Poprzedni
Następny

Koncert z udziałem muzyków Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Już 17 października w murach kościoła św. Andrzeja Boboli w Gdyni odbędzie się koncert, który będzie częścią Festiwalu Gdynia Classica Nova. Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wraz z Polską Filharmonią Bałtycką i doborowymi polskimi solistami, wykonają spektakularną Mszę Uroczystą Ludwiga van Beethovena. Wszystko pod dyrekcją wybitnego koreańskiego dyrygenta Su-Han Yanga, zwycięzcy X Konkursu im. Fitelberga.

Festiwal jest inicjatywą, która od lat z powodzeniem promuje w nowatorski sposób muzykę klasyczną. Dzieło Missa Solemnis Ludwiga van Beethovena, będzie jedynym które zostanie wykonane tego wieczora. To jedyne w swoim rodzaju arcydzieło, które powstało w podobnym czasie co znacznie częściej wykonywana IX Symfonia. Missa Solemnis jest dziełem dojrzałego kompozytora, a do wykonania tego dzieła zaangażowane będą siły orkiestry z Gdańska i gdyńskiego chóru oraz znakomici polscy soliści. To wszystko pod batutą wybitnego koreańskiego dyrygenta, laureata I miejsca na ostatnim Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga.

Orkiestra Symfoniczna PFB
Su-Han Yang – dyrygent
Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod kierownictwem Karola Hilli
Aleksandra Zamojska – sopran
Jadwiga Rappe – alt
Rafał Bartmiński – tenor
Robert Gierlach – bas
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

 

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: