Poprzedni
Następny

Lipiec 2020 na Netflix: najciekawsze nowości

Media huczą, że w tym roku tydzień wakacji nad polskim morzem jest droższy niż 14 dni w hiszpańskim kurorcie, więc jeśli w na koncie wieje złowieszczą pustką, a strach przed pandemią zniechęca was do podróżowania gdzieś dalej, jest ktoś, kto o was nie zapomniał i nie pozwoli na wakacyjną nudę. Specjaliści do spraw zabijania czasu w Netflix zadbali o to, żeby zapełnić swoje serwery całą masą propozycji dla znudzonych dzieci i dorosłych. Zobaczcie, co warto wrzucić na swoje kino domowe w lipcu!

 

Artysta / The Artist

Akcja tego czarno-białego niemego obrazu śledzi romans między powoli gasnącą legendą niemego kina i wschodzącą gwiazdką filmową. Po premierze filmowej entuzjastyczna Peppa Miller wpada na z jakiegoś powodu rozjuszonego bohatera filmowego, George’a Valentine. Gwiazdor zachowuje się uprzejmie, więc dziewczyna składa na jego policzku całusa, który przypadkiem okazuje się dla niej drzwiami do kariery w świecie wielkiej rozrywki i szansą na znalezienie wymarzonej miłości.

Ta sprytnie napisana historia o uczuciu, które musi uporać się jednocześnie z entuzjazmem dotyczącym nowej kariery i poczuciem wypalenia zawodowego została nagrodzona aż pięcioma Oscarami. W tym wypadku Akademia miała rację (wszyscy wiemy, że nie zawsze ma, prawda?) – zdecydowanie warto spędzić wieczór z “Artystą”.

 

Niewyjaśnione tajemnice / Unsolved Mysteries

“Niewyjaśnione tajemnice” to cykl, po którym trudno spokojnie zasnąć. Przedstawia historie ludzi, którzy znikają bez śladu, spisków, których nie była w stanie rozwikłać policja i przedziwnych, złowieszczych zdarzeń, zapoznając widzów z bezpośrednimi świadkami lub uczestnikami niewyjaśnionych sytuacji i odtwarzając opisywane wydarzenia sprzed lat z aktorami.

 

Bezpaństwowcy / Stateless

Dramat “Bezpaństwowcy”  to wstrząsające spojrzeniem na zepsuty system imigracyjny.

Czworo nieznajomych ląduje w ośrodku dla imigrantów, gdzie muszą całkowicie zredefiniować swoje życie. Ten australijski serial ze świetną obsadą (m.in. Yvonne Strahovski, Cate Blanchet i Dominic West) w bardzo dosadny sposób pokazuje, jak niesprawiedliwość społeczna może doprowadzić do katastrofy i stawia przed widzami ważne pytanie retoryczne – w jaki sposób system, któremu powierza się najbardziej bezbronne społeczności na świecie, może odnosić sukcesy, skoro jego pracownicy tak często nie patrzą na imigrantów jak na ludzi i nie starają się zrozumieć ich motywów?

 

The Umbrella Academy 2

Drugi sezon uwielbianej przez nastolatków adaptacji komiksu pod tym samym tytułem to zdecydowanie najbardziej oczekiwana premiera tego miesiąca. Już pierwszy okazał się ogromnym sukcesem – według danych od Netflix obejrzano go w ponad 45 milionach domów na całym świecie, więc, ku uciesze mas, w zasadzie tuż po jego emisji było jasne, że powstanie przynajmniej jeszcze jeden sezon. Fundamentem akcji jest dysfunkcyjna rodzina składająca się z adpotowanych nastolatków o supermocach, którzy łączą siły, żeby rozwiązać zagadkę śmierci swojego przybranego ojca i przy okazji uratować świat przed kilkoma niepotrzebnymi, delikatnie mówiąc, komplikacjami natury apokaliptycznej.

 

Warrior Nun

Nastoletnia wojownicza zakonnica – niby nic tu się nie zgadza, a jednak…

Warrior Nun to kolejna adaptacja komiksu w ofercie Netflix, a akcja serialu porywa widza do świata nastoletniej sieroty, która pewnego dnia budzi się w kostnicy i odkrywa, że ma supermoce, które zmuszają ją do dołączenia do starożytnego zakonu wojowniczych zakonnic.

 

Desperados

Dobra zabawa –> alkohol –> pisanie pijanych wiadomości –> kac moralny, i nie tylko moralny. Kto tego nie przeżył, nie wie, co to prawdziwe upokorzenie… Właśnie o takiej sytuacji jest nowa komedia “Desperados”.

Po wysłaniu bardzo nieprzemyślanego maila do swojego nowego chłopaka, który przebywa w Meksyku, Wes zdaje sobie sprawę z tego, co zrobiła, więc zgarnia przyjaciółki i wyruszają na wyścig z czasem. Czy uda im się skasować wiadomość zanim pan kochaś ją przeczyta?

 

Mucho, mucho amor: Legenda Waltera Mercado / Mucho, mucho amor

Wróżbita Maciej to przy nim mały pikuś. Pochodzący Puerto Rico Walter Mercado, bo o nim jest nowy dokument na Netflix, był najbardziej znanym latynoskim astrologiem, którego programy przez dekady emitowały stacje telewizyjne w USA i wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Najbardziej znany był ze swojej kolorowej, teatralnej osobowości i kapryśności, którą kochali jego widzowie. Dokument prowadzi nas przez życie gwiazdora oraz jego galopującą karierę telewizyjną, ale także pokazuje, jak silny wpływ na kulturę latynoską i społeczność LGBT+ miała jego osobowość.

 

Speedcuberzy / The Speed Cubers

Nadludzka prędkość i ludzkie dramaty raczej nie są pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o Kostkę Rubika, ale to może ulec zmianie po obejrzeniu tego dokumentu.

Film “Speedcuberzy” koncentruje się na rozkwitającej przyjaźni w świecie rywalizacji i wielkiej presji – świecie zawodów w układaniu Kostki Rubika na czas. Kamery śledzą dwóch zawodników – Feliksa Zemdegsa, który zasiadał na tronie Speedcuberów przez prawie dekadę i Maxa Parka, który pojawił się nagle w 2017 i od razu pobił należący do Zamdegsa rekord świata w układaniu kostki 3x3x3. Od tego czasu nastolatków łączy przyjaźń, jednak zbliżające się Mistrzostwa Świata powodują widoczne napięcia i mogą wystawić tę relację próbę.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: