Poprzedni
Następny

Integracja serwisu Neil Young Archives w ramach systemu BluOS

Archiwa Neila Younga są już dostępne dla klientów BluOS na całym świecie. Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania BluOS wszyscy użytkownicy tej platformy mogą cieszyć się pełną integracją studyjnej jakości archiwum online kanadyjskiej ikony rocka.

fot. Tobias Akerboom na podstawie licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic 

BluOS jest najwyższej jakości ekosystemem do zarządzania muzyką multiroom, który opracowany został przez firmę Lenbrook International. Wraz z nową aktualizacją oprogramowania, dostępnej od 20 października 2020 r., wprowadzone zostały zmiany. Jedną z nich jest technologia TIDAL Connect, a kolejną pełna integracja NYA (Neil Young Archives), studyjnej jakości archiwum online Neila Younga, słynnej legendy rocka pochodzącej z Kanada. Tym samym użytkownicy BluOS na całym świecie mogą cieszyć się z tego bogatego archiwum, które wcześniej dostępne było jedynie dla północnoamerykańskich klientów BluOS. Globalne udostępnienie NYA zbiega się w czasie z zaplanowanym na 20 listopada 2020 r. wydaniem wielopłytowej kolekcji Archiwum Vol. II: 1972-1976. Na tę kolekcję składa się 131 utworów udostępnionych jako zawartość strumieniowa dla subskrybentów NYA oraz w formie 10-płytowej limitowanej edycji Deluxe Box Set.

Za pośrednictwem aplikacji BluOS Controller i przy wykorzystaniu kompatybilnych z BluOS urządzeń, m.in. NAD Electronics i Bluesound, subskrybenci Neil Young Archives zyskają możliwość strumieniowania całej dyskografii w studyjnej rozdzielczości Xstream. Z kolei osoby, które nie wykupiły subskrypcji, mają możliwość bezpłatnego słuchania „Song of the Day” i „Album of the Week” z Neil Young Archives w wysokiej rozdzielczości Xstream.

Ponadto subskrybenci NYA poprzez stronę internetową NYA i aplikację zyskują dostęp do dodatkowych materiałów audio i wideo, pamiątek, notatek, tekstów piosenek, oryginalnych rękopisów i wiadomości.

Kanadyjskie połączenie na rzecz high-res audio

Young od dawna cieszy się opinią orędownika dźwięku high-res, co potwierdza jego muzyczne przedsięwzięcie Pono i zaprezentowane w 2018 r. Neil Young Archives w formacie Xstream high-res. Dzięki podjętym działaniom artysta miał pewność, że jego muzyka będzie dostępna w najwyższej możliwej jakości.

Kanadyjska firma Lenbrook International w tym samym czasie zwiększała swój zasięg wśród audiofilów, którzy szukali całkowicie nowego standardu jakości dźwięku, wspierając strumieniowanie high-res audio 192/24 oraz funkcjonalność multiroom. Tak innowacyjne rozwiązanie nie było wcześniej dostępne na rynku, a marka Bluesound ze swoim systemem BluOS wyznaczyła nowe standardy i od swojego debiutu w 2012 r. cieszyła się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Young nawet wspomniał o firmie Lenbrook w swojej książce z 2019 r. napisanej wspólnie z Philem Bakerem „To Feel the Music”, wskazując firmę jako producenta hołdującego high-res audio.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że należymy do nielicznych producentów urządzeń audio, którzy w ocenie Neila dostarczają muzykę w najwyższej dostępnej rozdzielczości", wyjaśnił Gordon Simmonds, prezes i dyrektor generalny Lenbrook Group of Companies. "Dźwięk high-res jest możliwy tylko wtedy, gdy zarówno materiał dźwiękowy jak i urządzenie oferowane są z myślą o jakości, a my jesteśmy dumni, że połączyliśmy te dwa elementy, aby zapewnić radość końcowemu użytkownikowi, prosto i elegancko".

Skuteczna współpraca

Najnowsza integracja bazuje na adaptacyjnym protokole przesyłania strumieniowego OraStream, wykorzystującym MPEG 4 SLS w BluOS – kodek wprowadzony pod koniec ubiegłego roku jako część założenia BluOS, aby zachować pozycję lidera w zapewnianiu swoim użytkownikom opcji treści muzycznych w wysokiej rozdzielczości. Pliki muzyczne kodowane są i dostarczane w swojej natywnej rozdzielczości, dzięki czemu zachowują detale oryginalnego pliku źródłowego.

Integracja serwisu Younga z BluOS pokazuje, jak twórca treści i dostawca domowego sprzętu audio mogą efektywnie współpracować. To także przykład zagwarantowania skutecznego i prostego rozwiązania dla miłośników muzyki, dzięki któremu mogą uzyskać dostęp do wyjątkowej możliwości strumieniowania w pełnej rozdzielczości high-res.

„Bardzo się cieszę, że mogę rozszerzyć dostęp do moich archiwów na globalną społeczność BluOS, ponieważ wiem, że docenia ona wspaniały dźwięk Xstream high-res i nigdy nie zadowala się tym, co mogą zaoferować popularne urządzenia i serwisy strumieniowe", powiedział Young.

„Chociaż moja muzyka już brzmi lepiej na wszystkich urządzeniach, ponieważ nasze oryginalne źródło wysokiej rozdzielczości jest tak czyste", dodał Young, "łącząc najlepsze źródło z doskonałymi urządzeniami do odtwarzania wykorzystującymi BluOS z łatwością uwalnia prawdziwe emocje mojej muzyki high-res".


NAD Electronics dla miłośników muzyki z całego świata przygotowało konkurs, w którym do wygrania jest m.in. wzmacniacz zintegrowany NAD C368. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytania dotyczące Neila Younga, a następnie zostać wylosowanym spośród puli uczestników. Zasady i regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://nadelectronics.com/CanadaRocks/

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: