Poprzedni
Następny

ATH-G1 i ATH-G1WL – nowe zestawy słuchawkowe Audio-Techniki dla graczy

Audio-Technica zaprezentowała dwa nowe gamingowe zestawy słuchawkowe: ATH-G1 i ATH-G1WL, których podstawą są wokółuszne słuchawki zamknięte. Oba modele zostały stworzone na bazie doświadczenia zdobytego podczas projektowania studyjnych słuchawek monitorowych i zapewniają niezwykle wciągające wrażenia podczas wszelkich rozgrywek komputerowych.

ATH-G1 i ATH-G1WL zostały opracowane pod kątem różnorodnych oczekiwań użytkowników: transmisja dźwięku w pierwszym z modeli odbywa się czysto przewodowo, natomiast w drugim już bezprzewodowo. Projektanci obydwie konstrukcje wyposażyli w specjalnie dostrojone 45-milimetrowe przetworniki, które przenoszą studyjną jakość dźwięku do świata gier. Tym samym udało się perfekcyjnie odwzorować brzmienie wykorzystywanych w grach efektów specjalnych, np. dźwięków eksplozji, jak również samej muzyki.

Obie nowości mogą poszczycić się najnowocześniejszymi mikrofonami pojemnościowymi z charakterystyką hiperkardioidalną. Zastosowany wzór charakterystyki odpowiada za wychwytywanie głosu gracza, co następnie przekłada się na krystalicznie czystą komunikację w grach i wysokiej klasy dźwięk strumieniowany na żywo. Dodatkowo sięgnięcie po funkcję monitorowania przy użyciu mikrofonu pozwala na słuchanie własnego głosu, aby poprawić komunikację z innymi graczami podczas wymagających sytuacji w trakcie rozgrywki. Do aktywowania tej funkcji wystarczy nacisnąć przycisk „Monitor” znajdujący się na lewej muszli. Ponowne jego wybranie dezaktywuje tę funkcję.

Wraz z bezprzewodowym modelem ATH-G1WL użytkownik otrzymuje specjalny moduł podłączany do portu USB w komputerze. Wszystko dlatego, że inżynierowie zamiast powszechnie stosowanej w swoich słuchawkach łączności Bluetooth postawili na łączność Wi-Fi pracującą w paśmie 2,4 GHz. Efektem jest znaczne ograniczenie opóźnienia dźwięku i bezproblemowe dopasowanie transmisji audio do obrazu wyświetlanego w danym momencie na ekranie monitora.

ATH-G1WL wyróżnia się także trybem wirtualnego dźwięku przestrzennego, w którym specjalny algorytm pozwala cieszyć się niebywale wciągającym dźwiękiem 3D. Włączenie tego trybu poprzez sterownik na lewej muszli słuchawek spowoduje, że muzyka w grach i niektóre efekty specjalne będą odtwarzane w bardziej dynamiczny sposób.

Dwa nowe modele słuchawek wyróżniają się wysokim komfortem użytkowania i łatwością obsługi. Trwały a zarazem lekki metalowy pałąk otacza przepuszczająca powietrze poduszka i tak jak analogiczny materiał stosowany przy wokółusznych muszlach gwarantuje niesamowitą wygodę nawet podczas długich rozgrywek komputerowych. Poduszkę pałąka, jak i pady przy muszlach można zdjąć, co ułatwia ich wymianę. Słuchawki ATH-G1WL dostarczane są wraz z dodatkową parą padów słuchawkowych. Za sterowanie głośnością i dostęp do pozostałych funkcji słuchawek odpowiadają wbudowane regulatory – w ATH-G1WL umieszczone są na obudowie muszli słuchawek, natomiast w ATH-G1 zostały zintegrowane z 2-metrowym przewodem połączeniowym.


Dowiedz się więcej na temat sprzętu audio dla graczy z naszych artykułów na ten temat:


W przypadku modelu ATH-G1WL całości dopełnia wbudowany akumulator. Jego jedne pełne naładowanie wystarcza na ok. 15 godzin pracy i zajmuje ok. siedem godzin. Ze słuchawek można swobodnie korzystać podczas uzupełniania zapasu energii, a ładowanie może odbywać się np. poprzez dostarczany wraz ze słuchawkami przewód USB typu A do mikro USB typu B.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: