Poprzedni
Następny

Nowości w BluOS 3.8

Bluesound Pulse 2i

BluOS to najwyższej jakości ekosystem do zarządzania muzyką multiroom, jej twórca– firma Lenbrok International, która jest właścicielem marek NAD i Bluesound - ogłosiła właśnie szereg zmian, które przynosi najnowsza odsłona platformy – BluOS 3.8. Aktualizacja platformy jest bezpłatna a jej przeprowadzenie inicjuje się z panelu urządzenia BluOS. Ekosystem BluOS jest przyjęty przez najbardziej renomowane marki audio hi-fi i zintegrowany z wieloma systemami inteligentnego domu oraz systemami sterowania głosem.

W ramach aktualizacji systemu BluOS do wersji 3.8, użytkownicy uzyskują:

– Obsługę Apple AirPlay 2 na urządzeniach NAD M12 i M32 z dodatkową kartą MDC BluOS 2i
– Możliwość dodania produktów POWERNODE do grup kina domowego Bluesound
– Możliwość zgrywania płyt MQA-CD w produktach BLUESOUND VAULT i NAD Masters M50
– Obsługę odtwarzania płyt MQA-CD w produktach NAD Masters M50
– Opcja wyłączenia pokoi w NAD CI 580 lub Bluesound Professional B400S
– Poszerzone możliwości konfiguracji komend pilota na podczerwień
– Nowe motywy wyświetlacza na panelu przednim w NAD Masters M10
– Obsługa aplikacji BluOS podczas wielozadaniowości na urządzeniach z iOS
– Custom Channels i Qsic, nowe usługi strumieniowego przesyłania muzyki dla firm i przestrzeni komercyjnych

MQA-CD – nowa jakość CD na BluOS

MQA znane jest przede wszystkim użytkownikom platform streamingowych i systemów audio opartych na cyfrowych odtwarzaczach plików wysokiej jakości. To format plików cyfrowych, które dostarczają studyjną jakość nagrań muzycznych bez przesadnego obciążania łącza swoim rozmiarem. Teraz MQA dostępne jest również na płytach CD, a więc możemy się cieszyć studyjną jakością naszych ulubionych albumów zawsze wtedy, kiedy tego chcemy, by później odłożyć płytę do naszego fizycznego zbioru. 

Mimo blisko 40 lat, jakie minęły od czasu ich powstania, płyty CD w dalszym ciągu są dominującym fizycznym nośnikiem dźwięku. To właśnie ponadczasowość srebrnej płyty jest jej największą wartością. Teraz posiadacze urządzeń BLUESOUND VAULT i NAD Masters M50 zyskują po aktualizacji oprogramowania BluOS dostęp do możliwości zgrywania albumów MQA-CD. Unikalny sposób kodowania płyt MQA-CD pozwala im dostarczać dźwięk studyjnej jakości w formacie CD, co nigdy wcześniej nie było możliwe z powodu ograniczonej pojemności płyty CD. Właściciele NAD Masters M50 i M50.2 będą mieli ponadto możliwość dekodowania i odtwarzania zawartości MQA z płyty MQA-CD.

Bluesound Powernode 2i kompatybilny z Surround

Będący już jednym z najbardziej elastycznych produktów multiroom na rynku, wiodący w swojej klasie wzmacniacz strumieniowy Hi-Res – Bluesound POWERNODE, może być teraz używany jako część zestawu kina domowego BluOS do odtwarzania prawdziwego dźwięku przestrzennego Dolby Digital®. Wraz z aktualizacją, możliwe jest używanie POWERNODE 2i (przez HDMI) lub Soundbar 2i jako głównego źródła podłączonego do telewizora odpowiedzialnego za przedni lewy i prawy kanał, tylne kanały można następnie dodać za pomocą pary głośników PULSE FLEX lub innego POWERNODE dowolnej generacji. Użytkownicy mogą łatwo skonfigurować grupę kina domowego za pomocą intuicyjnego kreatora w aplikacji BluOS.

Bluesound POWERNODE 2i

Ułatwienia dla użytkowników iOS

Ponadto, aktualizacja BluOS do wersji 3.8 wprowadza ułatwienia dla użytkowników urządzeń Apple z systemem iOS. Od teraz możliwe jest użytkowanie aplikacji w trybie multitaskingu, użytkownicy będą więc mogli sterować aplikacją BluOS podczas wysyłania maili czy przeglądania internetu. Ponadto, posiadacze urządzeń NAD M12 i M32 z dodatkową kartą MDC BluOS 2i uzyskują dostęp do obsługi standardu AirPlay 2.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: