Poprzedni
Następny

Karousel – nowy komponent do gramofonów marki Linn

Linn Karousel

Karousel to precyzyjnie zaprojektowane łożysko jednokierunkowe przeznaczone dla wszystkich gramofonów marki Linn. Nowy komponent wydatnie poprawia jakość dźwięku gramofonu – zapewniając płynniejszy obrót talerza i większą stabilność konstrukcji. Salony Top Hi-Fi & Video Design już przyjmują zamówienia na zestawy Karousel LP12 Upgrade, które będą dostępne pod koniec marca.

Linn Karousel stanowi końcowy efekt innowacyjnego spojrzenia na oryginalną konstrukcję łożyska zastosowaną w bazowym gramofonie Sondek LP12. Stworzenie nowego łożyska jednokierunkowego okazało się możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii z dziedziny inżynierii mechanicznej, możliwości obróbki skrawania oraz wiedzy inżynieryjnej zdobytej podczas blisko pięćdziesięciu lat projektowania i produkcji prawdopodobnie najlepszego gramofonu na świecie. Istotna synergia między talerzem, wrzecionem, łożyskiem i sub-chassis jest teraz najsilniejsza, jaką szkockiemu producentowi udało się dotychczas osiągnąć.

Nowa diamentowa powłoka węglowa wewnątrz łożyska minimalizuje tarcia między końcem wrzeciona a podstawą samego łożyska, pozwalając zmniejszyć poziom zniekształceń LP12, zarazem poprawiając reprodukcję muzyki. Zastosowane rozwiązanie przekłada się również na wydłużenie żywotności samego łożyska, jak i gramofonu, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się słuchaniem ulubionych płyt winylowych dłużej niż kiedykolwiek wcześniej.

Solidne mocowania zabezpieczające na obudowie ze stali nierdzewnej odpowiadają za zwiększenie sztywności w punkcie krytycznym, w którym łączy się łożysko z sub-chassis. Udoskonalone podstawy łożyska obejmują mocniejszą obudowę podkładki oporowej, co w połączeniu z mniejszą, sztywniejszą powłoką, poprawia obszar krytyczny, który wspiera obrót i masę talerza. Tym samym odtwarzanie płyt winylowych staje się tak dokładne i szczegółowe, jak nigdy dotąd.

Linn Majik LP12

Najważniejsze cechy Linn Karousel:

  • Diamentowa powłoka węglowa dla zminimalizowania tarcia
  • Innowacyjna konstrukcja łożyska ze stali nierdzewnej dla poprawy sztywności i stabilności
  • Pasuje do dowolnego modelu Linn LP12

Skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi Video & Design, aby poznać szczegóły oferty promocyjnej na Upgrade Karousel LP12.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: