission LX-5 MkII

Liczne usprawnienia pozwoliły podstawkowym kolumnom głośnikowym LX-2 MkII uzyskać nagrodę „najlepszy zakup” i notę 9/10, zgarniając „dziesiątkę” w kategorii „stosunek jakości do ceny”. Z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ, natomiast więcej o serii LX MKII dowiesz się z naszego artykułu:

Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, skontaktuj się lub odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: