Poprzedni
Następny

Ofensywa młodości, czyli przeboje 2021 roku

Jeśli ktoś chce być na bieżąco z tym, czego słucha świat na początku drugiej dekady XXI wieku, nie może nie znać nazwisk takich wykonawców, jak Dua Lipa, Olivia Rodrigo czy Dawid Kwiatkowski. To właśnie ich piosenki robiły największą furorę na listach przebojów w 2021 roku.'

NAD C298

Jak głosi stare porzekadło, nie to jest ładne, co jest ładne, ale co się komu podoba. Zapewne znajdą się i tacy, których w minionym roku oczarował najbardziej któryś z psychodelicznych utworów australijskiej grupy King Gizzard & the Lizard Wizard lub potrząsający wnętrznościami kawałek metalowców z formacji Bodom After Midnight. Jednak to nie ci artyści rządzą obecnie gustami milionów słuchaczy na całym świecie.

Aby przekonać się, którzy wykonawcy i jakie piosenki najczęściej rozbrzmiewały w głośnikach i słuchawkach w ciągu minionych 12 miesięcy, najlepiej oprzeć się o twarde dane, czyli podsumowania roku sporządzone przez najważniejsze serwisy streamingowe, listy przebojów czy najpopularniejsze stacje radiowe.

Królowa Olivia I

Królową Spotify w 2021 roku została Olivia Rodrigo. 18-letnia amerykańska wokalistka o filipińskich korzeniach zanotowała prawdziwe "wejście smoka" na muzyczny szczyt, dzięki debiutanckiemu singlowi "Drivers Licence", który zmiótł ze sceny konkurencję. Tylko w tym jednym serwisie streamingowym piosenkę odsłuchano grubo ponad miliard razy! Jakby tego było mało, na czwartym miejscu podsumowania roku Spotify znalazł się kolejny utwór nastolatki z Kalifornii, zatytułowany "Good 4 U".

Obie piosenki będą też zapewne na szczycie podsumowania najpopularniejszych singli roku w Wielkiej Brytanii. Zagrozić im może jedynie Adele i jej kawałek "Easy on Me", który usadowił się na wierzchołku listy UK Singles Chart pod sam koniec roku. Wielki gwiazdor Ed Sheeran będzie musiał w tym wyścigu oglądać plecy koleżanek, bo jego hit "Bad Habits" mimo wszystko nie miał aż tak wielkiej siły rażenia.

Transatlantycka wymiana talentów

Co ciekawe, w swej ojczyźnie młoda Olivia musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki, bowiem najpopularniejszym singlem w Stanach Zjednoczonych był "Levitating", który nagrała… 26-letnia Brytyjka Dua Lipa.

Jak widać również w świecie popu obowiązuje maksyma mówiąca o tym, że najtrudniej być prorokiem w swoim własnym kraju. Jeszcze bardziej zdumiewający jest fakt, że piosenka dotarła jedynie do drugiego miejsca listy "Billboardu", a mimo to stała się singlem roku, a na dodatek trafiła do pierwszej 40 zestawienia wszech czasów.

Zabawa na całego

Prestiżowy magazyn "Time" za człowieka 2021 roku uznał Elona Muska, natomiast za najważniejszą piosenkę minionych 12 miesięcy "Pepas" portorykańskiego wokalisty Farruko. To dość oryginalny wybór, bo choć teledysk do utworu zanotował prawie 300 milionów odsłon w serwisie YouTube, sam taneczny kawałek nie zrobił gigantycznej furory na listach przebojów. Redakcja magazynu uznała jednak, że "jak żaden inny oddał nastrój najwyższej ekstazy wynikającej z powrotu do świata po trwającym rok społecznym dystansie". Patrząc na najnowsze statystyki związane z pandemią, można mieć pewne obawy co do trafności wyboru redaktorów "Time'a"…

Zadanie wyłonienia przeboju roku 2021 powierzyło swoim słuchaczom radio RMF FM. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że ten zaszczytny tytuł przypadł piosence "Bez Ciebie" Dawida Kwiatkowskiego.

Urodzony 1 stycznia 1996 roku wokalista do niedawna był idolem nastolatek z podstawówki i wczesnego liceum, ale od tego roku śmiało wkroczył w świat "dorosłej" muzyki, najpierw zdobywając nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu Top of the Top w Sopocie, a potem zyskując uznanie w uszach słuchaczy najpopularniejszej polskiej stacji radiowej.

Takie właśnie utwory królowały w Polsce i na świecie w minionym roku. Jeśli komuś nie przypadł do gustu żaden z nich, zawsze może stworzyć swoją własną listę "The Best of 2021", a następnie odtworzyć ją w domowym zaciszu na dobrej jakości sprzęcie audio. Takiego nie brakuje w ofercie sieci Top Hi-Fi & Video Design. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wzmacniacza, kolumn czy innego urządzenia, które umili Ci słuchanie ulubionej muzyki, skontaktuj się z naszym ekspertem, który chętnie udzieli Ci fachowej porady!Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: