Poprzedni
Następny

Użytkownicy BluOS zyskali dostęp do TIDAL Connect – pierwszej technologii casting hi-fi

TIDAL wprowadził „TIDAL Connect” – pierwszą technologię casting hi-fi. Dzięki niej użytkownicy BluOS zyskują dodatkowy sposób sterowania muzyką na podłączonych urządzeniach bezpośrednio z aplikacji TIDAL.

Bluesound Pulse Sub+

BluOS to najwyższej jakości ekosystem do zarządzania muzyką multiroom opracowany przez firmę Lenbrook International. Najnowsza aktualizacja oprogramowania, dostępna od 20 października 2020 r., przyniosła szereg zmian. Jedną z nich jest nowa technologia TIDAL Connect, dzięki której urządzenia takich marek jak m.in. NAD Electronics i Bluesound kompatybilne z BluOS zyskują dostęp do pierwszej i jedynej technologii casting hi-fi TIDAL Connect z poziomu muzycznego serwisu strumieniowego. Oznacza to, że po naciśnięciu przycisku użytkownicy będą mogli strumieniować muzykę w bezstratnej jakości wprost do swoich urządzeń.

„Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom muzyki, którą kochają", powiedział Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. „Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom BluOS możliwość bycia jednymi z pierwszych na świecie, którzy zyskają dostęp do TIDAL Connect, zapewniającego im szybką możliwość bezstratnego strumieniowania muzyki".

Klienci BluOS, będący subskrybentami usługi TIDAL HiFi lub TIDAL Premium, po raz pierwszy mają możliwość odtwarzania swoich ulubionych albumów lub utworów na preferowanych przez siebie urządzeniach, np. smartfonach, tabletach czy laptopach, z aplikacją TIDAL działającą jako kontroler. Wystarczy otworzyć ekran „Teraz odtwarzane” podczas słuchania dowolnego utworu i kliknąć przycisk wyboru urządzenia w lewym dolnym rogu, a następnie wybrać kompatybilne z TIDAL Connect urządzenie do odtwarzania.

Aby korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak grupowanie odtwarzaczy i preferencje słuchania, użytkownicy BluOS wciąż będą potrzebowali aplikacji BluOS Controller. Ponadto warto wspomnieć, że TIDAL wciąż będzie działał tak jak dotychczas – wciąż istnieje możliwość bezpośredniego przeglądania, wyszukiwania i tworzenia playlist natywnie wewnątrz BluOS Controller.

Lior Tibon, dyrektor operacyjny TIDAL, stwierdził: „TIDAL konsekwentnie szuka możliwości znormalizowania i podniesienia wrażeń odsłuchowych hi-fi, a jego głównym celem jest bezkompromisowy dźwięk hi-fi i łatwy dostęp do rozrywki. TIDAL Connect oferuje członkom usługi HiFi inną drogę do odkrywania, ułatwiając sterowanie muzyką na preferowanym urządzeniu i zachęcanie użytkowników do używania TIDAL'a zgodnie z przeznaczeniem, gdziekolwiek i kiedykolwiek".

TIDAL Connect to również jedyna technologia castingu obsługująca rozszerzone formaty audio dostępne za pośrednictwem TIDAL HiFi, w tym MQA (Master Quality Audio) i Dolby Atmos. MQA sprawia, że użytkownik może cieszyć się studyjną jakością dźwięku zgodnymi z zamierzeniami artysty. Z kolei Dolby Atmos gwarantuje słuchaczom przełomowe wrażenia dźwiękowe dzięki przestrzennemu dźwiękowi opartemu na obiektach.

Więcej na temat technologii Dolby Atmos dowiesz się z naszego poradnika:

Miłośnicy muzyki z aplikacją TIDAL mogą liczyć na nieograniczony dostęp do swojego obszernego katalogu obejmującego ponad 60 milionów utworów ze wszystkich gatunków. Ponadto z „Albumy HiFi dla Ciebie” i „Nowe utwory HiFi dla Ciebie” TIDAL udostępnia listy odtwarzania oparte na wzorcach słuchania użytkowników. Warto też dodać, że po utworzeniu konta członkowie otrzymują spersonalizowany „Welcome Mix”, gdzie można znaleźć muzykę swoich ulubionych artystów i inspirującą nową muzykę.

Przypominamy także, że wiele produktów dostępnych w naszym sklepie bierze udział w akcji, w której dodatkowo, w formie prezentu, otrzymujecie voucher na darmową aktywację serwisu TIDAL w wersji Hi-Fi. W poniższym filmie tłumaczymy, jak z niego skorzystać.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: